Produkty

Salon futurystyczny

Salon futurystyczny

Salon futurystyczny to nasza przyszłość, a dokładniej mówiąc – naszych mieszkań, domów. Cechą charakterystyczną tego stylu jest nawiązanie do innowacji, elementów bardzo nowoczesnych, niezwykle funkcjonalnych i bardzo nietypowych. Jak będzie wyglądał salon futurystyczny?

futurystyczny salonO futurystycznym wydźwięku pomieszczenia decyduje przede wszystkim jego wyposażenie. Nie zabraknie tutaj bieli, kunsztownych przeszkleń i trójwymiarowych konstrukcji ściennych. Wszystko powinno bowiem nawiązywać do nowoczesnych materiałów, wizji przestronności oraz bardzo mocnego zaakcentowania tego, co innowacyjne. Jakie elementy będą więc dominować w salonie futurystycznym?

1. Przeszklenia

Nie tylko w formie tradycyjnych, bardzo dużych okien. Ogromną, jeśli nie kluczową rolę, będą tutaj odgrywać okna tarasowe i drzwi przesuwne, które od razu skierują nas na taras. Przeszklone będą również stopnie trójwymiarowych schodów – zwykle bez ciężkich poręczy – oraz ściany rozdzielające dużą przestrzeń pomiędzy salonem, kuchnią i jadalnią. W ten sposób uzyskamy pewnego rodzaju podział pomieszczenia, unikając jednak nudy i wrażenia ścisku, jakie mogą powodować tradycyjne ściany.

2. Kolor biały

Styl futurystyczny lubi biel – ten kolor stosujemy zatem na jako podstawowy. Biel w różnych odcieniach wspaniale skomponuje się z przeszkleniami. Wspólnie będą odbijały promienie słoneczne. Biel daje również wrażenie sterylnej czystości i porządku, na którym w tak nowocześnie urządzonym wnętrzu bardzo nam zależy.

3. Nowoczesne materiały – mocno błyszczące

W połączeniu ze wspomnianą bielą tworzą nietypowe powierzchnie. Przestrzeń sprawia wówczas wrażenie tak dużej i tak przestronnej, jak gdyby dołożono do pomieszczenia kilka dodatkowych metrów kwadratowych.

4. Duże, otwarte przestrzenie

Najważniejsze prawo wnętrza futurystycznego. W takim mieszkaniu salon nigdy nie jest wydzielonym pomieszczeniem. Łączy się z innymi pomieszczeniami. Często stanowi jedno wnętrze wraz z korytarzem, kuchnią, jadalnią. Na szczęście wcale nie oznacza to, że w domu zapanuje chaos. Wręcz przeciwnie – dobrze rozplanowana przestrzeń futurystyczna wygląda jak idealnie ułożona i zaplanowana, a każde z pomieszczenie właściwie odgrywa swoją rolę.

5. Czerń i biel

Dlatego też biel nie jest nudna. W połączeniu z czernią, również błyszczącą, często wzmaga skojarzenie z trójwymiarowymi konstrukcjami, które albo wysuwają się na pierwszy plan, albo delikatnie zaostrzają przestrzeń będącą na tylnym planie salonu.

6. Im bardziej nietypowe, tym bardziej futurystyczne

To widać najmocniej przy okazji doboru mebli do wnętrza. Fotele nie mają tutaj charakterystycznych obić i szerokich podłokietników. Zdarza im się wisieć luboświetlenie nowoczesnego salonu przypominać kapsuły ulokowane pod sufitem.

Kanapy nie mają również tradycyjnych nóżek oraz prostokątnych kształtów – ich forma odbiega od tej, do której przyzwyczaił się nasz wzrok przez lata. Charakteryzuje się ona nierówną, falującą linią, delikatnie zakrzywioną i wspomagającą wymiar trójwymiarowości.

7. Grafiki 3D

We wnętrzu futurystycznym nie zabraknie miejsca dla sztuki. Nie znajdziemy tutaj słynnych replik obrazów na płótnie, ale grafiki – równie ciekawe, trochę odrealnione i o bardzo mocnej kresce. Często nawiązują do codzienności, do miejskiego życia – szybkiego, zmieniającego się, skierowanego na przyszłość i technologiczną innowację.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

U źródeł światła!

U źródeł światła!
Wybieranie lamp potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, a do tego są jeszcze żarówki. Zwykle znacznie więcej uwagi przykładamy do d...
Czytaj więcej

Lampki wtykowe LED – gdzie mogą się przydać?

Lampki wtykowe LED – gdzie mogą się przydać?
Oświetlenie we wnętrzu pełni rolę funkcjonalną i dekorującą. Jeśli potrzebujemy doświetlić pomieszczenie, do wyboru oprócz tradycyjnych kinkietów, lam...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Salon futurystyczny