Podwieszany sufit w salonie - zalety montaż i inspiracje

Podwieszany sufit w salonie – jakie są zalety z jego posiadania?

Nowoczesny sufit podwieszany w salonie dzięki swojej niebanalności potrafi przykuć uwagę nie jednej osoby. Prezentuje się to dość oryginalnie oraz stylowo w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co najlepsze, wcale nie musisz wybierać białego sufitu. Niektórzy tracą zainteresowanie tradycyjnymi kolorami na rzecz nietuzinkowych wzorów, które potrafią ożywić pomieszczenie.

Jeśli w pomieszczeniu trzeba coś ukryć lub skorygować, to sufit podwieszany w salonie sprawdzi się w tym świetnie. Możesz ukryć pod nim instalację, a nawet klimatyzację, jeżeli ją posiadasz. Ponadto, jeśli Twój sufit jest krzywy, dzięki podwieszanemu będziesz mógł w końcu cieszyć jego gładką powierzchnią.

Nowoczesne sufity w salonie są niecodziennym pomysłem na aranżację wnętrza. Dzięki metodzie, którą stworzono tego typu konstrukcję, możesz kształtować dowolne formy – łuki lub obniżone prostokąty. Obniżonym sufitem skrócisz lub optycznie powiększysz mieszkanie, czy dom. Taki sufit pozwala także na zamontowanie ciekawego oświetlenia.

Mieszkasz w bloku? W takim razie podwieszany sufit w salonie jest dla Ciebie. Jest to świetne rozwiązanie pod względem izolacji konstrukcji. Jeśli jesteś osobą, która szybko złości się różnymi dźwiękami za ścianą lub krokami sąsiadów, wybór tego typu sufitu będzie w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, będziesz mógł cieszyć się słuchaniem głośnej muzyki lub nauką gry na instrumencie bez obaw, że sąsiedzi przyjdą na skargę.

Podwieszany sufit w salonie – wskazówki dotyczące montażu

Zapewne wydaje Ci się, że jest to proste i zaraz się z tym uporasz, jednak by zamontować podwieszany sufit w salonie, musisz mieć choć trochę umiejętności w majsterkowaniu. Na początek zmierz pomieszczenie, w którym ma pojawić się sufit podwieszany, wyznacz również linię jego przebiegu, aby dobrać odpowiednią ilość stalowych profili. Najpierw zamontuj te przyścienne. Dokładnie wyznacz poziom nowego sufitu. Aby to zrobić, musisz na ścianie narysować wypoziomowane linie. Będziesz potrzebował do tego poziomicy.

Powinny one biegnąć równolegle do siebie i być umiejscowione w odstępach co jeden metr. Wyznasz miejsce na głównych profilach, ponieważ tam zamocujesz wieszaki. Natomiast odstęp między nimi musi wynosić od siedemdziesięciu do dziewięćdziesięciu centymetrów. W tych punktach zrób otwory i umocuj kołki rozporowe. Na nich przymocuj wieszaki. Części wieszaków zdejmij i wsuń w profile. Potem zamontuj następne profile – złącz obie części wieszaków oraz końce profili podłużnych z profilami przyściennymi. Jeśli kończysz już składać ruszt, zamontuj z pomocą specjalnych łączników profile poprzeczne, a na koniec wypoziomuj całą konstrukcję.

Gdy już dokładnie wypoziomowałeś ruszt, przykręć teraz do niego specjalnymi wkrętami płyty gipsowo-kartonowe. Wkręty rozmieszczaj tłoczno. Odległość maksymalna między nimi wynosi piętnaście centymetrów. Teraz zostało Ci jedynie wykończyć sufit. Na wierzch łączeń płyt nałóż specjalną taśmę, a na nią nanieś masę szpachlową. Szpachluj również tam, gdzie znajdują się końce wkrętów. Gdy gips wyschnie, całość wyszlifuj, odkurz, zagruntuj i pomaluj, na jaki kolor chcesz. Po więcej inspiracji dotyczących podwieszanego sufitu w salonie zapraszamy Cię na naszą stronę internetową.

Podwieszany sufit w salonie – poznaj pomysły na aranżację

Aranżując salon, weź pod uwagę fakt, że nie musi to dotyczyć jedynie ścian i podłogi. Nie zapomnij też o suficie – jego niebanalna aranżacja doda niepowtarzalnego klimatu. Niesłabnącą popularnością cieszy się sufit podwieszany. Salon wygląda wtedy oryginalnie i stylowo. Poznaj pomysły na jego aranżację. 

Proste płaszczyzny

Jeśli wybierzesz podwieszany sufit w salonie na dwóch innych obszarach oraz poziomach, uzyskasz podział pomieszczenia na przestrzeń gościnną oraz wypoczynkową. Możesz również w tym celu wybrać dwa rodzaje oświetlenia.

Częściowe podwieszenie

Zabudowa może być wykonana na wybranej przez Ciebie części stropu. Jeśli Twój salon należy do niskich pomieszczeń, zastosuj podwieszenie jedynie przy ścianach. Oświetlenie wtedy będzie tylko po jednej części salonu, co będzie wyglądać całkiem ciekawie.

Właściwości akustyczne i ochrona przed ogniem

Zamontuj podwieszenie wewnątrz instalacji wentylacyjnej. Strop podkreśl dodatkowo nisko wiszącymi lampami. Co więcej, taki sufit to świetne zabezpieczenie przed pożarem, dzięki temu, że gips ma właściwości higroskopijne. Dobrze radzi sobie z tłumieniem dużego echa w większym pomieszczeniu.

Krzywe linie

Płytom gipsowo-kartonowym, które mają suchą zabudowę, możesz nadawać przeróżne kształty. Przez owal i prostokąty, aż po fale, a nawet litery. Przy tej aranżacji masz szerokie pole do popisu.

Efektowne oświetlenie

Podwieszenie sufitu z oświetleniem typu LED sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przytulne. Tak naprawdę masz wiele możliwości. Na rynku znajdziesz szeroki wybór oświetlenia, możesz zainwestować także w spoty, światła punktowe, a nawet oczka halogenowe, aby dodać wnętrzu klimatu.

Podwieszenie drewniane lub szklane

Jeśli marzy Ci się sufit podwieszany w salonie w niecodziennej aranżacji, postaw na drewno lub szkło. Wybierając drewno, obniżysz pomieszczenie i sprawisz, że stanie się przytulne, a jednocześnie eleganckie. Wybierz w tym celu sosnę, która jest dość łatwo dostępnym drewnem. Jeśli natomiast chciałbyś, aby Twój salon był bardziej doświetlony, wybierz podwieszanie ze szkła. Nocą za to będziesz mógł podziwiać niebo pełne gwiazd.