Produkty

Neonowe kolory we wnętrzach - gdzie je zastosować?

Neonowe kolory we wnętrzach - gdzie je zastosować?

Rolę kolorowych ścian, mebli i innych elementów wyposażenia doceniono już dawno temu. Nawet barwy nasycone i intensywne na stałe zagościły w aranżacjach wielu wnętrz. Wśród nich popularnością cieszą że także te neonowe – niemal odblaskowe, jako pierwsze przyciągające wzrok, gdy wchodzimy do wnętrza, w którym je zastosowano.

neonowy wystrój mieszkaniaNeonowe barwy znamy głównie z branży mody i urody. Jaskrawe tkaniny i nadruki, lakiery do paznokci i farby do włosów to wyznaczniki wyjątkowego stylu – wyrazistego, czasem niemal krzykliwego. Tego typu barwy znalazły także zastosowanie w szeroko pojętej aranżacji wnętrz, gdzie znajdziemy rozwiązania zarówno oryginalne i odważne, jak i skupiające uwagę na detalach.

Gdzie zastosować neonowe kolory

Tak naprawdę możemy wykorzystać je wszędzie. Jedyną zasadą, jaką powinniśmy się kierować w tym wypadku, jest umiar. Doradza się go w każdej sytuacji, jednak jest szczególnie ważny, gdy w grę wchodzi dekoracja mieszkania jaskrawymi barwami. O kolorystyczne nadużycie jest tu bardzo łatwo. W konsekwencji, zamiast estetycznego wystroju, możemy otrzymać wrażenie chaosu i przesytu. W takich warunkach trudno będzie odpocząć czy skupić się na pracy.

Neonowe kolory sprawdzą się na ścianach, ale najbezpieczniej będzie pokryć nimi tylko jedną wybraną płaszczyznę. Zamiast tego możemy zdecydować się jedynie na wyrazisty, rozświetlający pomieszczenie wzór, wykonany chociażby za pomocą szablonu malarskiego. Propozycją dla osób odważnych będzie wykończenie całego pomieszczenia w wybranym odcieniu. Taką decyzję dobrze będzie jednak przemyśleć lub poradzić się profesjonalnego dekoratora wnętrz. Ten pomoże nam nie tylko dobrać odpowiedni kolor, ale podpowie, w jakiej ilości i w jakich miejscach go użyć.

Jeżeli rezygnujemy z takiego wykończenia ścian, wystarczy odpowiednia farba do drewna, by w efektowny sposób ozdobić chociażby drzwi bądź okienne framugi. Choć takie rozwiązanie należy raczej do rzadkich, nic nie stoi na przeszkodzie, by jaskrawych barw nabrała także nasza podłoga.

Poza tym jaskrawe i niemal odblaskowe seledyny, turkusy, pomarańcze, żółcie czy róże sprawdzą się w roli dekoracji ram łóżek, nóg krzeseł czy stolików, a także tapicerek meblowych. Warto postawić również na typowe ozdoby utrzymane w neonowej stylistyce: obrazy, pojemniki, ramki, świece czy poduszki. Takie detale ożywią wnętrze, wprowadzą do niego energię i radość.

Neonowe kolory – dla kogo

Nie każdy gustuje w odbijających światło, rzucających się w oczy kolorach. Z pewnością nie sprawdzą się one w aranżacjach wnętrz zamieszkiwanych przez osoby ceniące spokój i stonowany, wyważony styl. Na dłuższą metę okazałyby się dla nich męczące, drażniące i irytujące. Dla kogo więc będą idealnym rozwiązaniem? Dla wszystkich, którzy potrzebują powiewu świeżości i energii, których znudziły typowe rozwiązania, klasyczne aranżacje i nuda bijąca od jednolicie wykończonych powierzchni. Wyraziste i ożywcze barwy sprawdzą się w mieszkaniach zajmowanych przez ludzi pełnych energii, werwy i zapału do działania, nie bojących się nowych wyzwań i eksperymentów. Warto też zauważyć, że ta wyjątkowa kolorystyka pasuje najlepiej do nowego budownictwa i ciekawych projektów budowlanych, a ich połączenie daje iście ultranowoczesny efekt.lampka biurkowa castorama

Nie zapominajmy, że o ile kolory te działają optymistycznie i aktywizująco, w zależności od sposobu ich wykorzystania możemy osiągnąć różny efekt: od zabawnego i beztroskiego po zupełnie poważny. Dają więc wiele możliwości zaaranżowania naszego wnętrza, be względu na to, czy posługujemy się jedynie dodatkami, czy pokrywamy nimi całe powierzchnie ścian.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - jak zamontować oświetlenie podszafkowe LED

Instrukcja wideo - jak zamontować oświetlenie podszafkowe LED
Oświetlenie podszafkowe to sposób na modną aranżację świetlną w kuchni, szczególnie jeśli wybierzemy oświetlenie LED. Specjalne listwy LED do kuchni b...
Czytaj więcej

Jak podłączyć taśmę LED RGB do sterownika i zasilacza?

Jak podłączyć taśmę LED RGB do sterownika i zasilacza?
Coraz popularniejsze ozdobne formy oświetlenia LED RGB, trafiają również do naszych mieszkań. Służą nam do dekoracji, ale i funkcjonalnego stworzenia ...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zamontować listwę led w szufladzie

Instrukcja wideo - jak zamontować listwę led w szufladzie
Listwy LED doskonale nadają się do oświetlania wnęk, półek, blatów – słowem, tych powierzchni, które są z reguły dość schowane i trudne do wyeksponowa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Neonowe kolory we wnętrzach - gdzie je zastosować?