Produkty

Ostrzałka diamentowa Verve

Kliknij aby powiększyć

Ostrzałka diamentowa Verve

Marka: Verve

Marka: Verve

Kod: 627099

|
Niewielka, poręczna ostrzałka Verve jest niezbędnym akcesorium w każdym domu – służy do ostrzenia noży, a także siekier. Jest niezwykle skuteczna w działaniu, przez co w krótkim czasie przywrócisz wszystkim metalowym ostrzom używanym w kuchni, garażu i warsztacie idealne krawędzie. Główną cechą ostrzałki jest diamentowy nasyp na górnej części.
Wszystko na raty.
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

8.7 cm

Wysokość opakowania

7 cm

Szerokość opakowania

19 cm

Waga brutto

0.49 kg

Wymiary produktu

87,3 x 195 mm

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

ostrzenie siekier i noży

Parametry indywidualne

Marka

Verve

Nr referencyjny

HDC16

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

stal, powłoka diamentowa, tworzywo sztuczne

Kolor producenta

czarny
Aby zadbać o gładkość krawędzi tnących noży, siekier i toporków, konieczne jest ich sukcesywne ostrzenie. Czynność ta nie zajmie Ci wiele czasu, jeśli wykorzystasz do tego celu ostrzałkę diamentową Verve. Dzięki jej użyciu przywrócisz do pierwotnego stanu wszystkie stosowane w domu i poza nim narzędzia do ścinania i rozłupywania drewna, jak również kulinarne akcesoria, które z racji częstego stosowania w wyjątkowo krótkim czasie wymagają ostrzenia. Ostrzałka Verve wykorzystuje do gładzenia metalu diamentową powłokę – użycie tego narzędzia jest proste i trwa chwilę. Możesz je również zabrać na wyprawę w odludne tereny, biwak lub camping – jest niewielkie, przez co znajdzie miejsce w każdym bagażu, a jego zalety docenią ci wszyscy, których zadaniem będzie zgromadzenie zapasu drewna na wieczorno-nocne ognisko.
Ocena
5 komentarzy
23.02.2020
nana w necie jako "diamenty z L###". Tylko, że w L### pojawia się od wielkiego dzwonu, a w Castoramie jest w ciągłej sprzedaż. Przyjemna ostrzałka stacjonarna do codziennego użytku. Płyta o gradacji 200 nadaje się głównie do ostrzenia siekier itp. narzędzi gospodarczych, a także do profilowania uszkodzonych krawędzi tnących noży. Gradacje 300 i 400 nadają się przede wszystkim do ostrzenia tępych ostrzy, a gradacja 600 - do podostrzania. Przed rozpoczęciem pracy warto polać potrzebną płytę niewielką ilością wody, co poprawia jakość pracy (m.in. dzięki temu widać mikropył zdjęty z ostrza). Po zakończeniu pracy warto wstawić blok z płytami pionowo do korytka, do wyschnięcia. Ostrzałki używam od kilku miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolony. Wcześnie używałem osełki z kamienia syntetycznego oraz ceramicznej ostrzałki rolkowej Fiskars (duże rozczarowanie - wysoka cena, źle wymyślona konstrukcja, szybkie zużycie rolki),
Jedyny minus tej ostrzałki to słaba przyczepność korytka do podłoża typu blat stołu. Korytko należy przytrzymywać drugą dłonią, np. za zagłębienia na bokach. Z recenzji w necie wynika, że ostrzałka łysieje po około pięciu latach intensywnej eksploatacji (najszybciej płyta o gradacji 600) oraz że zdarza się odklejanie płyt od korpusu (należy je wtedy podkleić).
17.10.2019
Cudowna ostrzałka. Nigdy nie osiągnąłem takiej ostrości, ostrząc na kamieniu. Rzeczywiście kilka ruchów i brzytwa, czuć to pod palcami. Naostrzyłem wszystkie noże, te kuchenne i kolekcjonerskie. Polecam
08.02.2019
całkiem niezła. Szkoda że gradacja nie jest 200-400-600-800(lub 1000)
zamiast 200-300-400-600. Można by dokładniej nóż naostrzyć.
Problemem jest też mała stabilność podstawki w trakcie ostrzenia.
Ogólnie są to niedogodności, ale z efektów ostrzenia nożów i siekiery jestem zadowolony
18.09.2017
Dobre i to, jak nic nie ma lepszego.
18.04.2017
ostrzałka spoko, do siekier się nadaje idealnie. kilka ruchów i naostrzone :)
 • Porady
  i wskazówki

 • Ogród

  Wymieniamy trzonek w siekierze – instrukcja krok po kroku

 • Ogród

  Jak skutecznie naostrzyć siekierę?

 • Ogród

  Wszystko o akcesoriach do siekier

Ocena i komentarz dla:

Ostrzałka diamentowa Verve