Produkty

Produkty z serii English Stone

Gres English Stone – dowiedz się więcej

Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz wskazują na rezygnację z podłóg kamiennych czy drewnianych na rzecz gresu. To nic dziwnego, zwłaszcza w obliczu zalet tego produktu. Płytki ceramiczne są zazwyczaj odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także przystosowane klasą ścieralności do montażu w konkretnych pomieszczeniach. W wielu wersjach nie wymagają impregnacji po położeniu na podłodze ani specjalnych zabiegów konserwacyjnych w trakcie użytkowania. Jednocześnie zapewniają atrakcyjny wygląd posadzki – często w zupełnie unikalnym stylu.

Gres English Stone przygotowany został jako produkt do wykładania posadzek w pomieszczeniach. Większość produktów przeznaczona jest do wnętrz mieszkalnych, jednak niektóre sprawdzą się również w pomieszczeniach biurowych czy użytkowych. Wzór znajdujący się na płytkach jest unikalny, a cała seria utrzymana w jasnych barwach. Wszystkie elementy są szkliwione, co wpływa na ich wytrzymałość i znacznie zmniejsza nasiąkliwość. Płytki mają różne rozmiary, dzięki czemu dobierzesz je idealnie do wnętrza, które chcesz wyremontować. Satynowe wykończenie nadaje całości eleganckiego charakteru – szczególnie jest to widoczne na podłodze o większej powierzchni.

Czym wyróżnia się ta seria gresu?

Jeśli zależy ci na gresie, który dobrze sprawdzi się we wszystkich rodzajach wnętrz mieszkalnych – ta kolekcja będzie dla Ciebie odpowiednia. Znajdziesz w niej produkty o różnych klasach ścieralności, co determinuje wykorzystanie konkretnych płytek. Jednocześnie ceramika sama z siebie jest trwała i odporna, dlatego przez długi czas dobrze prezentuje się we wnętrzach. Produkty są antypoślizgowe, dlatego wyłożysz nimi również schody i zapewnisz domownikom bezpieczeństwo.

Seria English Stone gresu wyróżnia się przede wszystkim nietypowym wzorem. Zazwyczaj produkty tego rodzaju po prostu imitują inne materiały, na przykład beton, kamień czy drewno. W tym przypadku masz możliwość zyskania podłogi, która jest absolutnie unikalna. Jasne kolory dobrze prezentują się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach w stylu klasycznym i nowoczesnym.

Gres English Stone – jak wykorzystać go we wnętrzu?

Jeśli chcesz podczas prac wykończeniowych zastosować gres z tej serii, zastanów się nad doborem jego rozmiarów. Do dużych pomieszczeń mieszkalnych wystarczy produkt w trzeciej klasie ścieralności, za to dostępny w dużych rozmiarach. Znacznie przyspieszy to prace remontowo-wykończeniowe i pozwoli Ci szybciej cieszyć się gotowym wnętrzem. Z kolei przy wejściu do domu zdecyduj się raczej na mniejsze płytki, ale za to o wyższej klasie ścieralności. To sprawi, że dłużej zachowają one swój estetyczny wygląd.

Seria English Stone do wykończenia podłóg w pomieszczeniach sprawdzi się również w miejscach, gdzie występuje wyższa wilgotność powietrza. Dotyczy to przede wszystkim łazienek i kuchni, w których podłoga jest narażona również na zachlapanie. Płytki ceramiczne z tej kolekcji łatwo się czyszczą i są zabezpieczone przed powstawaniem trwałych plam. Z tego powodu szybko doprowadzisz je do porządku nawet po intensywnej sesji gotowania czy długiej kąpieli.