Produkty

Produkty z serii Pine Wood

Gres Pine Wood – opis serii

Podłogi drewniane i panele są atrakcyjnym elementem wnętrz, jednak często mają wady, które nie występują w przypadku gresu. Chodzi tutaj przede wszystkim o szkodliwy wpływ wody na powierzchnię podłóg. Gres charakteryzuje się niską nasiąkliwością lub jej brakiem. Z kolei podłogi drewniane po regularnym czy intensywnym kontakcie z wilgocią mogą nieestetycznie się odkształcać. Są też mniej wytrzymałe i wymagają często odpowiedniej konserwacji, aby na dłużej zachować swój estetyczny wygląd.

Seria Pine Wood do wykończenia podłogi wewnątrz budynku to płytki ceramiczne, których wygląd to wynik inspiracji wyglądem naturalnego drewna i paneli. Wszystkie produkty są szkliwione. Oznacza to, że pokrywa je powłoka znacznie podnosząca odporność i ograniczająca nasiąkliwość, a także gwarantująca zdecydowanie większy wybór kolorów i wzorów. Produkty z tej serii mają klasę ścieralności odpowiednią dla wnętrz mieszkalnych i lokali usługowych czy użyteczności publicznej. Ich warstwa zewnętrzna jest matowa, a także antypoślizgowa. Płytki dostępne są w kolorze białym, szarym i odcieniach brązu. Kształtem doskonale imitują panele.

Zalety gresu imitującego drewno i panele

Jedną z największych zalet gresu jest oczywiście wygląd. W serii dostępne są produkty świetnie sprawdzające się w różnych aranżacjach. Biała wersja będzie dobrze komponowała się z wnętrzami w stylu skandynawskim. Ciemniejszy brąz to dobre rozwiązanie do pomieszczeń o klasycznym wykończeniu.

Wszystkie produkty przypominają swoją strukturą drewno, jednocześnie nie zachowując wad tego materiału. Gres Pine Wood jest odporny na ścieranie, dlatego we wnętrzach o standardowym natężeniu ruchu będzie przez długi czas prezentował się estetycznie. Jednocześnie dzięki szkliwieniu na jego powierzchni nie powstają trwałe plamy po płynach i może być stosowany w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. Matowa powierzchnia jest antypoślizgowa, a jednocześnie bardziej porowata. Może to wpływać na gromadzenie większej ilości kurzu, który jednak z łatwością usuniesz za pomocą mopa i chemii gospodarczej. Płytki nie wymagają również impregnacji po ułożeniu, co skraca czas potrzebny na prace remontowe i wykończeniowe.

Wykorzystaj gres Pine Wood w domu i firmie

Dzięki czwartej klasie ścieralności gres z tej serii doskonale nadaje się do wnętrz mieszkalnych oraz użytkowych. Możesz bez przeszkód położyć go w okolicach drzwi – jest mrozoodporny i dobrze poradzi sobie z obuwiem noszonym na zewnątrz, a także wszelkimi zanieczyszczeniami. Będzie dobrze prezentował się zarówno w sypialni czy salonie, jak również w łazience i kuchni. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności nie będzie nasiąkał, jak miałoby to miejsce w przypadku wad, które towarzyszą podłogom drewnianym.

Jeśli szukasz dobrego materiału do wykończenia podłogi w firmie albo przestrzeni publicznej, w której ruch pieszy nie jest bardzo natężony, seria Pine Wood gresu będzie dobrym wyborem. Płytki są antypoślizgowe, przez co mogą stanowić dobry wybór do łazienek albo na schody. Fakt, że imitują drewno, dodaje wszystkim aranżacjom z ich wykorzystaniem elegancji.