Produkty

Piaskownica w ogrodzie - podstawa udanej zabawy

Piaskownica w ogrodzie - podstawa udanej zabawy

Jeśli chcemy mieć funkcjonalny ogród, warto podzielić go na różne strefy, nie zapominając przy tym o stworzeniu strefy relaksu przeznaczonej dla najmłodszych. Jednym z elementów, których nie powinno tam zabraknąć jest piaskownica.

dziecko w ogrodziePiaskownica to jest to!

Piaskownica jest jednym z najpopularniejszych miejsc zabaw, od lat nie ma godnego następcy. Tak jak my i nasi przodkowie, tak i nasze potomstwo z wielką przyjemnością i dumą będzie tworzyć własne, niezwykłe budowle i babki z piasku. Aby nasze dzieci nie musiały korzystać z publicznych piaskownic, co do których nigdy nie mamy pewności czy są czyste i bezpieczne, warto zamontować taką we własnym ogrodzie.

Rodzaje piaskownic

Piaskownice dzieli się zarówno ze względu na kształt jak i materiał wykonania. Do najpopularniejszych zaliczamy:

Piaskownice drewniane – zwykle w kształcie prostokąta lub kwadratu, często wykończone dłuższymi obrzeżami które mogą być zarówno świetnym miejscem na tworzenie piaskowych budowli, ale także znakomicie się sprawdzą jako wygodne siedzisko. Ich ogromną zaletą jest estetyczny wygląd, który pasuje do większości ogrodów. Do tego drewno z łatwością można odnawiać lub malować na ciekawe kolory, dzięki czemu z łatwością naprawimy ewentualne zniszczenia i nadamy piaskownicy ciekawy wygląd.

Piaskownice z tworzywa sztucznego – występują w najróżniejszych kształtach i kolorach, ich zaletą jest brak konieczności montażu, duża mobilność – ważna przy częstym przenoszeniu. Piaskownice te z łatwością możemy przechowywać poza sezonem lub wystawiać tylko od czasu do czasu – przez co nie będziemy musieli tworzyć specjalnej strefy do zabawy i będziemy mogli przenieść zabawę maluchów tam, gdzie akurat będzie to najwygodniejsze. Tego typu piaskownice możemy także z łatwością czyścić – często wystarczy do tego wąż ogrodowy. Niektóre modele można wykorzystywać także jako baseny. Możemy także wybrać piaskownice, które posiadają dodatkową komorę, która zamknięta pełni funkcję pokrywy ochronnej, a otwarta stanowi świetny brodzik, który można uzupełnić wodą.

Piaskownice modułowe – zwykle wykonane są z kilku elementów (modułów) z tworzywa sztucznego, które można ze sobą łączyć, tworząc piaskownice o wybranym rozmiarze. Pozwalają one na szybki montaż i dopasowanie wielkości piaskownicy do wymagań naszej pociechy.

Piaskownice plus, czyli takie, które są elementem większej konstrukcji i mogą pełnić dodatkowe funkcje. Tak jest w przypadku całych zestawów ogrodowej rozrywki – zwykle wraz ze zjeżdżalnią minidomkiem czy huśtawką. Można spotkać także zestawy z zadaszeniem, które mogą pełnić rolę domku. Znane są też specjalne piaskownice wodno-piaskowe, które pozwalają na stworzenie centrum błotnej rozrywki i organizowanie najróżniejszych zabaw.piaskownica w ogrodzie

Jaka powinna być piaskownica?

- Przede wszystkim powinna być bezpieczna dla dzieci – czyli pozbawiona ostrych kantów, wystających, ostrych elementów a także gładka – tak aby dziecko nie było narażone na otarcia.

- Ważne, aby posiadała ona pokrywę, która zabezpieczy piasek przed zabrudzeniem czy niechcianymi wizytami zwierząt, które mogą zostawiać tam swoje odchody.

- Istotne jest, aby była stabilna, czyli dopasowana do wagi i wielkości naszej pociechy, a także dobrze osadzona na podłożu.

- Dodatkowym atutem będzie to, jeśli posiadać będzie szerokie półki na stawianie babek z piasku, a także miejsce, z którego można czerpać wodę – ta jest niezbędna przy tworzeniu kluczowego elementu konstrukcji, czyli masy błotnej.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Witamy nowego członka rodziny – jak przygotować taras i ogród na dziecko

Witamy nowego członka rodziny – jak przygotować taras i ogród na dziecko
Kiedy nasza rodzina się powiększa, zmienia się również nasze otoczenie. Niektóre części domu musimy przeorganizować, wyremontować, a w p...
Czytaj więcej

Jak stworzyć bezpieczny plac zabaw w ogrodzie?

Jak stworzyć bezpieczny plac zabaw w ogrodzie?
Plac zabaw na przydomowym podwórku stwarza doskonałą okazję do zdrowej i udanej zabawy dla dzieci. Aby jednak tak się stało, już na etapie przy...
Czytaj więcej

Piaskownica do ogrodu – jak wybrać?

Piaskownica do ogrodu – jak wybrać?
Piaskownica to dla dzieci ulubione miejsce do zabaw. Bez trudu możemy umieścić ją w naszym ogrodzie. Konstrukcja jest bardzo prosta i niedroga, a zagw...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Piaskownica w ogrodzie - podstawa udanej zabawy