Produkty

Pepitka na ścianie w łazience? Sprawdzamy szykowną, ale nowoczesną kolekcję Femme

Pepitka na ścianie w łazience? Sprawdzamy szykowną, ale nowoczesną kolekcję Femme

Tradycyjne sposoby na wykończenie i urządzenie łazienek mogą wydawać się oklepane. Jeśli chcemy, aby nasze pomieszczenie różniło się od innych, możemy poszukać nietypowych rozwiązań związanych ze wzornictwem. Dotyczy to np. płytek ceramicznych z kolekcji Femme.

Biało - czarna łazienka - elegancka i nowoczesnaOryginalne ściany w łazience

Najpopularniejszym i najbardziej funkcjonalnym sposobem na wykończenie powierzchni w łazience jest bez wątpienia pokrycie ich płytkami ceramicznymi. Są niezwykle odporne na niesprzyjające warunki, a także zwykłą eksploatację. Co ważne – łatwo pozbywamy się z nich zabrudzeń. Jednak płytki ceramiczne mają swoje wady. Przede wszystkim raz położone mogą służyć nam naprawdę długo – ich wzór i wygląd musi być zatem odpowiednio przemyślany. Ich wymiana jest kosztowna oraz praco- i czasochłonna.

Jak zatem osiągnąć równocześnie efekt wow i nie przesadzić z oryginalnością w łazience – tak, aby jej wykończenie zbyt szybko się nie przedawniło ani nas nie zmęczyło? Jednym ze sposobów jest postawienie na klasyczne wzornictwo. Jeśli połączymy je z nowoczesnymi rozwiązaniami, możemy osiągnąć ciekawe, ale zarazem eleganckie wnętrze, które będzie piękne przez długie lata.

Kolekcja ceramiki Femme – design i klasa

Mozaika femme w łazienceJeśli podoba nam się przeniesienie wzorniczych klasyków, bazujących np. na pepitce, szeroko pojętej geometrii i designie rodem z odzieżowych kolekcji największych projektantów XX w. na płytki ceramiczne, to koniecznie zwróćmy uwagę na kafelki Femme. Seria ta pomoże nam wykończyć łazienkę oryginalnie, ale wyjątkowo estetycznie i ponadczasowo. Nowoczesna elegancja – oto, co przyświeca projektantom płytek ceramicznych Femme. Co znajdziemy w tej kolekcji?

Na ścianę nadaje się glazura Femme, której znajdziemy kilka wersji. Możemy ją swobodnie łączyć dla wzmocnienia oryginalnego efektu. Płytki ceramiczne z tej serii nie są krzykliwe. Ich kolorystyka oscyluje wokół ciepłych odcieni bieli i szarości. Wzornictwo oparte jest na ich kształcie i drobnych, prostych i geometrycznych ornamentach.

Zarówno mozaika i listwa Femme nadają się do dodatkowego ozdobienia ściany. Możemy łączyć je z innymi modelami płytek. Charakterystyczna dla kolekcji jest pepitka, którą do tej pory mogliśmy raczej podziwiać na eleganckich płaszczach czy torebkach znanych projektantów mody. Dzięki takiej glazurze nasza łazienka może zyskać elegancki i ponadczasowy wyraz.

Glazura femme wzór pepitka CastoramaNowoczesna łazienka pełna szyku?

Jeśli przyjrzymy się płytkom ceramicznym Femme, zauważymy, że ich wygląd, choć nawiązuje do tradycyjnego wzornictwa, jest bardzo nowoczesny. Romboidalna mozaika ze względu na kolor i fakturę nieco przypomina klasę elżbietańskich łazienek, jednak błyszczące wykończenie oraz połączenie ze współczesnymi modelami ceramiki sanitarnej sprawią, że stworzymy łazienkę modną i oryginalną.

Porada eksperta

Łazienka wykańczana płytkami ceramicznymi z kolekcji Femme ma wielką szansę być wyjątkowo elegancką i nowoczesną, pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i nie przesadzić z mieszaniną wzorów. Postawmy albo na pepitkę albo na paski i nie wprowadzajmy zbyt wielu dodatkowych ozdobników.

Podłogę w łazience, gdzie wykorzystamy glazurę Femme, możemy wykończyć płytkami kwadratowymi w dwóch odcieniach – ciemniejszym i jaśniejszym. Tak utworzona szachownica doskonale pasuje do szykownej nowoczesności tego stylu.

O wykorzystaniu geometrycznego wzornictwa w łazience przeczytamy jeszcze tutaj.

Data publikacji: 06.08.2018
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Płytki z motywem roślinnym – aranżacje

Płytki z motywem roślinnym – aranżacje
Motyw roślinny to trend, który święci triumfy popularności od kilku sezonów. Renesans przeżywają zarówno żywe kwiaty i drzewka w ...
Czytaj więcej

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?

Jakie płytki do przedpokoju wybrać?
Aranżacja przedpokoju to duże wyzwanie. Wystrój musi sprostać zarówno oczekiwaniom względem funkcjonalności, jak i reprezentacyjnemu cha...
Czytaj więcej

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach

Rodzaje płytek. Przewodnik po stylach i wzorach
Duże czy małe, gładkie lub wzorzyste, układać w jodełkę czy w klasyczne linie – decyzji, które musisz podjąć wybierając kafelki na ścianę...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Pepitka na ścianie w łazience? Sprawdzamy szykowną, ale nowoczesną kolekcję Femme