Produkty

Produkty z serii Metal ID

Gres Metal ID – metalizowany beton w formie płytek

Podłoga z metalicznym wykończeniem marzy się wielu osobom, ale jest trudna w przygotowaniu. Jeśli zależy Ci na takim efekcie, skorzystaj z gresu, który świetnie imituje najróżniejsze powierzchnie, które są trudne do utworzenia lub kłopotliwe w konserwacji. Podłoga tego rodzaju sprawdzi się zarówno wokół domu czy budynku użyteczności publicznej, jak też w pomieszczeniach. Łatwo o nią zadbać. Jeśli wybierzesz atrakcyjne wizualnie rozwiązania, możesz stworzyć nietypową stylizację, idealnie dopasowaną do wybranego przez Ciebie stylu. 

Seria Metal ID gresu to produkty stworzone z myślą o osobach poszukujących podłogi do wnętrz industrialnych, minimalistycznych czy wykończonych w nowoczesnym, surowym stylu. Płytki mogą być montowane również na świeżym powietrzu. Imitują swoim wyglądem beton o lekko metalicznym odcieniu. Dostępne są w kilku rozmiarach, zarówno w formie mozaiki, jak i pełnych płytek. Dopasujesz do nich cokoły. Odpowiednia klasa ścieralności oraz matowe wykończenie gwarantują antypoślizgowość i trwałość podłoża.

Poznaj zalety tej kolekcji gresu

Seria Metal ID do stworzenia antypoślizgowej podłogi przede wszystkim zachwyca wyglądem. Wszystkie płytki przypominają wyglądem powierzchnię szlifowanego metalu. Jednocześnie świetnie imitują beton, dlatego takie połączenie sprawdzi się w surowych aranżacjach, na przykład we wnętrzach industrialnych. Płytki mają różne kolory – zarówno jasne, jak i ciemne – a także rozmaite rozmiary i kształty. Znajdziesz zarówno klasyczne, pełne elementy, jak też mozaiki, które pomogą Ci stworzyć nietypowe wykończenie podłoża. Całość wykończysz dopasowanymi kolorystycznie cokołami.

Wszystkie elementy gresu z tej kolekcji możesz wykorzystać zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Z uwagi na klasę ścieralności sprawdzą się przede wszystkim w domach mieszkalnych oraz wokół nich. Powierzchnia płytek jest szkliwiona, co znacznie zmniejsza nasiąkliwość powierzchni i zapewnia odporność na szkodliwe działanie wilgoci. Płytki są też gładkie, dlatego łatwo posprzątasz posadzkę. Jednocześnie matowe wykończenie zapewnia bardzo dobre właściwości antypoślizgowe.

Gdzie zastosować gres Metal ID?

Jeśli projektujesz nowoczesne wnętrze mieszkalne, gres z tej kolekcji może być dobrym wyborem. Elementy możesz łączyć, aby stworzyć jasną lub ciemną posadzkę, w której zawierają się zarówno płytki pełne, jak i mozaikowe. Takie rozwiązanie gwarantuje Ci nieograniczone możliwości aranżacyjne. Pamiętaj, aby do większych powierzchni wybrać płytki o dużym rozmiarze, co skróci proces montażu. Wykończonej posadzki – zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi – nie musisz impregnować. 

Z uwagi na swoje cechy gres Metal ID dobrze sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach i kuchniach. Wysoka klasa antypoślizgowości zapewnia komfortowe użytkowanie pomieszczenia nawet w sytuacji, gdy na podłogę wyleje się woda z kosmetykami czy detergentami. Mało nasiąkliwa powierzchnia płytek nie absorbuje wody, a na powierzchni nie tworzą się trwałe plamy. Jednocześnie łatwo utrzymasz podłogę w czystości, stosując popularne środki z kategorii chemii gospodarczej.