Produkty

Podświetlenie – sposób na dekorację nowoczesnego domu

 Podświetlenie – sposób na dekorację nowoczesnego domu

Współczesna dekoracja domów w zakresie różnych form oświetlenia znacznie różni się od tej, którą mieliśmy okazję podziwiać kilkanaście lat temu. Dzisiaj podświetlamy wszystko – sufity, półeczki w łazience, szafki, stopnie schodów, a niekiedy także podłogę. Dzięki temu możemy otrzymać naprawdę wspaniały efekt dekoracyjny, który tworzy w domu niezwykle oryginalny klimat.

podświetleniePodświetlenie jako sposób na domową nudę

Współczesne metody podświetlania różnego rodzaju wyposażenia oraz elementów domu, pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu przy jednocześnie niskich kosztach. Okazałe lampki LED generują małe ilości prądu i jednocześnie mogą ubarwiać nasz dom kolorem, który sami wybierzemy. Tym samym lustra w naszym kredensie mogą podświetlać porcelanę na niebiesko, czerwono, biało, tworząc w pomieszczeniu wrażenie wysublimowanej elegancji.

Oprócz tradycyjnych LED-ów z systemem zasilania możemy zakupić małe lampki, które zapalają się po włożeniu do nich baterii. Dzięki temu, zapalając je, nie musimy się martwić o to, ile prądu zużyją.

Zresztą i najnowszej generacji lampki zasilane prądem mają tak niewielki pobór energii, że mogą być włączone przez cały dzień.

Podświetlenie – aspekt praktyczny listwa led castorama

Małe diody LED, zamontowane np. w stopniach schodów, to nie tylko wspaniała dekoracja. Przede wszystkim rozwiązania tego typu zwiększają bezpieczeństwo użytkowania poszczególnych elementów wyposażenia. Dobrze podświetlone schody gwarantują na przykład, że dziecko nie przewróci się i nie spadnie.

Technologia LED jest także żywotna. Nie trzeba wymieniać jej tak często, jak w przypadku tradycyjnych lampek schodowych. Wreszcie podświetlenia tego typu są też bardzo wygodne. Po wejściu na pierwszy stopień schodów lampki zapalają się i gasną po zejściu z ostatniego.

Różne rodzaje podświetlenia – gdzie można zamontować?

Pięknie połyskujące diody LED możemy rozmieścić w różnych częściach naszego domu. Wspaniale zaakcentują podwieszane kino domowe, przepięknie rozświetlą listwy przypodłogowe, wyznaczą najważniejsze miejsca w domu, które chcemy zaakcentować, np. ramy ze zdjęciem, półki w łazience.

Podświetlenia to także świetna dekoracja zewnętrzna. Możemy ją wówczas zamontować pod dachem tak, aby światło z lampek spadało delikatnie na elewację domu. Wreszcie dekoracyjne światełka możemy także umiejscowić w podjeździe – nie tylko rozświetlimy wówczas drogę do domu, ale również zapewnimy lepszą widoczność podczas wjazdu autem do garażu.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - jak zamontować oświetlenie podszafkowe LED

Instrukcja wideo - jak zamontować oświetlenie podszafkowe LED
Oświetlenie podszafkowe to sposób na modną aranżację świetlną w kuchni, szczególnie jeśli wybierzemy oświetlenie LED. Specjalne listwy LED do kuchni b...
Czytaj więcej

Jak podłączyć taśmę LED RGB do sterownika i zasilacza?

Jak podłączyć taśmę LED RGB do sterownika i zasilacza?
Coraz popularniejsze ozdobne formy oświetlenia LED RGB, trafiają również do naszych mieszkań. Służą nam do dekoracji, ale i funkcjonalnego stworzenia ...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zamontować listwę led w szufladzie

Instrukcja wideo - jak zamontować listwę led w szufladzie
Listwy LED doskonale nadają się do oświetlania wnęk, półek, blatów – słowem, tych powierzchni, które są z reguły dość schowane i trudne do wyeksponowa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Podświetlenie – sposób na dekorację nowoczesnego domu