Produkty

Papa wierzchniego krycia UNI W/400 szara 15 m2

Kliknij aby powiększyć

Papa wierzchniego krycia UNI W/400 szara 15 m2

Marka: UNI

Marka: UNI

Kod: 919879

|
Papa to uniwersalny materiał stosowany do pokrywania nowych i naprawiania starych dachów. Zabezpiecza konstrukcję dachową przed wodą opadową i wilgotnym powietrzem. Papę mocuje się metodą tradycyjną – na klej. Została wykonana z trwałego asfaltu oksydowanego oraz gruboziarnistej posypki papowej. Ma neutralny, szary kolor.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wysokość opakowania

100 cm

Długość opakowania

23 cm

Szerokość opakowania

23 cm

Waga brutto

30 kg

Wymiary produktu

1 x 15 m

Ilość m2 w opakowaniu

15 m2

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

prace dekarskie

Przeznaczenie

do stosowania jako wierzchnia warstwa w wielowarstwowych pokryciach dachowych

Rodzaj posypki

gruboziarnista

Maksymalna siła rozciągająca wzdłuż

(500 ± 200) N / 50 mm

Maksymalna siła rozciągająca w poprzek

(400 ± 200) N / 50 mm

Odporność na spływanie w podwyższonej temperaturze

≥ 80°C

Giętkość w niskiej temperaturze

≤ 0°C

Klasa reakcji na ogień

NPD

Sposób montażu

klejenie

Parametry indywidualne

Marka

UNI

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Informacje dodatkowe

stosować zgodnie z instrukcją montażu

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

wkładka z tektury budowlanej, asfalt oksydowany, posypka papowa

Kolor producenta

szary
Papa Uni jest bitumicznym materiałem pokryciowym stosowanym do wykańczania powierzchni dachów. To materiał hydroizolacyjny, co oznacza, że chroni konstrukcję dachu przed przeciekaniem wody opadowej oraz zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem wilgoci. Papę wykorzystasz w pracach dekarskich jako wierzchnią warstwę w wielowarstwowych pokryciach dachowych. Można ją stosować do wykonywania nowych i renowacji starych dachów. Została wykonana z asfaltu i gruboziarnistej posypki, dzięki czemu doskonale znosi wysokie temperatury, do których dach się nagrzewa w czasie słonecznego dnia. Materiał w szarym, neutralnym kolorze stanowi uniwersalne pokrycie dachowe do wykańczania domu jednorodzinnego lub budynku gospodarczego. Papę mocuje się metodą klejenia.
Ocena
11 komentarzy
24.04.2020
U mnie papa wytrzymała jakieś pół roku, o dziwo z 9 rolek 5 wygląda w miarę, tzn mniej więcej tak, jak ta papa, która była na dachu od 20 lat
16.03.2020
Witam wszystkich czytających. No cóż, papa jak papa, o jej jakości powinna świadczyć sama cena. Jeżeli papa jest tańsza od papy izolacyjnej (3,78 zł/m2) to czego się po niej spodziewać.
Jeżeli ktoś potrzebuje papę na krotko, to jest OK, ale trzeba to zrobić zgodnie z techniką. Jedna warstwa tej papy to nie jest żadne pokrycie. Pokrycie tymczasowe to dwie warstwy tej papy przyklejona na lepik, a pokrycie dachowe to 2 x papa podkładowa + 1 x papa wierzchniego krycia, tak mówi sztuka dekarska. Jeżeli ktoś układa tylko 1 warstwę tej papy to nie wie co czyni, bo to żadne pokrycie. To, że papa będzie przeciekała i pękała ma zagwarantowane na 100%. Więc czy to tylko wina papy?
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za przekazanie opinii o produkcie. Przykro nam, jeśli papa nie spełniła Pana oczekiwań. W kwestii jak najlepszego sposobu jej użycia, zachęcamy do kontaktu z naszym fachowcem. Jest on dostępny bezpośrednio w sklepie lub przez kontakt telefoniczny. Kontakt do sklepów dostępny jest pod adresem www.castorama.pl/sklepy


 

