Produkty

Produkty z serii Floated

Gres Floated – surowa elegancja

Zalety gresu imitującego beton są coraz szerzej doceniane przez projektantów wnętrz, ale również osoby, które poszukują idealnego wykończenia podłogi do swojego domu. Gres świetnie imituje inne materiały, a jest znacznie łatwiejszy do utrzymania w czystości. W wersji szkliwionej nie wymaga impregnacji, a jednocześnie wykazuje dużą odporność na działanie wody i innych płynów. Co nie jest bez znaczenia, płytki ceramiczne występują również w różnych rozmiarach oraz mają ciekawe wzornictwo.

Seria Floated gresu to produkty, które do złudzenia przypominają betonową posadzkę. Wszystkie wykonane są z ceramiki wysokiej jakości, która w procesie produkcyjnym została powleczona warstwą szkliwa. To sprawia, że jest wytrzymała, nienasiąkliwa, a także łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Podłoga z takich płytek nie wymaga impregnacji po ułożeniu. Wśród produktów z tej serii znajdziesz płytki o różnych rozmiarach w podstawowej palecie barw: od bieli do szarości w różnych odcieniach. Wszystkie elementy są antypoślizgowe oraz mają klasę ścieralności odpowiednią dla posadzek przeznaczonych do wnętrz mieszkalnych.

Zalety gresu imitującego beton

Gres Floated to produkty, które do złudzenia przypominają swoim wyglądem beton. Mają satynowe wykończenie, które dobrze prezentuje się we wnętrzach. Jest łatwe w czyszczeniu, co stanowi zaletę, bo zabrudzenia w postaci zachlapań mogą być na nim bardziej widoczne niż na wersjach matowych. Jednocześnie gres jest też nienasiąkliwy, dlatego przypadkowe rozlanie płynu nie sprawi, że plama zniszczy estetykę podłogi. Stanowi też wygodniejsze rozwiązanie od betonu – gres jest przyjemniejszy w dotyku, trwalszy i nie wymaga impregnacji z uwagi na wspomniane wcześniej szkliwienie.

Należy podkreślić, że gres z tej serii to przede wszystkim produkty utrzymane w jednej gamie kolorystycznej. To sprawia, że możesz je wykorzystać przy wykończeniu podłóg w różnych pomieszczeniach, bo nie będą bardzo odbiegały od siebie barwą. Płytki dostępne są w dwóch rozmiarach – te największe świetnie sprawdzą się w dużych wnętrzach, bo prace związane z ich montażem będą trwały krócej.

Gres Floated – jak wykorzystać go w domu?

Płytki ceramiczne z tej serii wyróżniają się trzecią klasą ścieralności, co powoduje, że możesz zamontować je we wszystkich pomieszczeniach w swoim domu. Dzięki szkliwieniu, które gwarantuje praktycznie zerową nasiąkliwość, seria Floated do wykończenia podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych może być wykorzystana również w kuchniach czy łazienkach. Pamiętaj jednak, że gres o takich cechach nie nadaje się do położenia w garażu czy okolicy drzwi wejściowych – choć jest mrozoodporny, to jednak będzie szybciej się niszczył z uwagi na większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego.

Choć zazwyczaj wykorzystanie gresu obejmuje przede wszystkim podłogi, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrze w stylu industrialnym uzupełnić również o płytki na ścianach. Tutaj sprawdzą się elementy o niższej wysokości, które nie tylko chronią powierzchnię pokrytą tynkiem, ale również podkreślą surowy charakter aranżacji.