Dostawa za 1 zł na wybrane produkty dla zamówień od 500 zł! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
Najbliższa niedziela 8.10 jest niedzielą niehandlową. Zapraszamy do zakupów na castorama.pl
icon
Najbliższa niedziela 8.10 jest niedzielą niehandlową. Zapraszamy do zakupów na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oprawy oświetleniowe

Strzałka w prawo

Oprawy zewnętrzne

Strzałka w prawo

Oprawy zewnętrzne

Oprawy zewnętrzne pozwolą Ci nie tylko oświetlić, ale również elegancko ozdobić przestrzeń działki, ogrodu oraz tarasu. Wszystkie oprawy zewnętrzne przystosowane są do zamontowania na świeżym powietrzu.

Filtry

Oprawy zewnętrzne

Oprawy zewnętrzne pozwolą Ci nie tylko oświetlić, ale również elegancko ozdobić przestrzeń działki, ogrodu oraz tarasu. Wszystkie oprawy zewnętrzne przystosowane są do zamontowania na świeżym powietrzu.

81 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oprawy oświetleniowe

Wyświetlanie 24 z 81 produktów

Załaduj więcej

OŚWIETL SWOJE PODWÓRKO

Oprawy zewnętrzne pozwalają na rozjaśnienie posesji wokół Twojego domu. Nie tylko dostarczają światło po zmroku, oświetlając podjazdy, alejki ogrodowe czy miejsce do wypoczynku, ale także zapewniają przyjemną atmosferę na zewnątrz domu. Mogą też zwiększać bezpieczeństwo domowników dzięki zamontowanym czujnikom ruchu. Wszystkie lampy zewnętrzne mają też zwiększony stopień ochrony, który gwarantuje, że do ich wnętrza nie dostanie się destrukcyjna wilgoć. To zapobiega kosztownym awariom.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z MONTAŻU OPRAW ZEWNĘTRZNYCH

Oświetlenie zewnętrzne ma jedno istotne zadanie: podnosić funkcjonalność Twojego podwórka. Jeśli zależy Ci na tym, aby nawet po zmroku odnaleźć ścieżkę w ogrodzie czy dotrzeć do altany bez ryzyka potknięcia się, specjalne latarnie i lampy wbijane w ziemię będą idealnym wyborem. Z kolei produkty montowane nad drzwiami pozwolą Ci wejść do wnętrza domu bez porysowania drzwi kluczem – będziesz doskonale widzieć, gdzie znajduje się zamek.

Pamiętaj, że oświetlenie zewnętrzne domu może być wyposażone w dodatkowe funkcjonalności. Mowa tutaj przede wszystkim o czujnikach ruchu. Te niewielkie urządzenia, tylko nieznacznie zwiększajace rozmiar samej lampy, mogą podnieść Twój komfort i bezpieczeństwo podczas samotnych wieczorów. Pamiętaj, że dobrze oświetlone podwórko zawsze oferuje mniej kryjówek dla niepożądanych gości. Co więcej, oprawy tego rodzaju pomogą też Tobie w szybkim otwarciu drzwi.

Wszystkie oprawy montowane na zewnątrz budynku spełniają odpowiednie normy w zakresie bezpieczeństwa stosowania. Jeśli obawiasz się kosztownej awarii czy zwarcia w instalacji elektrycznej, koniecznie wybierz takie oprawy, które mają właściwy stopień ochrony. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo domowników. Jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić, dobrym wyborem mogą być oprawy LED zewnętrzne, które zużywają bardzo mało energii, a tym samym nie wpływają znacząco na wysokość rachunków za prąd.

Nie bez znaczenia jest też estetyka, którą oferują oprawy zewnętrzne. Obecnie dostępne są w rozmaitych wersjach kolorystycznych oraz modelach. Znajdziesz wśród nich niewielkie słupki, które subtelnie ozdobią ścieżkę, jak też wysokie latarnie, doskonałe do ogrodu w romantycznym stylu. Nowoczesne lampy będą świetnym wyborem do minimalistycznego ogrodu.

