Produkty

Nowe możliwości okien – czujnik deszczu, elektryczne zamykanie

Nowe możliwości okien – czujnik deszczu, elektryczne zamykanie

Współczesne domy różnią się od tych, które były budowane kilka lat temu. Są inne pod względem materiałów wykończeniowych, systemów wentylacyjnych i grzewczych. Mają też inne rozwiązania w zakresie okien. Klasyczne rozwiązania uwzgledniające okna dwuskrzydłowe nie są już ani wystarczająco modne, ani funkcjonalne.

nowoczesne oknaNowoczesne okna mają nie tylko różnorodne kształty, posiadają wiele ciekawych funkcji, które wcześniej były poza zasięgiem tradycyjnej domowej zabudowy.

Teoretycznie najważniejszą funkcją naszych okien jest dostarczenie wnętrzu dużej ilości promieni słonecznych oraz ochrona przed chłodem. Jeśli jednak przy okazji mogą też zapewnić odpowiedni poziom wentylacji bez strat energetycznych, to dlaczego by z tego nie skorzystać?

Im więcej przeszklenia, tym będzie nam cieplej?

W domach energooszczędnych wnętrza z małymi oknami zamienia się na duże przeszklone przestrzenie. Pozyskiwana przez nie energia słoneczna jest w ten sposób wykorzystywana do ogrzewania domu, a tym samym zmniejszamy swoje wydatki poniesione na ogrzewanie.

Odpowiedź współczesnych projektantów na małe okna to także ucieczka od czasów PRL-u, gdzie nie było mowy o dużych przeszkleniach w stylu zachodnioeuropejskim.

Przełamanie obawy odsłonięcia swoich wnętrz przekłada się na coraz większą potrzebę montowania okien dużych i większych.

Okna o podwyższonym stopniu izolacyjności

To kolejna cecha nowoczesnych okien, parametr, który w największym stopniu wpływa na zmniejszenie naszych rachunków za ogrzewanie. W przyszłości współczynnik przenikania ciepła naszych okien będzie prawdopodobnie niższy od tego, który obecnie wynosi 1,7-1,8 W/m2.K.

Uchwyt na górze czy klamka na dole?

Takie pytania zadają sobie wszyscy posiadacze poddasza podczas wyboru okien dachowych. Dzisiejsze oferty okien są bardzo rozbudowane. Nie brakuje okien w jednym i drugim wariancie. Wreszcie okna dachowe możemy obecnie otwierać w sposób obrotowy, uchylno-obrotowy oraz elektroniczny.okno zamykane automatycznie

W różnym kolorze?

Nowoczesne okna są nie tylko bezpieczne i energooszczędne, są przede wszystkim bardzo ciekawe wzorniczo. Możliwe jest zakupienie okna z okleiną przedstawiającą słoje egzotycznego drewna. Pojawiają się także folie metalizowane z satynową powierzchnią. Okleiny są na tyle bogate kolorystycznie, że możemy je dopasować do parkietu i mebli, dając wrażenie jednolitej kompozycji.

W ciekawym kształcie?

Nieco zaokrąglone, z pochyloną płaszczyzną, która delikatnie wyszczupla optycznie profil. Pozbawienie ostrych krawędzi pozwala na stworzenie okna o lekkim, harmonijnym wyglądzie.

Okno z blokadą

Czyli bezpiecznie i pomysłowo. Blokady zapobiegają niekontrolowanym otwarciom okna przez nasze dzieci. Mogą one co prawda delikatnie uchylić okno, ale go nie otworzą. Ograniczniki zamknięcia to z kolei sposób na uniknięcie trzaskania okna przy dużym wietrze.

 

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Nowoczesne okna, czyli jakie?
Wykańczając dom lub mieszkanie, poszukujemy rozwiązań odpowiadających współczesnym trendom technologicznym. Chcemy, aby nasze miejsce do życia był...
Czytaj więcej

Renowacja starych okien i drzwi

Renowacja starych okien i drzwi
Stare okna i drzwi drewniane czy nawet te wykonane z PCV po wielu latach użytkowania tracą swoją wartość estetyczną. Kiedy nie są całkowicie zniszczon...
Czytaj więcej

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne
We współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych oraz zabudowy mieszkalnej, coraz częściej decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych. Za takim roz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.11.2016
ok, a w mocno przeszklonym domu nie przeszkadza za dużo światła i rażące słońce? projektujemy właśnie dom i nie wiemy, czy zdecydować się na bardziej tradycyjne rozwiązanie, czy zaszaleć z oknami

Ocena i komentarz dla:

Nowe możliwości okien – czujnik deszczu, elektryczne zamykanie