Produkty

Produkty z serii Marina

Elegancja i lekkość – lampy wiszące Marina

Wybór lamp wiszących do konkretnego wnętrza może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy Ci na kilku istotnych cechach naraz. Nie zapominaj o tym, że priorytetem jest dobre oświetlenie wnętrza. Jeśli jednak zależy Ci też na konkretnym wyglądzie samych lamp, nie rezygnuj z tej cechy – pomaga stworzyć spójne wnętrze zarówno po zmroku, jak i wtedy, gdy w pomieszczeniu króluje naturalne światło. 

Seria Marina lamp wiszących to produkty przygotowane dla osób, które chcą stworzyć praktyczne, ale zarazem lekkie w odbiorze wnętrze. Wszystkie lampy mają formę odwróconych kielichów, która jest niezwykle subtelna i świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. W naszej ofercie znajdziesz modele wiszące, montowane wyłącznie do sufitu, bez dodatkowej regulacji.

Wszystkie lampy z tej kolekcji przeznaczone są do montażu żarówek o gwincie E27. To daje Ci możliwość swobodnego doboru zarówno mocy żarówek, jak również ich temperatury barwowej. Do Twojej dyspozycji producent przekazał modele pojedyncze, a także z trzema czy pięcioma źródłami światła, ułożonymi kaskadowo na planie okręgu.

 

Charakterystyczne cechy produktów z tej kolekcji

Już na pierwszy rzut oka seria Marina do oświetlania pomieszczeń wyróżnia się nietypowym wyglądem. Wszystkie klosze mają kształt otwartej ku dołowi czaszy kieliszka, co sprzyja ich eleganckiej formie i atrakcyjnej prezentacji po zamontowaniu. Nadają pomieszczeniu lekkości i zwiewnego wyglądu. Mogą być jednak montowane w praktycznie każdym wnętrzu mieszkalnym o nowoczesnym charakterze.

Wszystkie produkty z tej kolekcji zostały wykonane z dwóch podstawowych materiałów: szkła oraz stali. Szkło pokryte jest z zewnątrz warstwą lustrzaną w srebrnym kolorze, dzięki czemu prezentuje się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Jednocześnie lampy wiszące mają klosze przetykane transparentnymi, subtelnymi, poziomymi liniami. Daje to niezwykły efekt podczas świecenia, a dodatkowo poprawia również przepuszczalność światła.

Szklany klosz uzupełniony został o stalowe elementy, które służą głównie do montażu i stworzenia podstawy dla samej oprawy. Mają one srebrny kolor, przez co całość prezentuje się spójnie i atrakcyjnie. Ukryty w stalowej oprawie przewód nie odciąga wzroku od atrakcyjnego klosza. Gwarantuje natomiast trwałość i bezpieczeństwo eksploatacji.

 

Jak wykorzystać lampy wiszące Marina w domu?

Dla zapewnienia odpowiedniej ilości światła w większych pomieszczeniach wybierz lampy wiszące Marina z pięcioma miejscami na montaż żarówek o dowolnej barwie. W ten sposób dobrze oświetlisz całą przestrzeń danego pomieszczenia. To dobre rozwiązanie na przykład w salonie, nad stolikiem kawowym. 

W pomieszczeniach o bardziej nietypowej konstrukcji, na przykład otwartych z wnękami, możesz zamontować modele lamp wiszących o trzech źródłach światła, a następnie w trudno dostępnych miejscach uzupełnić jej jeszcze wersjami pojedynczymi. W ten sposób zachowasz spójność aranżacji, a jednocześnie będziesz dysponować możliwością oświetlenia każdego zakamarka.