Produkty

Produkty z serii Plain

Gres Plain na Twojej podłodze

Piękna, zupełnie gładka podłoga marzy się wielu osobom remontującym dom. To osiągalny efekt, jeśli wykorzystasz gres, który będzie dobrany adekwatnie do Twoich potrzeb i oczekiwań względem koloru. Tego rodzaju podłoga jest prosta w konserwacji, nie wymaga specjalnej impregnacji po ułożeniu, a dodatkowo prezentuje się bardzo elegancko. Jest przy tym również zdecydowanie trwalsza niż podłogi z drewna i mniej wymagająca niż posadzki kamienne.

Gres Plain to świetny przykład produktu, dzięki któremu możesz wykończyć podłogę w domu i wokół niego z użyciem modnym kolorów. Płytki ceramiczne z tej kolekcji dostępne są w jednolitym kolorze. To odcienie bieli i szarości przygotowane na elementach o dwóch rozmiarach. Płytki są szkliwione, co znacznie podnosi ich wytrzymałość i odporność. Matowe, satynowe wykończenie elegancko się prezentuje. Produkt jest antypoślizgowy. Różne klasy ścieralności sprawiają, że będzie dobrym wyborem do różnych pomieszczeń.

Zalety gresu w domu i biurze

Jeśli zależy Ci na tym, aby podłoga prezentowała się estetycznie i elegancko, bez zbędnych akcentów kolorystycznych czy wzorów, gres z tej kolekcji będzie świetnym wyborem. Stonowane kolory – od bieli po szarość – bardzo dobrze wyglądają w pomieszczeniach mieszkalnych, a także biurach czy gabinetach. Są wykonane z dbałością o estetykę, a dzięki satynowemu wykończeniu prezentują się niezwykle stylowo. Dzięki różnym rozmiarom dobierzesz takie płytki, które będą pasowały do danego pomieszczenia. Ta kolekcja szczególnie dobrze prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych – na przykład w aranżacji skandynawskiej – a także wszędzie tam, gdzie podstawowym walorem estetycznym jest wrażenie czystości.

Seria Plain gresu to świetny wybór z uwagi na jej właściwości fizyczne. Ceramika jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki szkliwieniu nawet rozlanie płynów nie sprawi, że na powierzchni płytek pojawią się nieestetyczne plamy. Gres dostępny jest w kilku klasach ścieralności, dopasowanych do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu oraz intensywności użytkowania. Antypoślizgowa powierzchnia zapobiega przypadkowemu upadkowi zwłaszcza w sytuacji, gdy podłoga jest mokra.

Jak wykorzystać gres Plain w domu i biurze?

Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej kolekcji gresu, musisz dopasować konkretne płytki do intensywności użytkowania wnętrza. Klasa druga to dobry wybór, jeśli chcesz wykończyć podłogę w salonie, sypialni albo pokoju dziecięcym – wszędzie tam, gdzie poruszasz się w miękkim obuwiu lub boso. Klasa trzecia będzie idealna do większości wnętrz, w tym kuchni i łazienek, pomijając jedynie strefę tuż przy drzwiach wejściowych. Z użyciem klasy czwartej wyłożysz nie tylko hol, ale też schody zewnętrzne czy taras. Możesz tych płytek użyć również do przygotowania podłogi w biurze lub budynku użyteczności publicznej.

Dzięki szkliwieniu seria Plain do tworzenia aranżacji podłóg i tarasów sprawdzi się też we wnętrzach o większej wilgotności, na przykład w kuchniach lub łazienkach. Jest trwały i nienasiąkliwy, dzięki czemu na jego powierzchni nie powstają nieestetyczne zacieki i plamy spowodowane rozlanym płynem.