Produkty

Nowo wybudowany loft – jak go urządzić

Nowo wybudowany loft – jak go urządzić

Moda na lofty wciąż nie ustaje – również do nieco mniej industrialnych przestrzeni wprowadza się styl tzw. softloftów. Niemal każdy już wie, że w takim mieszkaniu powinna królować cegła, beton i metal. Czy można jednak zauważać nowe trendy w urządzaniu loftów? Jak możemy zaaranżować takie przestrzenie?

urządzanie loftuCzym charakteryzują się lofty

Przestronne, wysokie, postindustrialne mieszkanie to marzenie wielu z nas. Często aranżujemy swoje apartamenty na styl loftów. Z takich przestrzeni tworzą się wtedy tzw. softlofty. Wiele kawiarni, restauracji, klubów czy galerii jest obecnie również urządzana w podobnym stylu. Takie wnętrza możemy najczęściej poznać po ceglanych i betonowych ścianach, równie surowych podłogach, metalowych dodatkach, starym drewnie i fabrycznych elementach. Charakterystyczne dla loftów są lampy w industrialnym stylu i dekoracyjne żarówki, przypominające te pierwsze, wynalezione przez Edisona. Największą rolę w apartamencie typu loft gra przestrzeń i światło. Wysoki sufit, okna na całe ściany, otwarte, jakby zlane w jedno pomieszczenia. To kwintesencja stylu.

Nowoczesna aranżacja loftów

Podczas gdy cegła, beton i metal wciąż święcą triumfy, wcale nie musimy urządzać naszego loftu na podobną modłę. Nowoczesne trendy pozwalają na dość sporą dowolność w kwestii aranżacji takiej przestrzeni. Możemy zaadaptować w lofcie styl pop-art, a możemy również wymieszać różne koncepcje i postawić na eklektyzm. Doskonałym i zawsze trafionym wyborem jest urządzenie loftu w stylu nowoczesnym. Obecne trendy przywracają biel na pierwszy plan, wciąż polegając na prostocie i stonowanych kolorach, ale nadając też dużą rangę naturalnemu drewnu, szkłu i roślinom. W naszym lofcie mogą więc swobodnie spotkać się elementy skandynawskie z rustykalnymi, które zgrabnie wymieszają się z ewentualnymi dodatkami industrialnymi.

Dekor Loft Dream 30 x 60 cmSzklane wazony, stoły i inne meble, belki, wykończenia z surowego drewna, subtelne wzory geometryczne dekoracji, klasyczne połączenie czerni i bieli oraz spora dawka domowej, bujnej roślinności to wzór na loft rodem z magazynów wnętrzarskich. Minimalizm.

Lofty w innej odsłonie

Tego rodzaju apartamenty przede wszystkim bazują na otwartej przestrzeni. Jeśli zdecydujemy się urządzić takie mieszkanie nieco inaczej niż prezentuje się większość loftów, nie straci ono swojego wyrazu. Zamiast polegać na całkowitej prostocie – białych ścianach, drewnianej podłodze – możemy pobawić się tkaninami i tapetami. Dodajmy grafiki wykonane na szkle, dodatki w stylu glamour, podłogę pokryjmy włochatym dywanem. Taki loft zachowa mocno nowoczesny wyraz. Laminowane, błyszczące fronty prostych mebli możemy wybrać w intensywnych kolorach, a jeśli chcemy, aby nasz loft był bardziej ciepły i klimatyczny, postawmy na stylistykę prowansalską lub vintage.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?
Aranżacja przedpokoju to duże wyzwanie. Wystrój musi sprostać zarówno oczekiwaniom względem funkcjonalności, jak i reprezentacyjnemu cha...
Czytaj więcej

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach
Duże czy małe, gładkie lub wzorzyste, układać w jodełkę czy w klasyczne linie – decyzji, które musisz podjąć wybierając kafelki na ścianę...
Czytaj więcej

Podłoga w domu– top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie

Podłoga w domu–  top 5 płytek, które sprawdzą się u Ciebie
Płytki na podłogę to połączenie funkcjonalności i estetyki. Sprawdź, co najlepiej położyć w kuchni, salonie, a co na podłogę w łazience. Dzięki naszem...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Nowo wybudowany loft – jak go urządzić