Produkty

Porządkowanie domu i jego otoczenia z urządzeniami Nilfisk

Porządkowanie domu i jego otoczenia z urządzeniami Nilfisk

Aby skutecznie i w wygodny sposób uporządkować dom oraz teren wokół niego, konieczne będzie posłużenie się przeznaczonymi do tego celu narzędziami. Przyjrzyjmy się zaletom dwu z nich, sygnowanych nazwą Nilfisk – ich kompaktowa konstrukcja wraz z rozwiązaniami zastosowanymi w sposobie działania przysłużą się naszym pracom polegającym na oczyszczaniu powierzchni w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku.

Prace porządkowe przeprowadzane jesienią

Jesień jest tą porą roku, w której szczególne znaczenie przykładamy do prac porządkowych. Nic w tym dziwnego, wszak zima za pasem, a temperatury poniżej zera stopni Celsjusza znacznie utrudniają nadrobienie zaległości w porządkowaniu terenu graniczącego z budynkiem mieszkalnym. O ile wewnątrz niego dbamy o porządek sukcesywnie przez cały rok, czystość podjazdu, alejek ogrodowych czy najbliższego otoczenia domu rzadziej jest przedmiotem naszych starań. Jesień jest tą porą roku, w trakcie trwania której warto nadrobić zaległości w pracach porządkowych. Aby je ograniczyć do minimum i jednocześnie uzyskać zadowalający efekt, warto skorzystać z przeznaczonych do prac porządkowych urządzeń.

Do czego użyć myjki ciśnieniowej?

Aby myjka ciśnieniowa była wygodna w użytkowaniu, powinna być łatwa do przenoszenia, czyli lekka, wyposażona w kółka, by nie było konieczności jej dźwigania i wyposażona w taki sposób, aby można ją było stosować z dala od źródła zasilania. Temu ostatniemu służy w większości przypadków przewód zasilający, ale oprócz niego myjka wysokociśnieniowa Nilfisk wyposażona jest dodatkowo w pokaźnej długości, bo 6-metrowy wąż wysokociśnieniowy, dzięki wykorzystaniu którego wraz z urządzeniem możemy przemieszczać się po terenie naszej posesji nie zwracając uwagi na zachowanie bezpiecznej dla użytkowania urządzenia odległości od przyłącza wody.

Dzięki temu w łatwy sposób wraz z myjką znajdziemy się w okolicach garażu, gdzie opłuczemy z kurzu samochód, na alejkach ogrodowych i podjeździe, które oczyścimy z naniesionego kurzu i śladów błota, a także tuż przy elewacji domu, którą – wykorzystując wodę pod ciśnieniem dochodzącym do 120 barów – doprowadzimy do porządku.

Na uwagę zasługuje kompaktowa budowa urządzenia wraz z dokładnym dopasowaniem wszystkich jego komponentów, które w większości mocowane są na klik, bez konieczności stosowania wkrętaków i śrub. Co więcej – po zakończonej pracy myjka ze zwiniętym przewodem zasilającym, wężem ciśnieniowym, z odłączonymi kołami i pozostałymi komponentami zajmuje minimalną ilość przestrzeni, co pomaga w przechowywaniu urządzenia w domowym garażu lub narzędziowni. Oto, w jaki sposób przygotować myjkę wysokociśnieniową do pracy:
W czasie używania myjki zmieniamy parametry ciśnienia strumienia wody, tak aby – na przykład na powierzchni tarasu – najpierw dokładnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, a następnie łagodnie je spłukać, długość węża stanowi tutaj nieoczekiwaną przeszkodę, ponieważ aby zmienić wartość ciśnienia, konieczne będzie jej wyregulowanie w urządzeniu. Jednak w przypadku tego modelu myjki nie jest to konieczne – zmiana parametru siły strumienia wody odbywa się nie za pomocą przycisku czy pokrętła w myjce, a w samej lancy. Ułatwienie to znacznie skraca czas pracy, a także przyczynia się do oszczędności wody używanej do mycia różnego rodzaju powierzchni.

Odkurzacz do zastosowania nie tylko w domu

Odkurzacz jest urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie zachowanie w domu czystości i porządku na co dzień. Niektóre z modeli wykonane są w taki sposób, aby łatwo usuwać zanieczyszczenia nie tylko stałe, ale i płynne. Oto, jak za pomocą takiego odkurzacza w wygodny sposób pozbędziemy się widocznej wilgoci z powierzchni podłogi wyłożonej płytkami o dużym formacie – zwróćmy uwagę, że rozlany płyn wciągany jest przez ssawę nie tylko z posadzki, ale również z pomiędzy fazowanych krawędzi poszczególnych elementów składających się na okładzinę podłogową:
W czasie remontu czy często prowadzonych prac w przydomowym warsztacie z pewnością docenimy zalety stosowania odkurzacza przemysłowego, który przystosowany jest do pochłaniania większych i twardszych zanieczyszczeń powstałych w wyniku obróbki drewna czy cięcia glazury. A skoro można odkurzacza używać w garażu, to dlaczego nie znaleźć dla niego zastosowania na zewnątrz budynku?

Ciekawym udogodnieniem jest możliwość zmiany funkcji odkurzacza – z urządzenia wciągającego zanieczyszczenia i brud do wyrzucającego silny strumień powietrza. Dokonuje się tego poprzez zmianę usytuowania węża w obudowie odkurzacza. Dzięki temu możliwe będzie na przykład usunięcie suchego igliwia i opadłych liści, które znalazły się wewnątrz systemu rynnowego, użycie odkurzacza w roli dmuchawy do liści przywracającej czystość powierzchni ogrodowych alejek czy nawet w funkcji błyskawicznie działającej pompy wdmuchującej powietrze do wnętrza ogrodowego basenu. Oto, jak w działaniu sprawdza się tak wyposażony model odkurzacza:
Data publikacji: 10.10.2016
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking
Nie ma drugich tak uniwersalnych narzędzi czyszczących jak myjki ciśnieniowe. Ranking ułatwi Ci wybranie najlepszego modelu spośród dziesiątek ...
Czytaj więcej

Macallister 2100 W w akcji – recenzja myjki ciśnieniowej

Macallister 2100 W w akcji – recenzja myjki ciśnieniowej
Myjka ciśnieniowa MACALLISTER 2100W to potężny sprzymierzeniec podczas wiosennych porządków. Kompaktowy korpus i komplet końcówek pomaga...
Czytaj więcej

Top 3 sposoby na czyszczenie elewacji

Top 3 sposoby na czyszczenie elewacji
Elewacja domu jest jednym z pierwszych jego elementów, który widzą Twoi goście i domownicy. Pełni funkcję ochronną, izoluje i zabezpiecz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Porządkowanie domu i jego otoczenia z urządzeniami Nilfisk