Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Obrzeża

Strzałka w prawo

Obrzeża plastikowe i ogrodowe

Strzałka w prawo

Obrzeża plastikowe i ogrodowe

Obrzeża Plastikowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających prostego i efektywnego sposobu na podkreślenie estetycznych walorów swojego ogrodu. Produkty te charakteryzują się wysoką jakością, a dzięki zastosowaniu materiałów trwałych są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Filtry

Obrzeża plastikowe i ogrodowe

Obrzeża Plastikowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających prostego i efektywnego sposobu na podkreślenie estetycznych walorów swojego ogrodu. Produkty te charakteryzują się wysoką jakością, a dzięki zastosowaniu materiałów trwałych są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Obrzeża

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Niewidoczne, ale skuteczne – czyli obrzeża plastikowe w użyciu

Wytyczenie sekcji w ogrodzie, a także wyznaczenie granic dla poszczególnych roślin to bardzo istotna część aranżacji terenów zielonych. Jeśli chcesz, aby w Twoim ogrodzie panowały ład oraz harmonia, sięgnij po obrzeża plastikowe. To produkty, które umieszczasz bezpośrednio w ziemi. Ponad jej powierzchnię najczęściej wystaje zaledwie niewielka ich część. Tym różnią się od innych rodzajów obrzeży – przede wszystkim betonowych. Najniższe obrzeża mają zaledwie 27 mm wysokości, ale znajdziesz również produkty liczące sobie 100 mm.

Obrzeża plastikowe wykonane są z tworzywa sztucznego, z czego trawnikowe najczęściej z PCV. Ich budowa różni się w zależności od zastosowania. Mogą przypominać pasy o szerokości kilkudziesięciu milimetrów, które zakopujesz w ziemi. Możesz także natknąć się na obrzeże plastikowe ogrodowe w postaci listwy z mocnego i trwałego tworzywa. W podstawie tej listwy znajdują się otwory na kotwy, co znacząco ułatwia mocowanie produktu do podłoża i zapobiega jego przemieszczaniu się nawet po ulewnych deszczach.

Plastikowe obrzeża charakteryzują się niewielką wagą, co znacznie ułatwia i przyspiesza montaż. Do tego można je dowolnie kształtować, ponieważ tworzywo jest trwałe i elastyczne. Produkty te oferowane są w kilku wariantach kolorystycznych, spośród których najczęściej można spotkać te w kolorze czarnym, zielonym i brązowym. Zróżnicowana wysokość obrzeży pozwala na stosowanie ich w wielu miejscach w ogrodzie, w tym przy parkingach, ścieżkach, garażach czy przy trawnikach.

Praktyczne i elastyczne wydzielanie obszarów w ogrodzie

W tym dziale znajdziesz obrzeża, za pomocą których będziesz w stanie w atrakcyjny sposób zagospodarować swój ogród. Dzięki nim skutecznie odgrodzisz rabatki od trawnika, co sprawi, że będą miały one uporządkowany kształt i nie będą się rozrastały w niekontrolowany sposób. Ponadto umożliwią Ci także nieznaczne podniesienie terenu, ponieważ wytrzymały materiał z tworzywa sztucznego z łatwością utrzyma niewielki napór ziemi. Obrzeża z plastiku możesz wykorzystywać do oddzielania obszarów gleby, ale też w przypadku nawierzchni ruchomych, m.in. żwiru, kory czy grysu.

Obrzeża są także przydatne przy wytyczaniu ścieżek i chodników na działce – dzięki nim na dróżce nie będzie rosła trawa, a Ty nie będziesz musiał jej regularnie wyrywać spomiędzy szczelin płytek. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim możliwość dowolnego formowania obrzeży. Dzięki temu szybko i w prosty sposób stworzysz nawet najbardziej fantazyjne kształty w swoim ogrodzie.

Dodatkowo akcesoria te są wyjątkowo łatwe w montażu, dzięki czemu nie wymagają używania specjalistycznych narzędzi. Wystarczy niewielkie wgłębienie w ziemi, a czasem dodatkowo mocujące kotwy, aby Twoje obrzeże stało się stabilne.

Dobierz obrzeża plastikowe w zależności od ich przeznaczenia

Na podstawie czego powinieneś wybrać obrzeża plastikowe? Kryterium w zasadzie istnieje tylko jedno: przeznaczenie. To od niego zależy kolor, wysokość, a także postać tego produktu. To właśnie zadanie, jakie ma spełniać obrzeże, w najlepszym stopniu określa wszystkie potrzebne cechy.

Produkty tego typu przygotowane są w kolorach, które w naturalnym otoczeniu pozostają niewidoczne – najczęściej jest to barwa zielona lub brązowa. Wśród naszego asortymentu dostępne są rozmaite obrzeża z tworzywa sztucznego – z powodzeniem wybierzesz zatem produkt o wielkości i długości odpowiadającej Twoim potrzebom. Mogą stanowić widoczny, wystający ponad powierzchnię ziemi murek. W tym celu sprawdzi się krawężnik plastikowy falisty. Jeśli jednak zależy Ci na wydzieleniu trawnika i oddzieleniu go od brukowanej ścieżki, dobrym wyborem będzie obrzeże trawnikowe PCV, które jest niemal niewidoczne.

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, jakiej wysokości produktu potrzebujesz. Obrzeża ogrodowe plastikowe oferowane są w wielu rozmiarach. Najniższe o wysokości 27 mm sprawdzają się przy niskich kostkach brukowych, trawie z rolki, a także płytkach chodnikowych i tarasowych. Uśrednione i dość klasyczne obrzeża o wysokości 45 mm sprawdzają się do oddzielania trawników, płytek tarasowych powyżej 5 cm grubości, a także kostki brukowej o wysokości minimum 6 cm. Do wydzielenia kamienia polnego wybierz produkt o wysokości 78 mm. Najwyższe obrzeża plastikowe o wysokości 100 mm sprawdzą się do kamienia murowego i odgradzania kwietników.

Pamiętaj przy tym, że obrzeża, które mają stanowić widoczną część aranżacji ogrodu, powinny prezentować się bardzo dobrze. Z tego powodu warto sięgnąć po obrzeża faliste w zielonym kolorze, dzięki którym okrąg utworzony wokół kwiatów czy drzew zyskuje bardziej estetyczny wyraz.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest kolor produktu. Obrzeża trawnikowe plastikowe powstrzymują trawę od obrastania ścieżki stworzonej z kostki brukowej. Z tego powodu dobrym wyborem są obrzeża zielone. Mają wiele zastosowań. Jeśli jednak chcesz, aby produkt stapiał się z glebą, a przy tym był w niej niemal cały zanurzony, wybierz obrzeża brązowe. Dotyczy to również czarnych produktów, które mają przede wszystkim stapiać się z podłożem i być jak najmniej widoczne.