Produkty

Nowoczesne cyklinowanie – co to takiego?

Nowoczesne cyklinowanie – co to takiego?

Wybierając drewnianą podłogę stawiamy na ponadczasowy charakter i trwałość. Często zapominamy jednak, że nie jest ona wieczna i po latach użytkowania warto poddać ją renowacji. Jednym z najbardziej popularnych, a zarazem korzystnych rozwiązań jest wówczas cyklinowanie. To czynność, która jest znana od wielu lat, a coraz to nowsze technologie sprawiają, że jest jeszcze bardziej przyjazna.

szlifowanie bezpyłowe, cyklinowanieCyklinowanie, czyli…

Cyklinowanie to nic innego jak szlifowanie wierzchniej warstwy podłogi drewnianej, które ma na celu nadanie jej zupełnie nowego życia bądź też przywrócenie dawnej świetności. Dzięki użyciu specjalnych urządzeń – cykliniarek – warstwa ta jest zdzierana, a powierzchnia bardzo dokładnie wygładzana. W kolejnych etapach podłogę drewnianą lakieruje się lub barwi przy użyciu specjalnych farb. Aby nasza podłoga była przez dłuższy czas świeża, proces ten można przeprowadzać nawet co kilka lat. Należy pamiętać o tym, że działania te posłużą nie tylko do renowacji starej, ale także do wyrównania nowej podłogi.  

Krok ku nowoczesności szlifierka kątowa, cyklinowanie nowoczesne

Nowoczesne cyklinowanie to przede wszystkim użycie bardziej zaawansowanych urządzeń niż te tradycyjne. Mowa między innymi o procesie szlifowania bezpyłowego. Maszyny działające na tej zasadzie posiadają wbudowane systemy oczyszczania, dzięki czemu w trakcie wykonywania pracy wydostawanie się kurzu jest minimalne. Co najważniejsze, są gwarancją niezwykle precyzyjnego szlifowania podłogi z drewna. W cyklinowaniu bezpyłowym używane są papiery ścierne o gradacjach w przedziale 24-100. Bardziej sprecyzowana liczba jest uzależniona od gatunku drewna, z jakiego wykonana jest nasza podłoga oraz stopnia jej wyeksploatowania. Nowoczesne cykliniarki nie są jednak urządzeniami doskonałymi i nie potrafią dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. W celu ich wycyklinowania stosuje się szlifierki mimośrodowe, szlifowania brzegów dokonuje się zaś za pomocą szlifierek kątowych lub też ręcznie.

Warto wspomnieć również o tym, że cykliniarki najnowszej generacji są w stanie wykorzystywać system bezkońcowej taśmy szlifierskiej, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że nasza podłoga drewniana będzie zeszlifowana perfekcyjnie. Ponadto taki proces przebiega znacznie szybciej niż w przypadku użycia tradycyjnych urządzeń. Zastosowanie takiego systemu jest niezwykle korzystne także z tego względu, że cykliniarki nowoczesne są w stanie same oczyszczać się z niepotrzebnych elementów. Jest to bardzo komfortowe – zyskujemy perfekcyjnie wygładzoną powierzchnię podłogową w szybszym tempie niż było to dotychczas możliwe.

Trudne zadanie

Należy pamiętać o tym, że wykorzystanie nowoczesnych cykliniarek nie jest w stanie nam zagwarantować łatwego szlifowania. Bez względu na stopień zaawansowania technologicznego, ich użycie wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia, dlatego też tę metodę renowacji naszej podłogi warto jest zlecić fachowej ekipie.

 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Szlifierka mimośrodowa Erbauer – opinie eksperta

Szlifierka mimośrodowa Erbauer – opinie eksperta
Szlifierka mimośrodowa to niezwykle przydatne urządzenie w przydomowym warsztacie. Pozwala na szlifowanie płaskiej lub zakrzywionej powierzchni. Test ...
Czytaj więcej

Szlifierka mimośrodowa – czym się cechuje i do czego ją wykorzystamy?

Szlifierka mimośrodowa – czym się cechuje i do czego ją wykorzystamy?
Szlifierka mimośrodowa to funkcjonalne i wielofunkcyjne narzędzie, które świetnie sprawdzi się w przydomowym warsztacie podczas wykonywania dro...
Czytaj więcej

Jak szlifować różne materiały?

Jak szlifować różne materiały?
Czy to w czasie remontu domu, czy w trakcie majsterkowania, mamy do czynienia z koniecznością oszlifowania powierzchni różnych materiałów. I chociaż c...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesne cyklinowanie – co to takiego?