Produkty

Produkty z serii Ideal Marble

Dlaczego warto wybrać gres Ideal Marble?

Wnętrza marmurowe zawsze prezentują się elegancko i majestatycznie – niestety są dość trudne w konserwacji. Zastanów się nad wykorzystaniem gresu, który świetnie imituje marmur, a jednocześnie jest o wiele trwalszy oraz łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Montaż płytek gresowych jest prosty i nie wymaga dodatkowego impregnowania powierzchni. To zdecydowanie skraca czas potrzebny na wykończenie wnętrza. Jednocześnie podłoga prezentuje się elegancko przez naprawdę długi czas.

Seria Ideal Marble gresu wykonana została z płytek ceramicznych ze wzorem do złudzenia imitującym marmur. Cała kolekcja jest utrzymana w jasnych kolorach, przez co dobrze prezentuje się w słonecznych wnętrzach o nowoczesnym, jak i klasycznym charakterze. Płytki są dostępne w różnych klasach ścieralności, idealnych do montażu na świeżym powietrzu, ale i w budynkach o zastosowaniu mieszkalnym lub użytkowym. Wszystkie elementy z kolekcji są antypoślizgowe i wykończone w macie. Płytki cechuje mrozoodporność. Mają kwadratowy kształt.

Plusy tej kolekcji gresu

Jeśli zależy Ci na wyglądzie marmuru, ale również wysokiej wytrzymałości, ta kolekcja gresu będzie świetnym wyborem. Produkt dostępny jest w kilku jasnych wersjach kolorystycznych. To gwarancja eleganckiego, ale również dopasowanego do konkretnych stylizacji wyglądu. Matowa powierzchnia jest antypoślizgowa, a co ważne – zabrudzenia nie są na niej bardzo widoczne. Jednocześnie rektyfikowane płytki możesz ułożyć w jednolitą taflę, co pozytywnie wpływa na ostateczny efekt. 

Jednocześnie seria Ideal Marble do stworzenia podłogi imitującej marmur jest nie tylko estetyczna, ale również łatwa w konserwacji. Po ułożeniu nie wymaga impregnacji, co znacznie skraca proces montażu i przyspiesza możliwość wprowadzenia się do remontowanego wnętrza. Matowa powierzchnia jest porowata, co wpływa na zatrzymywanie większej ilości zabrudzeń, ale jednocześnie łatwo się czyści. Nie wymaga stosowania specjalistycznych detergentów.

Gres Ideal Marble w domu i poza nim

Jeśli zdecydujesz się zamontować gres z tej kolekcji na zewnątrz, wybierz elementy o wyższej klasie ścieralności. Będą one trwalsze w kontakcie z kurzem czy piaskiem, który mógłby stale oddziaływać na ich powierzchnię. Tego typu płytki możesz wykorzystać do montażu przy wejściu do domu lub budynku biurowego, jak również na schodach zewnętrznych. Są one antypoślizgowe, dlatego nawet w deszczowe dni zapewnią komfort i bezpieczeństwo poruszającym się po nich osobom. Płytki o niższej klasie ścieralności możesz wykorzystać w całym domu, łącznie z kuchnią i łazienką.

Gres Ideal Marble będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz materiału do pokrycia podłogi z ogrzewaniem. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji zastosować przynajmniej częściowo montaż z fugami, który umożliwia odpowiednie odprowadzanie ciepła. Jeśli płytki montowane są na zwykłej podłodze, możesz skorzystać z faktu, że mają równe krawędzie. W takiej sytuacji elementy rektyfikowane ułożysz, tworząc jednolitą taflę posadzki w wybranym przez siebie kolorze.