Produkty

Produkty z serii Kontainer

Gres Kontainer – beton w płytkach

Z uwagi na swój wygląd betonowe podłogi stają się coraz modniejsze. Jeśli nie odpowiadają Ci cechy tego materiału, możesz zastąpić go gresem. Podłoga wyłożona takimi płytkami nie pyli się i jest łatwiejsza w sprzątaniu, szczególnie na mokro. Dodatkowo możesz wybrać również kolor wykończenia, co jest nie bez znaczenia przy planowaniu spójnej aranżacji.

Gres Kontainer to nowoczesna propozycja, która szczególnie dobrze pasuje do wnętrz industrialnych. Płytki ceramiczne dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Wśród kolekcji znajdują się wersje półpolerowane. Wszystkie elementy możesz wybrać w jednym z trzech dostępnych rozmiarów, co pozwala zagospodarować dowolne wnętrze albo instalację na zewnątrz domu. Płytki są antypoślizgowe, niezwykle trwałe i mają wysoką klasę ścieralności. Dzięki formie wykończenia oraz rektyfikowanym krawędziom pozwalają stworzyć wierną imitację podłoża betonowego.

Poznaj zalety tej kolekcji gresu!

Jeśli zależy Ci na betonowym wykończeniu w domu czy wokół niego, możesz zdecydować się na ten gres. Swoim wyglądem świetnie imituje podłoże z betonu w różnych odcieniach, co jest jego dodatkową zaletą. Różnorodność barw oraz rozmiarów pojedynczych płytek pozwoli Ci wykończyć zarówno większe powierzchnie, jak i nieduże pomieszczenie. Płytki są rektyfikowane, co oznacza, że ich krawędzie zostały równo przycięte. To pozwoli Ci ułożyć równy – przypominający prawdziwe podłoże z betonu – wzór bez fug.

Seria Kontainer gresu wyróżnia się spośród innych rodzajów podłóg przede wszystkim właściwościami. Płytki są mrozoodporne, dlatego możesz zastosować je zarówno w pomieszczeniach, jak i poza nimi. Wysoka klasa ścieralności zwiększa wytrzymałość wykończonej powierzchni, chroniąc ją przed zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi, na przykład odpryskami przy uderzeniu twardym przedmiotem. Płytki są nie tylko wodoodporne, ale również antypoślizgowe, co zawdzięczają lekko chropowatej, matowej strukturze.

Jak wykorzystać gres Kontainer?

Dzięki wszechstronności seria Kontainer do wyłożenia podłogi i tarasu sprawdzi się w większości przypadków. Jej wysoka klasa ścieralności powoduje, że możesz użyć płytek do wykończenia przestrzeni przy wejściu do domu, ale również tarasu czy wnętrz użytkowanych dość intensywnie, na przykład w biurze lub firmie. Choć płytki są lekko chropowate, to nadal łatwiejsze w czyszczeniu niż podłoże z prawdziwego betonu. Zapewniają natomiast antypoślizgowość, szczególnie pożądaną na przykład na schodach zewnętrznych podczas gorszej pogody.

Użycie gresu z tej kolekcji zapewni Ci atrakcyjny wygląd kuchni albo łazienki. Płytki są wodoodporne i mało nasiąkliwe, dlatego są znacznie żywotniejsze niż podłoga z drewna. Jednocześnie tworzą jednolitą taflę, niezwykle efektowną i prostą w utrzymaniu w czystości. Z tego samego powodu możesz użyć płytek z tej kolekcji do wyłożenia tarasu albo balkonu – czyli miejsc, które mają stałą styczność z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. To rozwiązanie szczególnie polecane dla miejsc o surowym industrialnym wystroju.