JAK WYBIERAĆ OPRAWY ZEWNĘTRZNE?

Jeśli szczególnie ważne jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa odczuwane we własnym domu i na podwórku, wybierz produkty, które wyposażone są w czujniki ruchu. Obecnie są one niewielkie i nie różnią się bardzo stylem wykonania od tych, które oferowane są w klasycznej formie, bez tego udogodnienia. Lampa z czujnikiem zaświeci się, gdy tylko wykryje ruch. W ten sposób od razu będziesz w stanie zobaczyć, kto stoi za drzwiami. Co więcej, tego typu oprawy zewnętrzne zamontowane przy granicach ogrodu skutecznie odstraszą potencjalnych intruzów.

Stałe oświetlenie podwórka może wiązać się z dużymi kosztami, natomiast w przypadku lamp z czujnikami światło zapala się tylko w konkretnych sytuacjach, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu prądu. Jeśli szukasz jeszcze większych oszczędności, zdecyduj się na oświetlenie zewnętrzne LED. Oprawy tego rodzaju cechuje bardzo niskie zużycie energii i zdecydowanie wyższa trwałość – nawet kilkanaście tysięcy godzin. Chociaż cena zakupu oświetlenia LED będzie wyższa, to długoterminowo przyniesie to znacznie większe oszczędności niż używanie mało ekonomicznego i trwałego oświetlenia z tradycyjnymi żarówkami.

Bez względu na to, czy wybierasz oświetlenie zewnętrzne domu LED, czy też oprawy przeznaczone do tradycyjnych żarówek o różnych gwintach, zadbaj o ich właściwy stopień ochrony. Minimalna ochrona, która powinna charakteryzować oprawy stosowane na zewnątrz, to IP44. W ten sposób do wnętrza oprawy nie dostaje się wilgoć. Takie lampy sprawdzą się w większości sytuacji, zwłaszcza gdy nie mają stałego kontaktu z wodą i nie są montowane równo z poziomem podłoża. W bardziej wymagających lokalizacjach ochrona cechująca oprawę powinna być adekwatnie wyższa.

Jeśli chcesz tradycyjnie oświetlić ścieżkę – czy to prowadzącą od furtki do drzwi wejściowych, czy też przez ogród – wybierz oprawy wbijane w ziemię. Nie potrzebują one dodatkowego wsparcia – wystarczy, że wybierzesz kawałek gruntu i zamontujesz produkt zgodnie z instrukcją przekazaną przez producenta. Możesz zdecydować się zarówno na wysokie kolumny, jak również niskie, nowoczesne latarnie. Wybór w dużej mierze zależy od poczucia estetyki i oczekiwanego efektu końcowego.

Przy budynkach – na przykład przy domu, altanie czy składziku – wybierz kinkiet zewnętrzny. Bez względu na wybrany styl wygląda on bardzo elegancko. Co więcej, możesz zamontować go na takiej wysokości, która zmniejszy ryzyko przypadkowego potrącenia i uszkodzenia źródła światła, czy to przy koszeniu trawnika, czy też podczas dziecięcych zabaw.

Wygląd lampy zamontowanej w ogrodzie dopasuj również do potrzeb związanych z estetyką. Do wyboru masz między innymi lampy tradycyjne, które świetnie sprawdzą się w większości ogrodów. Do posesji utrzymanych w nowoczesnym stylu lepiej pasują oprawy minimalistyczne, a niekiedy nawet nieco industrialne. Z kolei romantyczne ogrody będą świetnie uzupełniać produkty w stylu wiktoriańskim. Zdecyduj się na nie również wtedy, gdy dysponujesz ogrodem pełnym kwiatów czy utrzymanym w rustykalnym charakterze.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum produktów związanych z tą kategorią.