Produkty

Nowoczesna łazienka – przegląd przycisków do WC

Nowoczesna łazienka – przegląd przycisków do WC

Wbrew pozorom ten niepozorny element może powiedzieć wiele o naszej łazience. Przycisk do WC musi być funkcjonalny, ale i dopasowany do aranżacji. Dzięki współczesnym technologiom i stelażom podtynkowym, element ten może być szczególnie nowoczesny i elegancki. Zobaczmy!

przycisk do toaletyKiedy wykorzystamy przycisk do WC?

Nadszedł czas na remont naszej łazienki lub toalety. Żegnamy się z tradycyjną muszlą klozetową i spłuczką, wystającą ze zbiornika. Nowoczesna toaleta coraz częściej posiada schowany system do spłukiwania miski WC. To dlatego możemy aranżować łazienki w zupełnie nowym, minimalistycznym i wysoce estetycznym stylu. Stelaże podtynkowe pozwalają na umieszczenie całego systemu hydraulicznego, który konieczny jest do właściwego zainstalowania klozetu – pod ścianą. Elementem, który zwieńcza nowoczesny montaż WC, jest właśnie przycisk. Umieszczony na ścianie i połączony z systemem pozwala nam we właściwy sposób spuścić wodę.

Wybieramy przycisk do WC – wybór

Wśród różnych modeli tego elementu znajdziemy obecnie bardzo wiele rozmaitych kształtów, wzorów, a nawet technologii. Aby jednak wybrać odpowiedni przycisk do WC nie możemy kierować się tylko i wyłącznie aspektem estetycznym czy wygodą. Aby element działał w odpowiedni sposób i spisywał się przez wiele lat musi być przede wszystkim dopasowany do wybranego przez nas stelażu WC. Sprawdźmy więc, jaki mamy w tej kwestii wachlarz ofert.

Porada eksperta

Pomimo tego, że możemy wciąż spotkać się z pojedynczymi przyciskami do WC, wybierzmy taki, który ma przynajmniej dwa klawisze. Dzięki temu mamy wpływ na to, ile wody zostaje zużyte przy spuszczeniu i możemy wybrać jedną z dwóch opcji – większy i mniejszy strumień. Podwójny przycisk jest również konieczny w toaletach publicznych czy lokalach komercyjnych i usługowych. Pomaga to znacznie oszczędzić zużycie wody.

PRZYCISK CERSANIT VECTOR CZARNYPrzyciski do WC mogą być wykonane z różnych materiałów. Może to być:

- ABS – wytrzymałe tworzywo sztuczne często wykorzystywane w technice, motoryzacji, meblarstwie, elektronice czy zabawkarstwie. Jest odporny na uszkodzenia i niesprzyjające warunki fizyczne. Jest ono stosowane najczęściej. Materiał ten może być wykończony na różne sposoby, dlatego wykonane z niego przyciski WC często prezentują się, jakby były np. metalowe;

- szkło – niektóre przyciski do WC mogą być wykonane ze szkła, które sprawia, że prezentują się one szczególnie elegancko.

przycisk do toalety

Kształt i ergonomia przycisków do WC

Wśród modeli możemy spotkać najróżniejsze wzory, lecz znaczna większość ogranicza się do geometrycznych kształtów bazujących na prostokącie, kwadracie i kole. Z pewnością niektóre modele będą wygodniejsze w użyciu niż inne. Przed zakupem sprawdźmy, jak przycisk reaguje na lekkie przyciśnięcie jednym czy dwoma palcami. Kształt dopasujmy do naszej wizji aranżacyjnej. Rozmaite wzornictwo pozwoli nam idealnie dopełnić konkretnej stylizacji łazienki czy toalety.

Przycisk do WC możemy kupić w szerokim przedziale cenowym. Najtańsze modele nie będą miały jednak dwóch guzików, jednak już za ok. 70 zł kupimy taki, który pozwala nam wybrać wielkość strumienia. Najnowocześniejsze przyciski WC, wykonane np. ze szkła, i wedle najbardziej designerskich wzorów mogą zaś kosztować nas nawet 400 zł.

Data publikacji: 30.10.2017
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak wybrać przycisk spłukujący do WC?

Jak wybrać przycisk spłukujący do WC?
Kiedy już wybierzemy odpowiadające nam miskę i deskę WC, staniemy przed koniecznością dobrania właściwego przycisku do spłukiwania. Z pozoru podobne m...
Czytaj więcej

Jak zmniejszyć ilość wody w spłuczce? Oszczędna spłuczka

Jak zmniejszyć ilość wody w spłuczce? Oszczędna spłuczka
Spłuczka w toalecie pobiera największą ilość wody w całym domu. Przyjrzyj się dokładnie tej instalacji i wyreguluj ją tak, aby ograniczyć marnotrawien...
Czytaj więcej

Jaką spłuczkę wybrać do WC?

Jaką spłuczkę wybrać do WC?
Odpowiednie wyposażenie toalety jest kwestią estetyki, komfortu korzystania z łazienki, a także oszczędności, jakie możemy poczynić w perspektywie dłu...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesna łazienka – przegląd przycisków do WC