Produkty

Produkty z serii Njord

Impregnaty Njord – zabezpiecz drewnianą elewację swojego domu

Marzysz o tym, by Twój dom wyróżniał się spośród wszystkich posesji na ulicy? W takim razie musisz zadbać o wiele elementów, takich jak ogrodzenie, zielona architektura, dach oraz elewacja, a także o zabezpieczenie ich impregnatem. Szczególnego zabezpieczenia wymagają drewniane elewacje, dzięki którym dom nabiera rustykalnego charakteru.

W sklepach Castorama znajdziesz produkty renomowanej firmy Njord, która zajmuje się produkcją impregnatów, chroniących drewniane elementy przed niszczeniem. Oferujemy zarówno bezbarwne substancje, które jednocześnie zabezpieczą i wyeksponują fakturę elewacji, jak i kolorowe impregnaty, które całkowicie odmienią jej charakter.

Impregnaty Njord sprawią, ze Twój dom będzie utrzymywał dobrą kondycję bez względu na porę roku oraz upływający czas. Ochronią go zarówno przed działaniem opadów atmosferycznych – deszczu, śniegu i gradu, jak i przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu Twoja posesja będzie przyciągać wzrok przechodniów.

Impregnaty Njord w bogatej kolorystyce – wybierz swój ulubiony

Podstawowym zadaniem naszych produktów jest zabezpieczenie drewnianej elewacji domu przed niszczeniem. Nie oznacza to jednak, że zapomnieliśmy o jej walorach estetycznych. Drewno samo w sobie jest piękne, dlatego zastanów się czy wolisz wyeksponować jego naturalny wygląd, czy postawić na wyraźny kolor.

Seria Njord do impregnowania elewacji oferuje produkty bezbarwne oraz kolorowe. Przezroczyste impregnaty będą dobrym wyborem dla nowych elewacji, utrzymanych w dobry stanie. Rezygnacja koloru pozwoli wyeksponować fakturę drewna oraz jego słoje. Natomiast kolor nada Twojej posesji nowy charakter. 

Seria Njord impregnatów posiada bogaty wybór kolorystyczny substancji zabezpieczających, począwszy od śniegów północy, przez islandzką dolinę, na płynnej lawie kończąc. W Castoramie znajdziesz cos dla siebie bez względu na to, czy lubisz ciepłe, czy zimne kolory oraz czy szukasz czegoś wyrazistego, czy raczej stonowanego.

Zabezpiecz elewację swojego domu przed niszczeniem

Jeśli dopiero stawiasz elewację swojego domu, koniecznie zadbaj o jej właściwe zabezpieczenie. Zwłaszcza jeśli jest wykonana z drewna. W przeciwieństwie do kamienia, drewno jest bardzo wrażliwym materiałem, podatnym na gnicie, rozwój pleśni, grzybów oraz wykwitów. Dlatego tak istotne jest zabezpieczanie drewnianych elementów wyeksponowanych na działanie czynników zewnętrznych.

Impregnat pomoże zachować drewniane elewacje w oryginalnym stanie przez długie lata. Właściwości odcinające substancji sprawiają, że nie osadza się na niej woda, a przez to bakterie nie mają podstawowego składnika do rozwoju swoich kolonii. Brak wody oznacza brak ciemnych plam oraz wykwitów na powierzchni elewacji.

Produkty oferowane w Castoramie nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, ponieważ są bezwonne. Nadają się zarówno do zabezpieczania elewacji, jaki innych drewnianych elementów Twojej posesji, np. mebli ogrodowych, altanek i ławek.