Produkty

Produkty z serii Prax

Uchwyty ścienne, sufitowe, uniwersalne Prax – wybór dla Twojego domu

W wielu przypadkach montaż sprzętu RTV nie jest możliwy bez odpowiednich uchwytów ściennych, sufitowych, uniwersalnych – zależnie od oczekiwanych efektów i możliwości technicznych. Produkty tego rodzaju zazwyczaj są przydatne podczas montowania nowoczesnych, wielkoekranowych telewizorów, które najczęściej trafiają do wnętrz mieszkalnych. Umożliwiają nie tylko ograniczenie liczby mebli w pomieszczeniu, ale również gwarantują możliwość ustawienia ekranu pod dowolnym kątem. 

Seria Prax uchwytów ściennych, sufitowych, uniwersalnych została przygotowana z myślą o stworzeniu wygodnych warunków do wspólnego, rodzinnego oglądania telewizji. Produkty wykonano przede wszystkim ze stali, a także z tworzywa sztucznego. Ich zastosowanie jest proste, a montaż możliwy właściwie w każdym wnętrzu o dostatecznie wytrzymałej, prostej ścianie.

Dostępne w kolekcji uchwyty są przystosowane do telewizorów o różnych kątach nachylenia oraz przekątnych ekranów. Jednym z istotnych elementów wyboru uchwytów ściennych, sufitowych, uniwersalnych jest waga samego sprzętu. To ona decyduje o tym, jaki uchwyt warto wykorzystać, aby jego montaż był pewny i bezpieczny.

 

Co wyróżnia uchwyty z tej kolekcji?

Jedną z podstawowych zalet uchwytów ściennych, sufitowych, uniwersalnych z tej serii jest trwałość. Główny szkielet zawsze wykonany jest z metalu, co gwarantuje jego wytrzymałość, adekwatną do maksymalnego ciężaru urządzenia, które można zamontować z jego pomocą. Ewentualne elementy plastikowe nie są nośne, ale ułatwią między innymi montaż czy sprawiają, że wykończenie produktu będzie się lepiej prezentowało. 

Różnorodność uchwytów przekłada się możliwość użycia ich do montażu rozmaitych sprzętów. Dostępne są urządzenia przystosowane wyłącznie do telewizorów LCD albo do starszych urządzeń, plazmowych. Część z nich jest w stanie unieść telewizory ważące nawet czterdzieści kilogramów. Dzięki temu, używając odpowiedniego uchwytu, zapewniasz bezpieczeństwo zarówno domownikom, jak i samemu sprzętowi.

Seria Prax do montażu urządzeń to uchwyty montowane na stałe, a także też z ruchomymi ramionami. Umożliwiają one skierowanie ekranu w dowolnym kierunku, co ułatwia oglądanie telewizora zamontowanego na dużej wysokości. Niektóre modele mają również funkcję obracania.

 

Gdzie wykorzystać uchwyty ścienne, sufitowe, uniwersalne Prax?

Przygotowanie odpowiedniego miejsca do zamontowania telewizora wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim ściana powinna być na tyle stabilna i mocna, aby wytrzymać obciążenie kilkudziesięciu dodatkowych kilogramów. Pamiętaj też o zastosowaniu odpowiednio długich wkrętów.

Ramię stałe sprawdzi się w przypadku, gdy uchwyty ścienne, sufitowe, uniwersalne Prax będą montowane na poziomie kanapy. Modele z ramionami obrotowymi i ruchomymi są przeznaczone do montażu na większych wysokościach. Sprawdzą się też tam, gdzie na telewizor nie ma wiele miejsca, dlatego niezbędny jest montaż w nietypowym punkcie. Umożliwią one przekręcenie ekranu w sposób ułatwiający oglądanie.