Produkty

Produkty z serii Modern Oak

Sprawdź, jaki jest gres Modern Oak

Dobre dopasowanie gresu do Twoich oczekiwań i potrzeb gwarantuje sukces i estetyczny wygląd podłoża w danym pomieszczeniu. Bardzo często płytki gresowe wykorzystywane są w zastępstwie innych materiałów, na przykład takich jak drewno. To świetna alternatywa z uwagi na zbliżony wygląd. Gres jednocześnie charakteryzuje się znacznie lepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy szkodliwe działanie wody. 

Seria Modern Oak gresu to kolekcja, w której można znaleźć atrakcyjne wersje płytek ceramicznych. Wszystkie imitują drewno w różnym kolorze – od klasycznego brązu po intensywną szarość. Produkty są szkliwione, a ich powierzchnia gładka, co podnosi walory estetyczne, ułatwia sprzątanie i czyni je odpornymi na działanie wody oraz powstawanie plam. Płytki z tej kolekcji można montować zarówno na zewnątrz budynków, jak również w pomieszczeniach o zastosowaniu mieszkalnym lub użytkowym. Mają rektyfikowane, równe krawędzie, dlatego nie wymagają fugowania. Elementy dostępne są w rozmiarach doskonale imitujących panele podłogowe czy deski.

Poznaj zalety gresu z tej kolekcji

Seria Model Oak do użycia wewnątrz i na zewnątrz budynków to kolekcja, której zadaniem jest tworzenie aranżacji podobnej do drewna, a jednocześnie wyeliminowanie wszystkich wad tego materiału. Płytki mają atrakcyjny wzór oraz dostępne są w trzech kolorach, przez co możesz zdecydować, jaka wersja będzie najlepiej pasować do Twojego domu czy mieszkania. Dzięki rektyfikowanym krawędziom możesz ułożyć podłogę bez fug, co wpływa na realizm aranżacji i jeszcze bardziej zbliża jej wygląd do prawdziwego drewna.

Jednocześnie gres z tej kolekcji wyróżnia się dużą wytrzymałością. Wysoka klasa ścieralności sprawia, że jest trwały. Poddanie płytek procesowi szkliwienia skutecznie zmniejsza nasiąkliwość, przez co na jego powierzchni nie powstają plamy i zacieki. Jednocześnie same płytki są gładkie, co ułatwia ich sprzątanie i utrzymanie w czystości. Dzięki matowemu wykończeniu podłoga, którą ułożysz, będzie antypoślizgowa, a więc bezpieczna dla Twoich bliskich lub pracowników. Tę kolekcję płytek gresowych możesz wykorzystać zarówno w budynkach, jak też na zewnątrz. Są mrozoodporne, dlatego dobrze znoszą nawet polskie mroźne zimy.

Gres Modern Oak w domu, biurze i ogrodzie

Wysoka klasa ścieralności sprawia, że płytki możesz ułożyć w praktycznie każdym pomieszczeniu. Mogą być wykorzystane do wykończenia podłogi w mieszkaniu albo wnętrzu użytkowym, gdzie panuje wzmożony ruch pieszy – na przykład w korytarzach, biurach. Dzięki szkliwieniu ta kolekcja gresu świetnie sprawdzi się również w kuchni i łazience. Nie będzie nasiąkać wodą, co jest zaletą w porównaniu do paneli drewnianych lub desek podłogowych. Wszelkie plamy po kosmetykach czy chemii gospodarczej usuniesz szybko i bez trudu.

W przypadku zastosowania zewnętrznego pamiętaj o tym, że gres Modern Oak ma bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Możesz ułożyć go więc na schodach, tarasie albo przy wejściu do domu na werandzie – to zwiększy bezpieczeństwo domowników. Gres sprawdzi się też przy wejściu do budynku biurowego, w którym obowiązuje dress code obejmujący eleganckie, ale zazwyczaj dość śliskie obuwie.