Produkty

Osełka dwuwarstwowa Condor 50 x 25 x 200 mm

Kliknij aby powiększyć

Osełka dwuwarstwowa Condor 50 x 25 x 200 mm

Marka: Condor

Marka: Condor

Kod: 255517

|
 • wysoka jakość
 • możliwość zastosowania do wielu materiałów
 • możliwość stosowania na sucho i mokro
Oferowana osełka jest przeznaczona do obustronnego ostrzenia oraz szlifowania. Produkt posiada z dwóch stron powierzchnię ścierną o różnych gradacjach, zapewniających inne efekty. Osełkę dwustronną wykonano z korundu, charakteryzującego się bardzo dobrymi właściwościami ściernymi oraz polerskimi. W naszej ofercie znajdziesz również inne wyroby szlifierskie.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Główne Cechy

 • Gwarancja

  Gwarancja

Parametry logistyczne

Wysokość opakowania

2.7 cm

Długość opakowania

20 cm

Szerokość opakowania

5 cm

Waga brutto

0.44 kg

Wymiary produktu

50 x 25 x 200 mm

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

ostrzenie narzędzi, szlifowanie, wyrównywanie powierzchni

Parametry indywidualne

Marka

Condor

Gwarancja

2 lata

Informacje dodatkowe

dwuwarstwowa

Nr referencyjny

CON-BOS-1020

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

korund
Osełka dwuwarstwowa to wyrób przeznaczony do ostrzenia narzędzi. Produkt sprawdza się wtedy, gdy zachodzi potrzeba ponownego nadania ostrości różnym przedmiotom. Osełkę można również wykorzystać do szlifowania i wygładzania powierzchni wykonanych z rozmaitych materiałów. Produkt jest dwustronny, co oznacza, że posiada dwa rodzaje powierzchni szlifującej o różnej gradacji. Dzięki temu posiada więcej zastosowań. Osełkę wykonano z korundu, którego ziarnista powierzchnia jest świetnym materiałem ściernym oraz polerskim. Produkt będzie przydatny w warsztacie, na przykład do ostrzenia rozmaitych narzędzi. Osełka sprawdzi się również w kuchni, gdzie można ją wykorzystać do ostrzenia noży, stosowanych na co dzień podczas szykowania posiłków.
Ocena
7 komentarzy
02.07.2019
Nie nadaje się do noży. Uziarnienie niejednorodne, bardzo grube. Osełką być może uda się wyrównać siekierę, Wyrzuciłbym ale obecnie używam do równania prawdziwej osełki choć i do tego nie najlepiej się nadaje
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za przekazanie nam tej opinii. Przykro nam, jeśli efekt uzyskany przy pomocy zakupionej osełki nie spełnił Pana oczekiwań. Przekażemy te informacje odpowiednim osobom, by przyjrzały się bliżej kwestii uziarnienia.

20.02.2019
Osełka dobrej jakości, trzeba jednak pamiętać że przed użyciem należy ją włożyć do wody na min. 30 minut. Polecam.
19.08.2018
Unikać szerokim łukiem, przy próbach ostrzenia go na mokro nóż po prostu demoluje tą ostrzałkę, wyskrobuje z niej materiał tak że po dwóch ostrzeniach kuchennego noża warstwa scierna jest już wyraźnie wyżłobiona, a ilość materiału z niej zebrana przez ostrze to prawie 1 cm sześcienny (!) a ostrzę już wiele lat, stosując tylko delikatny docisk ostrza. Składnik robiący za spoiwo granulatu ściernego to jakiś najtańszy cement wa dodatku rozpadający się pod wpływem wody i bardzo słabo związany.
02.07.2018
W życiu nie miałem do czynienia z tak słabej jakości kamieniem, wziąłem dwa i po kilku ostrzeniach obydwie wylądowały w koszu
20.02.2018
Jasna strona jest gruboziarnista i nie nadaje się do precyzyjnego ostrzenia noży - nie wyprowadzisz nim KT. ciemniejsza ujdzie. Osełka słabej jakości powstała ze scementowania(?) ziaren kwarcu tylko że te ziarna trochę za rzadko. Z jasnej strony potrafią się wykruszyć naprawdę grube ziarna może nawet 80, ciemniejsza strona to ok. 200.
15.10.2017
Niestety prawie bezużyteczna, możliwe że trafiłem taki egzemplarz ale podejrzewam że większość tak wygląda. Po kilkukrotnym przejechaniu nożem pokazał się wyszczerbiony środek, który może tylko tępić noże jeszcze bardziej. Pozostaje ostrzyć na "boku" osełki. Ogólnie bardzo słabo ostrzy, po dłuższym czasie mała poprawa na ostrzy. Nie polecam, nawet za taką cenę.
23.12.2016
Za tą cenę bardzo warto, zwłaszcza dla tych co uczą się ostrzyć noże na kamieniu. Trochę się z niej sypie przy większym nacisku, ale da się wyprowadzić krawędź na nożu kuchennym dobrze (jakimś starym). Jaśniejsza strona jest mniej agresywna i twardsza (nie sypie się tak mocno). Zrobiłem sobie podkładkę z drewna nakładaną na zlew do tej osełki. Fajna sprawa. Mam też dwa inne kamienie (takie prawdziwe), znacznie twardsze, starodawne lepszej jakości i chyba o mniejszych gradacjach, wyczuwam ręką bo tu niestety nie ma informacji jaką gradację ma osełka. Czytałem gdzieś w internecie że około 100/120, ale to chyba bardziej zgadywanka na forach, bo na stronie producenta i na pudełku brak tej informacji. Ale ogólnie warto kupić. Jak będę w Castoramie to kupię sobie jeszcze z jedną, albo dwie i może zrobię sobie z nich jakiś system ostrzenia :-)
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Jak atrakcyjnie i szybko odnowić stół

 • Wykończenie

  Akcesoria ścierne do elektronarzędzi - przegląd przydatnych materiałów

 • Ogród

  Jak ostrzyć narzędzia?

Ocena i komentarz dla:

Osełka dwuwarstwowa Condor 50 x 25 x 200 mm