29.09.2019
W zeszłym roku kupiłem rolkę tej kontretnej papy bo potrzebowałem naprawić dach w garażu .W powłoce papy już po kilku miesiącach zrobiły się takie dziury i wżerki,jakby w tym miejscu ptaki wydziobały dziury.Pojawiły się spękania.Stara papa,która ma 15 lat lepiej wygląda niż ten produkt po kilku miesiącach.Dobrze,że pokryłem tym tylko pare metrów dachu,bo już nadaje się do zerwania .Gdyby ktoś tym chciał pokryć cały dach to współczuje. Produkt tragiczny ,absolutnie odrazam.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za obszerny komentarz na temat produktu. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Zachęcamy do konsultacji z naszym doradcą fachowym z działu Budowlanego, który dołoży wszelkich starań, aby odnaleźć bezpośrednią przyczynę takiego stanu rzeczy oraz dołoży wszelkich starań, aby pomóc Panu rozwiązać tę kwestię. Przypominamy również o możliwości złożenia reklamacji, w tym celu prosimy o kontakt z dowolnym sklepem Castorama, gdzie zostanie rozpatrzona. 


06.09.2019
Napisać, że jest fatalna to tak jakby pochwalić produkt. Nie nadaję się do niczego, nawet żeby zostawić jako warstwę podkładową. Pieniądze wyrzucone w błoto.
Jedyny pozytyw - produkt jest przyjazny dla środowiska. Wystarczyła doba, aby zaczął się bio-degradować. Pęka rwie się bardziej niż mokry szary papier toaletowy.
Powinna zostać jak najszybciej wycofana z oferty. Wstyd dla producenta i sklepu, który oferuje to badziewie klientom.


Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za ten komentarz. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli papa nie spełniła Pana oczekiwań. Przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji, z którego skorzystać można w dowolnym sklepie Castorama kontaktując się z nim osobiście, telefonicznie lub przy pomocy wiadomości e-mail. Zachęcamy również do konsultacji kwestii montażu z jednym z naszych doradców z działu Budowlanego.

06.06.2019
Dno i rozpacz, Na szczęście nie było to główne pokrycie, rwie się przy układaniu i pęka, dobrze ktoś napisał że dobrze to ona wygląda ale w rolce jak stoi, papier nasączony smołą , Nie jestem ekspertem, ale nie polecam jak ktoś ma słabe nerwy.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Przykro nam, jeżeli aplikacja produktu nie była wystarczająco sprawna. Zachęcamy do konsultacji opisanej przez Pana kwestii z naszym działem serwis, który przeanalizuje zarówno potencjalne przyczyny tego zdarzenia, jak również zaproponuje jego możliwe rozwiązania.

16.10.2018
Ciężko nazwać ten materiał papą... Rozrywa się w rękach przy próbie podniesienia, brak jakiekolwiek wytrzymałości, grubość kartki papieru - pieniądze wyrzucane w błoto!
21.05.2018
TA PAPA NAJLEPIEJ SPRAWDZA SIĘ W ROLCE. JEŚLI GO KUPILIŚCIE NIE ROZWIJAJCIE GO!! CHYBA ŻE KŁADZIECIE GO NA BLACIE KUCHENNYM ;/ TEN PRODUKT NIE POWINIEN NOSIĆ NAZWY 'PAPA"!!! RWIE SIĘ JUŻ PODCZAS ROZWIJANIA NA PŁASKIEJ POWIERZCHNI!!! BUBEL JAKICH MAŁO
03.05.2018
Ta papa nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Dach jednospadowy, zakładka 15cm, klejona. Pęka na potęgę, pracuje na wszystkie strony w zależności od temperatury. Dramat
28.11.2017
Wiem, że to dziwne, ale na moim dachu jest w porządku, założyłem w tym roku
28.10.2017
popieram kolegę u mnie to samo na dachu popękała i przecieka
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Wymiana pokrycia dachowego

 • Budowa

  Jakie wybrać pokrycie dachowe?

 • Budowa

  Narzędzia do własnoręcznego uszczelniania dachu

Ocena i komentarz dla:

Papa wierzchniego krycia UNI W/400 szara 15 m2