Produkty

Powierzchnie metalowe – gdzie można zastosować – inspiracje

Powierzchnie metalowe – gdzie można zastosować – inspiracje

Metal nie kojarzy się z ciepłym i przyjaznym wnętrzem. Nie oznacza to jednak, że na potrzeby wnętrza industrialnego, nie można go efektownie włączyć w aranżację określonego pomieszczenia. Powierzchnie imitujące metal, połączone w subtelną całość z jasnymi barwami oraz klasycznymi dodatkami, będą tak samo piękne, jak tradycyjne okładziny blatów, mebli czy ścian.

metalowy zlewMetal jako ciekawy element aranżacji wnętrz pojawił się w projektach dość niedawno. Wykorzystuje się go przy okazji wykańczania schodów, ścian kuchennych, czy podczas dobierania dodatków. Jego metaliczny połysk dodaje pomieszczeniom elegancji i wytworności i co więcej, idealnie komponuje się z bielą.

Kuchenne inspiracje

Współczesne modernistyczne wnętrze to przede wszystkim takie, w którym utrzymanie sterylnych warunków będzie wynikało z zastosowanych takich materiałów, które zminimalizują ilość pracy polegającej na czyszczeniu całego wyposażenia.

Metaliczne powierzchnie, wyraźnie połyskujące i gładkie – to popularne rozwiązanie wykończeniowe. Wbrew temu, z czym się kojarzą, są również dość lekkie i plastyczne, a co ważne, odbijają światło. Współczesna kuchnia nie tylko mieści akcesoria wykonane z metalicznych okładzin, ale również powierzchnie ładnie komponujące się z żywą roślinnością – przede wszystkim z ziołami.

Oprawa SH-06 MR16 1 x 50 W chromWnętrza z błyskiem

Metaliczne akcenty możemy także zastosować w innych pomieszczeniach w domu. Są ciekawą alternatywą dla ceramicznych umywalek czy drewnianych stołów. Połyskująca powierzchnia wygląda dużo bardziej oryginalnie i co ważne, jest także bardzo solidna.

Ze względu na warunki panujące we wnętrzu, w miejscach, gdzie metal może zostać porysowany lub zniszczony, dobrze jest zastosować blachę aluminiową. Aluminium ma jeszcze jedną ważną zaletę – nie koroduje. Sprawdzi się zatem także w łazience lub jako okładzina ścienna w kuchni – szczególnie w strefie znajdującej się przy zlewie.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na użycie stali nierdzewnej, to jej zastosowanie powinniśmy ograniczyć do tych miejsc, gdzie współczynnik wilgotności jest niewielki. W kontakcie z wodą stal może się bowiem pokryć rdzawym nalotem.

Okładzinę stalową można z kolei zastosować podczas tworzenia obudowy kominka. Atrakcyjnym elementem wykończenia wnętrza będzie na przykład mieniąca się barwami blacha kolorowa.

Pamiętajmy, że o metalowe elementy również trzeba dbać. Możemy systematycznie przecierać tego typu powierzchnie płynem przeznaczonym do pielęgnacji stali kwasoodpornej lub innymi preparatami tworzonymi na bazie olejów.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oprawy wpuszczane w sufit, ścianę lub podłogę – jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Oprawy wpuszczane w sufit, ścianę lub podłogę – jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz?
Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. Bez niego nasze wnętrza pogrążałyby się w ciemności, gdy tylko...
Czytaj więcej

Oprawy oświetleniowe – wybór i zastosowanie

Oprawy oświetleniowe – wybór i zastosowanie
Dostępne na rynku oprawy oświetleniowe mogą służyć zarówno jako główne, jak i punktowe źródła światła. Doskonale spisują się w mieszkaniu i w biurze, ...
Czytaj więcej

Jak zamontować oprawy sufitowe?

Jak zamontować oprawy sufitowe?
Oprawy oświetleniowe to specjalne, niewielkie oczka, które są przystosowane do montażu w sufitach podwieszanych. Są obecnie bardzo popularne i nic nie...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Powierzchnie metalowe – gdzie można zastosować – inspiracje