Produkty

Produkty z serii Piazentina

Gres Piazentina – charakterystyka

Właściwe dobranie okładziny na podłogi – często również ściany – jest kluczowe dla wyglądu i funkcjonalności pomieszczeń. Coraz częściej wybór gresu wydaje się najkorzystniejszy z uwagi na jego cechy fizyczne, a także zalety wynikające z jego użytkowania w porównaniu z innymi materiałami, na przykład kamieniem czy drewnem. Płytki gresowe występują w szerokiej gamie barw i kolorów, a także są często dostosowane do intensywności użytkowania danej przestrzeni czy oczekiwań dotyczących sposobu wykończenia.

Seria Piazentina gresu to kolekcja produktów ceramicznych, które przeznaczone są do wykorzystania we wnętrzach budynków. Szczególnie dobrze sprawdzają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu czy narażonych na możliwość powstawania uszkodzeń. Ich powierzchnia utrzymana jest w jednolitych, naturalnych barwach przetykanych niewielkimi białymi punktami. Cała powierzchnia gresu jest szkliwiona i gładka, co znacząco ułatwia czyszczenie. Płytki są antypoślizgowe i mają matowe wykończenie. Rektyfikowana krawędź sprawia, że fugowanie jest niepotrzebne, a podłoga tworzy jednolity wzór.

Co wyróżnia tę kolekcję gresu?

Jedną z najistotniejszych cech gresu jest oczywiście jego wytrzymałość. Produkty z tej kolekcji, dzięki wysokiej klasie ścieralności, mogą być użytkowane zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i użytkowych. Ceramika sama z siebie jest odporna na kruszenie i łamanie, a szkliwiona powierzchnia zapobiega powstawaniu trwałych plam. Gładkie płytki gresowe z łatwością wyczyścisz z użyciem popularnej chemii gospodarczej, a matowe wykończenie sprawi, że zabrudzenia nie będą szybko rzucały się w oczy.

Nie mniej istotna dla wielu osób jest estetyka podłogi. Gres Piazentina został wyprodukowany w kilku rozmiarach i podstawowych, naturalnych barwach. Nadaje mu to realistycznego wyglądu, który przypomina kamienną podłogę. Efekt ten pogłębia fakt, że krawędzie płytek są rektyfikowane. Dzięki temu cała powierzchnia posadzki tworzy jedną strukturę, a nie mozaikę płytek uzupełnionych fugami. Ułatwia to również konserwację podłogi.

Sprawdź, jak wykorzystać gres Piazentina

Płytki rektyfikowane świetnie prezentują się nie tylko jako posadzka, ale również alternatywa dla farb. Seria Piazentina do wykończenia podłóg i ścian może być z powodzeniem wykorzystana w pracach remontowych i budowlanych podczas tworzenia aranżacji łazienki. Wyłożysz nią podłogę, a także wnętrze nowoczesnego prysznica, co pozwoli przygotować spójny wygląd wnętrza i zapewni wygodę użytkowania.

Z uwagi na wysoką klasę ścieralności gres z tej serii nadaje się do wykorzystania we wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Możesz położyć go jako posadzkę przy wejściu do domu albo w korytarzu w biurze. Produkt przeznaczony jest również do miejsc, w których chodzi się w obuwiu noszonym na zewnątrz, w tym wyposażonym w twarde obcasy (na przykład damskie szpilki). Jego zupełnie gładka powierzchnia będzie łatwa w konserwacji, a antypoślizgowa, matowa warstwa zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania.