Produkty

Rozdrabniacz do gałęzi MacAllister 2500 W 40 mm

Kliknij aby powiększyć

Rozdrabniacz do gałęzi MacAllister 2500 W 40 mm

Marka: MacAllister

Marka: MacAllister

Kod: 603637

|
Rozdrabniacz elektryczny to maszyna przeznaczona do prac ogrodowych. Wykorzystasz ją podczas przycinania krzewów oraz gałęzi drzew w sadzie. Urządzenie szybko rozdrobni niewielkie gałązki, elementy krzewów, cienką korę lub trawę, tworząc pełnowartościowy nawóz, który wykorzystasz w swoim ogrodzie. Do rozdrabniacza dołączony jest pojemny worek.

Zamów i odbierz w sklepie w 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Główne Cechy

 • Gwarancja

  Gwarancja

Parametry logistyczne

Długość opakowania

50 cm

Wysokość opakowania

61 cm

Szerokość opakowania

30.5 cm

Waga brutto

25.5 kg

Pojemność w litrach

45 l

Parametry techniczne i użytkowe

Maksymalna średnica cięcia

40 mm

Moc maksymalna

2500 W

Napięcie

230 V

Mechanizm rozdrabniający

frez

Parametry indywidualne

Marka

MacAllister

Gwarancja

2 lata

Nr referencyjny

LSG2506K

Rozdrabniacz elektryczny to urządzenie, które przyda się podczas wielu prac w przydomowym ogrodzie lub działce. Maszyna pozwoli Ci szybko zmielić odpady ogrodowe, jak niewielkie gałęzie, liście, trawę lub gałązki krzewów. Rozdrobnione elementy możesz wykorzystać do stworzenia wartościowego nawozu, który użyźni rabaty lub grządki. Pokruszona kora będzie idealna do wyłożenia ścieżek lub pokrycia powierzchni, która okala dekoracyjne krzewy. Produkt jest bardzo praktyczny i pozwala na zaoszczędzenie czasu, a zmielony materiał pozostaje w worku. Dzięki temu w łatwy sposób zadbasz o czystość w ogrodzie lub na działce. W szerokiej ofercie znajdziesz także inne maszyny ogrodowe – pilarki oraz łuparki, które poprawią komfort pracy.
Ocena
10 komentarzy
08.06.2019
Rozdrabniacz sprawuje się bez zarzutów, ale dopiero po modyfikacji. Usunąłem z wylotu wewnętrzną plastikową rurę, która skutecznie blokowała sieczkę i jest ok.
17.08.2018
Już kilka godzin ciężkiej pracy ma za sobą. Jestem bardzo zadowolony. Kilkanaście razy doszło do zaklinowania, na początek uruchomienie biegu wstecznego. Jak to nie pomogło to (może wbrew instrukcji) robiłem odłączenie, obrót maszyny i wyciągałem ile się da od strony wylotu.
Ogólnie uważam, że maszyna dobrze się sprawdza nawet na dość dużej działce.
Jeden mały minus to osłona wlotu, powinna być z mocniejszego materiału
20.07.2018
Poniżej są moje dwie opinie dotyczące rozdrabniarki Mac Allister 2500 W, którą użytkuję ok. 1 roku. Teraz chcę się ustosunkować do opinii powyżej (Aleksander). Podane tam informacje są w większości błędne.
1. Nie zauważyłem, żeby były konieczne jakieś przerwy w pracy, przede wszystkim po co ? Moja rozdrabniarka może pracować praktycznie kilka godzin i nic się nie dzieje.
2. Uwaga o „przesmarowaniu panewek” jest niezrozumiała. Tam nie ma żadnych panewek i żadnych miejsc, które trzeba by smarować. Wałek, na którym jest osadzony frez jest ułożyskowany w szczelnej obudowie i tam na pewno jest smarowanie stałe. Końcówka tego wałka wchodzi w gniazdo pokrywy, ale to gniazdo nie jest łożyskiem, służy ono tylko do pomieszczenia końca wałka i zabezpiecza frez przed zsunięciem się. Tam nie potrzeba nic smarować.
3. Otwór wlotowy jest celowo dość wąski ze względów bezpieczeństwa, gdyż nie można włożyć tam dłoni. Przy większej szerokości wlotu na pewno dochodziło by do wypadków. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu maszyna jest w pełni bezpieczna.
4. Uwaga o wkręcie mocującym plastikowy wlot (zsyp) do zrębków jest słuszna. Jest to duża wpadka konstruktorów maszyny. Jej użytkownik o tym wkręcie nic nie wie i przy pierwszym zdejmowaniu przedniej pokrywy wyrywa go. Ja to usprawniłem usuwając całkowicie tren zsyp. gdyż jest on w ogóle niepotrzebny. Jego rolę spełnia dolna część plastikowej obudowy maszyny. Po co „jedno w drugim” ?

