Produkty

Ogrodzenia Neva – sprawdź, jak pięknie może wyglądać Twoja posesja!

Ogrodzenia Neva – sprawdź, jak pięknie może wyglądać Twoja posesja!

Wybór ogrodzenia wytyczającego granicę ogrodu czy działki to zadanie wymagające poczucia dobrego smaku. Poszczególne moduły, składające się na płot, powinny pasować nie tylko do siebie, ale również do stylu, w jakim utrzymane jest podwórko i elewacja domu. Kolekcja Neva pozwala spojrzeć na nowo na ogrodzenia modułowe – łączą klasykę z elegancką nowoczesnością. Sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania.

Ogrodzenie, które jest łatwe w montażu i uniwersalne

Ogrodzenie modułowe może być wykorzystane nie tylko do wydzielenia swojego terenu czy oddzielenia poszczególnych stref na podwórzu. Przydaje się także do tworzenia zacisznych zakątków w ogrodach, wydzielania przestrzeni na tarasach oraz wykańczania murków i podmurówek. Korzystając z modułów kolekcji Neva, możemy w łatwy sposób stworzyć spójną, harmonijną kompozycję, ale jednocześnie unikalną i dostosowaną do potrzeb domowników. Łączenie poszczególnych komponentów jest proste i nie zajmuje wiele czasu. Z jakich elementów możemy skorzystać przy kompletowaniu własnego płotu?

System ogrodzeniowy Neva – elementy

Kolekcja Neva daje nam możliwość skomponowania ogrodzenia kompletnego – wraz z furtką i bramą. Oto komponenty systemu ogrodzeniowego, a zarazem kolejność z jaką powinniśmy dobierać poszczególne elementy i tworzyć płot:

Kratka drewniana Blooma Neva sosnowa 52 x 180 cm

- słupki – zacznijmy od wyboru słupków, które dostępne są w 3 różnych wysokościach. Nie musimy się decydować na jeden rodzaj słupków – jeśli postawimy na asymetrię, ogrodzenie zyska nowocześniejszy charakter. Ustawiać je można bezpośrednio na gruncie, jak również na podmurówce czy murku oporowym. Słupki mogą być drewniane, aluminiowe lub stalowe – to od nas zależy, jaki ostateczny styl zdominuje ogrodzenie.

ogrodzenie Blooma aranżacja- przęsła – również przy komponowaniu przęseł mamy szerokie możliwości aranżacyjne. Panele drewniane, akrylowe i aluminiowe można ze sobą łączyć lub postawić na jeden ze stylów – tradycyjny lub nowoczesny. Pełne, ażurowe lub przezroczyste elementy wyznaczą także stopień prywatności, jaki chcemy osiągnąć w wybranym miejscu. Jedno przęsło może zawierać kilka modułów, co daje nam także możliwość osiągnięcia unikalności w całym systemie ogrodzeniowym – dół wypełniony deskami drewnianymi lub kompozytowymi uzupełniony przezroczystą lub ażurową górą oznacza jednocześnie odpowiednio zapewnione poczucie prywatności i dekoracyjny charakter płotu.

- brama i furtka – nie w każdym przypadku ogrodzenie będzie wymagało wykończenia bramą lub furtką, jeśli jednak pojawi się taka konieczność, w składzie kolekcji Neva znajdziemy aluminiowe modele idealnie dopasowane stylistycznie do pozostałych komponentów systemu.

Porada eksperta

Jeśli w naszym projekcie ogrodzenia zdecydujemy się na elementy drewniane, musimy pamiętać o ich regularnej konserwacji. Komponenty z kolekcji Neva zostały impregnowane ciśnieniowo, więc cechują się optymalną odpornością na działanie czynników atmosferycznych, należy jednak dbać o zachowanie ich w dobrej kondycji na dłużej.

Modułowe ogrodzenia – realizacja własnej wizji płotu

Ogrodzenie całkowicie drewniane, a może wykonane jedynie z elementów aluminiowych? Uzupełnione akrylowymi lub ażurowymi panelami albo też pełne, zapewniające maksymalną prywatność? Niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy utrzymać nasze ogrodzenie oraz czy oczekujemy od niego pełnego zasłonięcia działki, czy tylko częściowego, dobierając poszczególne moduły możemy zrealizować każdą wizję konstrukcji. Jeśli chcemy, aby nasze ogrodzenie posiadało różną wysokość na poszczególnych fragmentach działki, również mamy taką możliwość. Tylko od naszej wyobraźni zależy, jak skomponujemy ogrodzenie na wybranym terenie.

schemat montażowy

Ogrodzenia Neva dopasowane do naszych potrzeb

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na drewniane, kompozytowe czy aluminiowe ogrodzenie, albo też spróbujemy wykonać bardziej eklektyczną kompozycję – dzięki systemowi Neva mamy pewność, że płot jest integralnym uzupełnieniem naszego ogrodu, działki czy posesji. Starannie zaprojektowana kolekcja obejmuje również profile solarne, które zasilane światłem słonecznym delikatnie podświetlą ogrodzenie nocą. Możliwości kreacji własnej przestrzeni dzięki kolekcji Neva są obecnie o wiele większe.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Szukasz solidnego ogrodzenia? Poznaj zalety ogrodzeń kompozytowych

Szukasz solidnego ogrodzenia? Poznaj zalety ogrodzeń kompozytowych
Ogrodzenie jest wizytówką domu. Musi być dekoracyjne i praktyczne. W ofercie producentów, oprócz ogrodzeń metalowych i drewnianyc...
Czytaj więcej

Elementy dekoracyjne w ogrodzeniu, jak dopasować do ogrodu?

Elementy dekoracyjne w ogrodzeniu, jak dopasować do ogrodu?
Aby ogrodzenie domu pełniło nie tylko funkcję czysto użytkową, ale także stanowiło element dekoracyjny naszej posesji ważne jest, by płot, brama wejśc...
Czytaj więcej

Furtka, brama, ogrodzenie – jak dopasować je do posesji?

Furtka, brama, ogrodzenie – jak dopasować je do posesji?
Ogrodzenie to integralny element posesji – powinno być trwałe i funkcjonalne, a przy tym także estetyczne. Na co zwrócić uwagę podczas budowy ogrodzen...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ogrodzenia Neva – sprawdź, jak pięknie może wyglądać Twoja posesja!