Produkty

Produkty z serii Decobase

Farby wewnętrzne Decobase – informacje ogólne

Wydajne i zapewniające dobre krycie ścian i sufitów farby wewnętrzne Decobase znajdą zastosowanie podczas prac remontowych w domach, mieszkaniach czy biurach. Produkty z serii farb wewnętrznych nadają się do nakładania na tynki mineralne, polimerowe, a także płyty gipsowo-kartonowe czy tapety z włókna szklanego. Do ich aplikacji używać możesz pędzli oraz wałków, a także natrysków. Farby cechują się dokładnym kryciem nawet innych, znajdujących się na powierzchni ścian i sufitów, kolorów.

Seria Decobase farb wewnętrznych obejmuje kilkanaście popularnych i modnych kolorów – zarówno stonowanych szarych odcieni, jak i bardziej żywych czerwieni czy fioletów. Farby mogą być wykorzystywane zarówno do matowego pokrywania ścian i sufitów, jak i również w celu uzyskania konkretnych efektów – chociażby popularnego „pergaminu”. Produkty z serii cechują się szybkim schnięciem, które w odpowiednich warunkach może trwać zaledwie dwanaście godzin.

Malowanie na lata – farby wewnętrzne Decobase

Poza samą wygodą nakładania farb, istotną kwestią jest ich trwałość już po malowaniu. Farby wewnętrzne Decobase wyróżnia kolor, który nie blaknie nawet po kilku latach, a także  nie zmienia swojego odcienia. Nałożona z farby powierzchnia odporna jest również na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. To szczególnie ważne, jeśli planujesz remont pomieszczenia z dużą ilością okien, gdzie ekspozycja na słońce jest wysoka.

Inną istotną cechą wspomnianych produktów jest ich odporność na zmywanie. Pojawiające się na ścianach zabrudzenia, na przykład ślady dziecięcych kredek czy mokre odciski łap pozostawione przez czworonoga, możesz bez kłopotu zmyć przy użyciu ciepłej wody i ścierki. Farby wewnętrzne dają się czyścić stosunkowo łatwo. Niekiedy niezbędne jest jednak szorowanie. Bez obaw – po wyschnięciu kolor powraca do właściwego odcienia, a po przeprowadzonym czyszczeniu nie ma nawet śladu. To istotna cecha, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę podczas wyboru farby.

Odmień swoje wnętrza

Planujesz remont i zależy Ci na odświeżeniu nudnych, nieco przykurzonych już wnętrz? Seria Decobase do malowania jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór farb dekoracyjnych na ściany i sufity. Dostępna paleta kolorów pozwala na wprowadzenie ciekawego urozmaicenia. Może pomyślisz o ciekawych i niezwykle modnych połączeniach w miejsce ścian w jednolitym kolorze? Ostry czerwony odcień farby może być interesującym dopełnieniem szarości. Wybieraj żywe, radosne kolory do pokoju dziecięcego, a te bardziej stonowane – do sypialni czy salonu.

Ciekawą alternatywą są zdobienia, które możesz wykonać w prosty sposób. Wystarczy pomalować naklejony wcześniej na ścianę papier dekoracyjny, co da interesujący efekt wzorniczy. Alternatywą jest użycie lakieru, który nadaje ścianom efekt spękań. W sprzedaży dostępne są ponadto szablony i wzory, które możesz samodzielnie nanosić na ściany w remontowanych pomieszczeniach. Wiele z nich pasuje do pokoików przygotowywanych z myślą o najmłodszych członkach rodziny.