03.05.2018
Odkupiłem używaną jeszcze na gwarancji. Generalnie za te pieniądze to dobry sprzęt, ale trzeba mieć na uwadze, że to urządzenie do amatorskiego użytku i jak pisze, że można wkładać max 40mm to proponuję wziąć poprawkę i wkładać max 30mm. Pamiętać też należy o przerwach w pracy - 10min mielenia i min10min przerwy w pracy ! Poza tym warto rozebrać mechanizm i przesmarować panewki które w moim egzemplażu były zupełnie suche ! To z resztą rada dotycząca większości chińskich maszyn. Wady: 1- mały otwór wlotowy, ale rozumiem, że musi być idioto odporne bo by ludziska wkładali konary 10cm :) 2- wkręt mocujący plastikowy wlot z dołu przykręcony do pokrywy którą trzeba odkręcać według instrukcji po zakleszczeniu się drewna. W instrukcji nic o nim nie pisze ! W przypadku kiedy zakleszczy nam się drewno i lewe obroty też nie pomagają to należy maksymalnie poluzować docisk pokrętłem z boku i wtedy załączyć rewers - w instrukcji też o tym nie wspomnieli. Pozdrawiam i w sumie polecam Castorame :)
27.08.2017
Jest tu moja opinia ale jeszcze dodam:
Oprócz tego, że płyta przednia umożliwiająca dojście do zakleszczonego materiału jest przykręcona na bardzo "perfidne" śruby (w instrukcji są wymienione inne, b.popularne imbusy), to do tej płyty jest od dołu przykręcony plastikowy "lejek" (zsyp zrębków) i nie ma do niej dojścia, trzeba rozebrać pół maszyny ! Oczywiście użytkownik o tym nie wie i szarpie się z tą płytą aż wkręt się wyrwie. Ja tak zrobiłem i usprawniłem te nieszczęsny pin Torxy tak, że mogę je odkręcać kluczem gwiazdkowym. Żeby było weselej, to w moim egzemplarzu, który kupiłem w Castoramie w Poznaniu frez był założony odwrotnie (!) i pracował, jak to mówią fachowcy d ... pą czyli nie rozdrabniał tylko przygniatał gałęzie.
Te wszystkie opisane powyżej wady stanowią kompromitację producenta tego sprzętu.
05.08.2017
Ogólnie biorąc maszyna jest dobra, ale:
- zrębki są dość duże
- płyta obudowy, którą można zdjąć w celu usunięcia zakleszczenia jest przykręcona na 4 śruby "pin Torx", podczas gdy w instrukcji jest napisane (s. 20), że tam są śruby imbusowe i stosowny klucz jest w wyposażeniu rębarki. Wspomniane śruby pin Torx są tak perfidne, że trzeba mieć tzw klucz gwiazdkowy, ale zwykły nie wystarczy, bo w gnieździe łba jest pręcik i klucz musi mieć otwór na stronie czołowej. Taki klucz istnieje teoretycznie, w praktyce jest nie do dostania. To jest jaki dowcip producenta, bo te cztery śruby mocujące płytę są właśnie jedynym miejscem, gdzie użytkownikowi wolno "grzebać", ale musi chyba udać się do dobrego warsztatu, że tę płytę odkręcić i coś mi się zdaje. że również tam takiego klucza nie będą mieli. Do innych wkrętów i śrub, których użytkownik nie powinien ruszać, pasują zwykłe standardowe wkrętaki i klucze. To jest tak, żeby użytkownikowi zrobić na złość. Dałem 4 gwiazdki, bo maszyna jest dobra.
20.07.2017
Udany zakup.Działa cicho w miarę szybko i sie nie grzeje.Mieli gałęzie bez problemów i sie nie blokuje.Polecam.
08.10.2016
Na razie jestem po dniu pracy wiec opinia tak na gorąco.

Po pierwsze urządzenie występuje pod różnymi markami (PP, Mac allister, NAC itd) w podobnej cenie.

Ogólnie daje radę, mokre gałęzie do średnicy 3cm mieli, sam wciąga, nie grzeje się i cicho pracuje.

Przydaje się bieg wsteczny przy zablokowaniu i możliwość regulacji dystansu płytki dociskowej do frezu.

Można dopłacić stówkę i mieć z pięknym niepraktycznym pojemnikiem plastikowym albo wziąć bez i podstawiać torbę z ikei (sprawdza się najlepiej).

Jak ktoś ma dużo gałęzi jak ja to praca dość żmudna ale cieszy widok "skompresowanych" gałęzi pięknie rozdrobnionych.

09.09.2016
Już drugi tydzień skutecznie pozbywam się nagromadzonych gałązek... Zrobiłem bardzo dobry zakup ! Maszyna do opanowania, cudów nie oczekiwałem ale jest wydajna i spełnia moje oczekiwania. Juz znajomi zasugerowali wypożyczenie do ichniejszych ogródków... Nie wiem jeszcze jak z częściami zamiennymi... POLECAM !
29.11.2015
Rozdrabniarka bardzo fajnie chodzi i szybko mieli. Zakup udany bo nie muszę już tych wszystkich patyków ciąć sam, a tak mam fajną ściółkę z korą pod iglaki.
 • Porady
  i wskazówki

 • Ogród

  Narzędzia ogrodowe – jakie do jakich prac?

 • Ogród

  Jesień – czas na porządki w ogrodzie

 • Ogród

  Rozdrabniacze elektryczne a spalinowe

Ocena i komentarz dla:

Rozdrabniacz do gałęzi MacAllister 2500 W 40 mm