Produkty

Pellet drzewny 6 mm 15 kg

Kliknij aby powiększyć

Pellet drzewny 6 mm 15 kg

Kod: 521268

|
 • wysoka wartość energetyczna
 • brak szkodliwych substancji chemicznych
 • niska emisja dwutlenka węgla
Oferowany materiał opałowy w postaci pelletu drzewnego z powodzeniem zastosujesz w kotłach, piecach oraz kominkach. Jest to produkt w pełni naturalny, a przez to wysoce ekologiczny, ponieważ do jego stworzenia wykorzystano suche trociny, które następnie sprasowano pod wysokim ciśnieniem. Korzystając z pelletu, będziesz mógł efektywnie ocieplić swój dom.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

38x 68 x 10 cm

Długość opakowania

68 cm

Wysokość opakowania

10 cm

Szerokość opakowania

38 cm

Waga brutto

15 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kominki, piece, kotły

Parametry indywidualne

Informacje dodatkowe

opakowanie 15 kg: wilgotność całkowita 6,6,-8,3%; popiół 0,8-1,1%; siarka całkowita 0,01%

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

czyste, suche trociny, sprasowane pod wysokim ciśnieniem
Jeżeli w codziennym życiu stawiasz przede wszystkim na ekologiczne rozwiązania i zależy Ci na dbałości o stan środowiska naturalnego, to opcją idealną dla Ciebie będzie zastosowanie polecanego pelletu drzewnego. W jego składzie znajdziesz suche trociny sprasowane pod wysokim ciśnieniem, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu jego spalanie powoduje bardzo niską emisję dwutlenku węgla. Pellet z powodzeniem zastosujesz jako materiał opałowy w kominkach, kotłach oraz piecach. W bogatej ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz również wiele innych produktów przeznaczonych do zasilania urządzeń grzewczych, które są przystosowane do kotłów o różnorodnych właściwościach i na różne paliwo. Sprawdź sam!
Ocena
32 komentarze
07.10.2019
Na piecyku Cadel Kriss 7 spieki w palenisku są takie że pellet przesypuje się do popielnika. Na pelletach z certyfikatami Din Plus czegoś takiego nigdy nie było. Odradzam
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt ten nie spełnił Pana(i) oczekiwań. Zachęcamy do konsultacji z doradcą fachowym na dziale Sanitarnym, który postara się udzielić porady merytorycznej dotyczącej wyboru odpowiedniego produktu.

16.09.2019
Volcanica to dobry wybór, dla kogoś kto chce mieć dobrej jakości powtarzalny towar.
Kupowałem kilka worków w Częstochowie, a miesiąc później już u siebie w Łodzi i pracuje idealnie na tych samych parametrach. Poprzednie pellety jakich używałem wymagały ode mnie ciągłej zmiany ustawień tak jakby co chwilę zmieniały właściwości. Volcanica na palenisku "pracuje" równo i pali się ładnym wysokim płomieniem. Niewielki popiół.Warto.
11.09.2019
Kupiłem pellet Volcanica w Mińsku. Piec 25 KW- na tą chwilę ogrzewam wodę, wiec spokojnie sobie daje radę i ładnie wypala się do końca przy niewielkim nadmuchu. Mocne worki i worku ponad 15kg co jest miłym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o konkurencyjne produkty. Wiadomo, że prawdziwy chrzest bojowy będzie dopiero zimą więc daję na tą chwilę 4 gwiazdki.
08.09.2019
To będzie nasz drugi sezon z tym produktem. Zeszły rok minął bez problemów. Cena przyzwoita.
Początkowo niewielkie spieki wyeliminowaliśmy ustawieniami pieca. W tym roku pierwsze przepalanie mamy za sobą. Jesteśmy zadowoleni
10.04.2019
Spieki to nadmiar powietrza, brudne palenisko, nadmiar kombinacji w ustawieniach itp. Miałem takie problemy. Wygarnąłem wszystko, wyczyściłem retortę, kanały powietrzne i okolice ślimaka z nagarów i zgorzelin i teraz co bym nie wsypał to jest ok. Kupuję teraz po kilka worków gdziekolwiek i zdarza mi się mieszać paliwo - wszystko jest ok.
27.03.2019
Kupiłem w Krakowie prawie 30 worków i muszę powiedzieć, że towar pali się idealnie.
Jeżeli chodzi o cenę to Casto znowu musiało ładnie "namieszać" konkurencji stąd pewnie inne dziwne "opinie". Polecam kupić kilka worków i sprawdzić...dla mnie kalkulacja jest prosta. pozdrawiam
11.03.2019
TRAGEDIA spieki trzeba wybierać non stop popiołu brak tylko jeden wielki spiek co chwila zapchany koszyk na szczęście kupiłem tylko 4 worki zdecydowanie odradzam 1 gwiazdka to i tak za wiele
01.03.2019
Wszystko OK. Pelet dobrze sie pali.
28.02.2019
Bardzo słabej jakosci pellet. Mała kaloryczność oraz waga jednego worka to poniżej 1kg... Przy tonie pelletu robi się większa strata.
21.02.2019
Nawet jednej gwiazdki nie powinien dostać, strasznie zapycha ruszt. DRAMAT!!! Piec co dwie godziny się przegrzewa przez zapchany ruszt. Kiepski zakup, najgorszy z możliwych, kto ma czas co dwie godziny czyścic piec?
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Rodzaje drewna kominkowego

 • Instalacja

  Jak opalać dom w naturalny sposób?

 • Instalacja

  Problemy z rozpaleniem ognia w kominku – najczęstsze przyczyny

Ocena i komentarz dla:

Pellet drzewny 6 mm 15 kg