Produkty

Pellet drzewny 6 mm 15 kg

Kliknij aby powiększyć

Pellet drzewny 6 mm 15 kg

Kod: 521268

|
 • wysoka wartość energetyczna
 • brak szkodliwych substancji chemicznych
 • niska emisja dwutlenka węgla
Oferowany materiał opałowy w postaci pelletu drzewnego z powodzeniem zastosujesz w kotłach, piecach oraz kominkach. Jest to produkt w pełni naturalny, a przez to wysoce ekologiczny, ponieważ do jego stworzenia wykorzystano suche trociny, które następnie sprasowano pod wysokim ciśnieniem. Korzystając z pelletu, będziesz mógł efektywnie ocieplić swój dom.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

38x 68 x 10 cm

Długość opakowania

68 cm

Wysokość opakowania

10 cm

Szerokość opakowania

38 cm

Waga brutto

15 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kominki, piece, kotły

Parametry indywidualne

Informacje dodatkowe

opakowanie 15 kg: wilgotność całkowita 6,6,-8,3%; popiół 0,8-1,1%; siarka całkowita 0,01%

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

czyste, suche trociny, sprasowane pod wysokim ciśnieniem
Jeżeli w codziennym życiu stawiasz przede wszystkim na ekologiczne rozwiązania i zależy Ci na dbałości o stan środowiska naturalnego, to opcją idealną dla Ciebie będzie zastosowanie polecanego pelletu drzewnego. W jego składzie znajdziesz suche trociny sprasowane pod wysokim ciśnieniem, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu jego spalanie powoduje bardzo niską emisję dwutlenku węgla. Pellet z powodzeniem zastosujesz jako materiał opałowy w kominkach, kotłach oraz piecach. W bogatej ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz również wiele innych produktów przeznaczonych do zasilania urządzeń grzewczych, które są przystosowane do kotłów o różnorodnych właściwościach i na różne paliwo. Sprawdź sam!
Ocena
43 komentarze
04.07.2020
Polecam do kuwety dla kota - sprawdza się znakomicie (to nie żart) i ja tak używam :)
24.02.2020
U mnie wszystko Ok. Pellet jasny, pali się dobrze, popiół znikomy.
23.02.2020
My jestesmy z tego peletu zadowoleni ( mąż wypróbował kilka marek, również te droższe );
Nawet ja wiem,ze umiejętnosc własciwego ustawienia pieca jest bardzo istotna. Może nie wszyscy zwracamy na to uwagę . pozdrawiam.
22.02.2020
Niestety po pierwsze cena kosmiczna za tonę w tej cenie możemy już kupić certyfikowane pellety Lava Berlinek Olimp czy Olczyk. Tutaj nie mamy nic sądząc po tym jak się spala i po szlace którą zostawia na palniku, że jest to pellet przemysłowy,kaloryczność na pewno mniejsza niż podaje producent bo worek starcza na krócej niż inne nawet nie pachnie drewnem po otwarciu i pełno pyłu. Nie polecam. A Castoramie polecam poszukać jakiegoś lepszego dostawcy bo trochę ich jest na polskim rynku.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za tak obszerny komentarz oraz przekazanie tych informacji. Przykro nam, jeśli zakupiony pellet nie spełnił Pana oczekiwań co do jego jakości. W takich sytuacjach, naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji, co można zrobić w dowolnym sklepie Castorama na terenie całego kraju. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Jednocześnie zapewniamy, że opisana kwestia zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów w celu zweryfikowania.

20.02.2020
Zdecydowanie nie polecam. Piec Ferroli, na ruszcie zrobił się pumeks i zapchał dolot powietrza i to po niecałym worku.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Jest nam bardzo przykro, jeśli spotkała Pana taka sytuacja i pellet nie spełnił Pańskich oczekiwań. Zachęcamy do skonsultowania tej kwestii z doradcą fachowym z działu Sanitarnego w dowolnym sklepie Castorama na terenie Polski celem jej wyjaśnienia i odnalezienia skutecznego rozwiązania. Z doradcą skontaktować się można na trzy sposoby: osobiście odwiedzając sklep, telefonicznie, odnajdując numer na stronie: www.castorama.pl/sklepy lub poprzez formularz kontaktowy zamieszczony również na wspomnianej stronie.

19.02.2020
Kupiłem ostatnio 5 worków pellet to jest porażka , po pracy 6 godzin usypał się na paleniska ładny wysoki kopiec z piasku. Do produkcji pellet chyba się komuś pomylilo drewno z piaskiem prasowanym. Zatkany dopływ z uwagi na wysoką temperaturę pellety złączely się tlić , jak by nikogo nie było w domu to tragedia. Skandal że castorama coś takiego sprzedaje.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za pozostawienie komentarza. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja. Przyjrzymy się bliżej wspomnianej kwestii składu pelletu celem weryfikacji. Uprzejmie przypominamy również, że jak każdy Klient naszego sklepu ma Pan prawo do zwrotu produktu nieużywanego, jeśli pozostały Panu niezużyte worki, jak również reklamacji produktu niespełniającego założeń producenta. Celem uzyskania wszelkich, szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu z dowolną Castoramą na terenie Polski: www.castorama.pl/sklepy

13.01.2020
Kupiłem kilkanaście worków. Opakowanie porządne i mocno zgrzane. Waga ponad 15kg.
Granulki dobrze sprasowane-kolor jasny, mało rozkruszu w workach co dzisiaj jest rzadkością.
Ustawienia złapałem dość szybko. Kaloryczność znaczna bo do temperatury dobija szybko
Spieki minimalne i kruche. Jedyna uwaga to brak warunków pogodowych, żeby przetestować porządnie to paliwo dlatego nie daje maksa.
10.01.2020
Palimy już drugi sezon. Dobry, solidny, powtarzalny opał na jednych ustawieniach pracujemy od samego początku i wszystko się pięknie wypala do końca. jedyny minus w tym roku jest taki, że cena poszła do góry :/
02.12.2019
Dobrze sie pali, rowno. Kupilem kilkanascie workow zeby sprawdzic, i wszystko gra takze jestem zadowolony
16.11.2019
Pellet strasznej jakości.Same spieki. Nie polecam.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeśli jakość pelletu nie spełniła Pana(i) oczekiwań. Jednocześnie przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Wspomniane przez Pana kwestie przekażemy osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanego w sklepie asortymentu w celu ich weryfikacji.

 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Idealna jakość spalania w kominku – 10 kroków

 • Instalacja

  Jak opalać dom w naturalny sposób?

 • Instalacja

  Jak palić w kominku

Ocena i komentarz dla:

Pellet drzewny 6 mm 15 kg