Produkty

Produkty z serii Natural

Gres Natural – naturalne piękno

Wykończenie podłóg w Twoim nowym domu czy remontowanym mieszkaniu to kwestia priorytetowa. Zastosowanie gresu jest rozwiązaniem uniwersalnym, ekonomicznym, a także daje świetny efekt wizualny. Oczywiście płytki nie nadają się do wszystkich pomieszczeń – sprawdzają się w kuchniach, przedpokojach, jadalniach czy pomieszczeniach gospodarczych.

Ciekawym przykładem prostego, acz intrygującego wzornictwa jest seria Natural gresu. Obejmuje ona płytki o dużych rozmiarach, które nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Znajdziesz wśród nich zarówno jasne, uniwersalne odcienie, jak i te bardziej „odważne” – na czele z czernią. Cechują się one wysoką odpornością na ścieranie, a także szkliwioną powierzchnią. Imitują kamień, dlatego po ułożeniu wyglądają bardzo naturalnie. Dostępne są zarówno w kształcie prostokąta, jak i kwadratu. Ich różnorodność sprawia, że bez problemu znajdziesz wśród nich płytki, które spełniają Twoje oczekiwania i trafiają w Twoje gusta.

Wytrzymałe, eleganckie i różnorodne

Ogromną zaletą, która bez wątpienia cechuje gres Natural, jest różnorodność. Oferowane produkty są zróżnicowane w takim stopniu, że bez trudu znajdziesz model odpowiedni dla siebie. Różne odcienie to zdecydowanie najważniejsza kwestia, którą spełniają opisywane płytki. Seria ta skierowana jest osób, które cenią sobie naturalny wygląd – dzięki niej stworzysz surowe, naturalnie wyglądające wnętrze. Płytki podłogowe, które oferowane są w opisywanej kolekcji, świetnie sprawdzą się dużych pomieszczeniach. Nieco trudniej będzie stworzyć z nich ciekawą kompozycję w ciasnych korytarzach czy niewielkich pokojach.

Warto wspomnieć również o wytrzymałości płytek. Przewaga podłóg z gresu nad drewnianymi czy panelami jest oczywista – gres jest znacznie odporniejszy na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Ułatwione utrzymanie takiej podłogi w czystości to dodatkowa zaleta. Produkty z opisywanej serii otrzymały trzeci oraz czwarty stopień ścieralności. Ten pierwszy oznacza, że najlepiej stosować je we wnętrzach, gdzie poruszamy się w obuwiu miękkim – na przykład w kuchni. Te z klasy czwartej są bardziej odporne, dlatego sprawdzą się na przykład w przedpokojach czy przed drzwiami wejściowymi. Przed zakupem sprawdź, jaką klasę ścieralności ma wybrany przez Ciebie gres!

Gres Natural do komponowania idealnego wnętrza

Seria Natural do wykańczania podłóg wewnątrz budynków daje Ci wiele możliwości w kwestii stylizacji wnętrza. Płytki mają strukturę i barwę zbliżone do kamieni, dlatego wizualnie są dość surowe. Dzięki temu ciekawie wyglądają we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym lub skandynawskim stylu. Inną opcją jest łączenie kilku odcieni – możesz przy ich użyciu stworzyć nietuzinkowo wyglądającą szachownicę, która doda wnętrzu charakteru. Tego typu rozwiązania stosuj w dużych pomieszczeniach, gdzie będzie możliwe uzyskanie właściwego efektu.

Jeśli remontowane przez Ciebie pomieszczenie ma niewiele okien, powinieneś wybrać płytki w jasnym odcieniu – pozwolą Ci one na rozjaśnienie wnętrza. Ciemne lepiej sprawdzą się w jasnym pomieszczeniach, w których pozostałe dodatki również są utrzymane w ciemnobrązowej lub czarnej kolorystyce.