Produkty

Produkty z serii Blue Stone

Zobacz, dlaczego warto wybrać gres Blue Stone

Eleganckie wykończenie wnętrza mieszkalnego lub użytkowego powinno iść w parze z funkcjonalnością pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu gresu uzyskasz podłogę, która jest łatwa w konserwacji i nie wymaga specjalistycznych preparatów z kategorii chemii gospodarczej. Tego typu podłoga ma wiele zalet i nadaje się zarówno do stworzenia aranżacji we wnętrzach, jak i poza budynkami. To świetny sposób na utrzymanie jednolitej stylizacji w całym domu lub budynku użyteczności publicznej czy biurze.

Cała seria Blue Stone gresu przygotowana została z trwałej ceramiki. Powierzchnia płytek jest gładka i matowa, a przez to również łatwa w utrzymaniu w czystości, a także antypoślizgowa. Nie wymaga impregnacji. Jest odporna na działanie mrozu i wody, dlatego może być montowana we wszystkich pomieszczeniach w budynkach mieszkalnych i użytkowych, jak również na zewnątrz. Część produktów to pełne płytki, część zaś ma formę mozaiki, która pozwala przygotować bardziej nietypowe stylizacje. Niektóre elementy w kolekcji są rektyfikowane, co umożliwia położenie ich bez stosowania fug. Cała seria utrzymana została w antracytowej barwie.

Jakie są mocne strony gresu z tej kolekcji?

Gres Blue Stone dostępny jest w kilku rozmiarach, przez co możesz w jednej aranżacji podłogi połączyć kilka rodzajów płytek. Całą kolekcję łączy ciemnoniebieski kolor – bardzo elegancki, ale również efektowny. Tym bardziej, gdy wykorzystasz fakt, że płytki są rektyfikowane i nie trzeba układać ich z wykorzystaniem fugowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzysz jednolitą, gładką taflę posadzki, która wprawi w zachwyt Twoich gości. Dla urozmaicenia możesz wykorzystać elementy w formie mozaiki.

Nowoczesna aranżacja posadzki we wnętrzu to nie wszystko, co oferuje seria Blue Stone do wyłożenia podłogi i tarasu. Płytki możesz wykorzystać również do wykończenia schodów zewnętrznych, tarasu, balkonu czy wejścia do budynku. Są one trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych, między innymi dzięki niskiej nasiąkliwości. Jednocześnie matowe wykończenie gwarantuje cechy antypoślizgowe, co sprzyja użytkowaniu podłoża w sposób bezpieczny i komfortowy. Co ważne, ta kolekcja płytek ceramicznych nie wymaga impregnacji, dlatego proces ich montażu jest znacznie krótszy niż w przypadku niektórych mniej wytrzymałych i odpornych materiałów.

Gres Blue Stone w domu i poza nim

Z użyciem gresu z tej kolekcji stworzysz zupełnie nietypową aranżację wnętrza. Sprawdzi się on w kuchniach i łazienkach, bo jest mało nasiąkliwy, a przy tym odporny na tworzenie się plam czy niszczący wpływ kosmetyków lub chemii gospodarczej. Będzie prezentował się estetycznie na podłodze, a także w zabudowie wanny lub prysznica.

Jeśli zależy Ci na wygodzie czyszczenia posadzki na zewnątrz, wybierz do takich aranżacji gres w formie jednolitych płytek. Dzięki rektyfikowanym krawędziom nie musisz używać fugi, co wpływa pozytywnie na walory estetyczne stylizacji. Jednocześnie zapobiegnie to gromadzeniu się kurzu czy biologicznych resztek pomiędzy płytkami. Pamiętaj, że elementy z tej kolekcji są antypoślizgowe, dlatego dobrze sprawdzą się zwłaszcza na schodach lub tarasie.