Produkty

Produkty z serii Fornace

Terakota Fornace – poznaj ją!

Dobrej jakości wykończenie podłogi wpływa nie tylko na estetykę, ale też użytkowość pomieszczenia. Wybór terakoty nie jest dziś zbyt często spotykanym rozwiązaniem, a niesłusznie, bo jest to jeden z bardziej wytrzymałych i atrakcyjnych wizualnie materiałów. Świetnie nadaje się do wykończenia podłóg w budynkach, a zależnie od klasy ścieralności terakota może być użytkowana we wnętrzach mieszkalnych, jak i biurowych. W parze z estetycznym wyglądem idą również cechy praktyczne, na przykład łatwość czyszczenia i brak potrzeby impregnowania podłogi po ułożeniu.

Seria Fornace terakoty to produkty przygotowane z myślą o stworzeniu ciepłego, przytulnego wnętrza mieszkalnego. Z uwagi na klasę ścieralności możesz ułożyć je na podłodze w praktycznie każdym pomieszczeniu. Materiał, z którego produkowane są płytki, charakteryzuje się niską nasiąkliwością, a w połączeniu z procesem szkliwienia zyskuje dodatkową odporność na wilgoć. Płytki mają gładką fakturę i są wykończone matowo, co przekłada się na antypoślizgowość całej powierzchni posadzki.

Zalety terakoty z tej kolekcji

Ta kolekcja płytek ceramicznych wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem. Znajdziesz w niej produkty w różnych wersjach kolorystycznych, w tym również tradycyjnym, ceglanym odcieniu, który najczęściej kojarzony jest z takiego rodzaju podłożem. Terakota Fornace świetnie sprawdzi się we wnętrzach, którym chcesz nadać rustykalny charakter. Dobrze wygląda w wiejskich domach letniskowych i innych tego rodzaju zabudowaniach, ale możesz wykończyć nią też podłogę w mieszkaniu.

Warto zwrócić uwagę na fizyczne właściwości tej kolekcji. Średnia klasa ścieralności czyni produkty idealnymi do użycia w praktycznie całym domu, wyłączając przestrzeń usytuowaną przy drzwiach wejściowych. Powierzchnia płytek jest gładka, co bardzo pozytywnie wpływa na łatwość sprzątania. Jednocześnie matowe wykończenie zapewnia bezpieczeństwo. Ceramika sama z siebie jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Płytki są mrozoodporne, jednak mimo tej cechy zaleca się ich montaż przede wszystkim we wnętrzach – terakota źle znosi ciągłe zmiany temperatur i intensywny kontakt z wodą.

Terakota Fornace w Twoim domu

Wykorzystanie terakoty jest możliwe w praktycznie wszystkich pokojach i pomieszczeniach mieszkalnych. Pamiętaj, aby do wybranej wersji produktu dopasować odpowiedni kolor fug, co pozwoli Ci zachować spójność aranżacji. Ceramika w tej formie jest bardzo przyjemna w dotyku – gładka, a przy okazji szybko się nagrzewa. Zapewni komfort zwłaszcza w chłodniejsze dni.

Seria Fornace do wykończenia podłóg w budynkach zawiera wyłącznie szkliwione elementy. To sprawia, że nadają się one dobrze do wnętrz o wyższej wilgotności powietrza, na przykład łazienek lub kuchni. Ta forma płytek sama z siebie jest mało nasiąkliwa, a dodatkowa warstwa szkliwienia czyni ją jeszcze bardziej odporną na wodę. Jednocześnie zapobiega też tworzeniu się trwałych plam. Do czyszczenia tego rodzaju posadzki możesz używać popularnej chemii gospodarczej.