Produkty

Produkty z serii Premium Wood Design

Czym są produkty z serii Premium Wood Design

Lakierobejce Premium Wood Design to koloryzujące impregnaty – ochrona i przyciemnienie 2w1. Używając naszego produktu, odświeżysz i wyrównasz nią naturalny koloryt powierzchni. Zastosuj lakierobejcę do swojej drewnianej altany, mebli lub ogrodzenia. Preparaty, które znajdziesz w kategorii środków do drewna doskonale nadają się do malowania drewna w eleganckich, naturalnych odcieniach. Lakierobejca pozostawia widoczny rysunek słojów. Produkt dostępny jest w kilku kolorach, przez co łatwo dopasujesz go do swoich wizji i oczekiwań.

Jak stosować produkt?

Lakierobejcę Premium Wood Design z powodzeniem można stosować na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Preparat nałożysz łatwo dzięki unikatowej żelowej konsystencji, która dobrze trzyma się pędzla - nie ścieka ani nie skapuje. Do malowania wystarczy Ci tylko pędzel, wszelkie inne narzędzia będą w tym przypadku zbędne. Pomaluj swoje drewniane przedmioty podwójną lub potrójną warstwą, by cieszyć się najlepszym rezultatem malowania i zwiększoną trwałością drewna. Lakierobejca wysycha bardzo szybko, dzięki czemu szybko będziesz mógł nałożyć kolejną warstwę i zakończyć pracę jeszcze tego samego dnia.  

Jak działają Lakierobejce Premium Wood Design?

Użycie produktów do malowania i lakierowania daje wieloletnią gwarancję na trwałość zdobień i ochronę potraktowanej w ten sposób powierzchni. Seria Premium Wood Design do impregnacji drewna zapewnia swoim użytkownikom wysoką gwarancję jakości. Dzięki temu możesz być spokojny o należytą ochronę drewnianych elementów nawet przez 12 lat! Produkty cechują się doskonałą odpornością na działanie niekorzystnych dla drewnianych powierzchni czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg, palące słońce czy mróz.

Bezpieczeństwo i ekologia

Nasze produkty są bezpiecznym wyborem dla alergików. Ponadto wykazują wysokie bezpieczeństwo dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Obecne na polskim rynku lakierobejce firmy Bondex pozwalają bezpiecznie malować każde drewno, zarówno twarde (brzoza, buk, dąb), jak i miękkie (świerk, sosna). Dotyczy to powierzchni przedmiotów wykonanych z drewna krajowego i zagranicznego, a także elementów drewnopodobnych: szaf, komód, krzeseł, stolików do użytku  wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Kolorystyka

Seria Premium Wood Design lakierobejc oferuje produkty o różnych pojemnościach, a jej kolorystykę dobrano tak, by jak najlepiej pasowała do każdego rodzaju drewna. Przed zakupem skorzystaj z dostępnego w sklepie wzornika kolorów, by przekonać się, że wybrany przez Ciebie odcień spełnia Twoje oczekiwania bez zarzutu.

O czym warto wiedzieć

Istotna przy malowaniu i lakierowaniu jest wilgotność materiału, na którym pracujesz. W przypadku akcesoriów drewnianych wewnętrznych powinna ona osiągać nie więcej niż 16%. Maksymalny poziom wilgotności dla materiałów zewnętrznych może sięgać nawet 20%. Zbyt niska wilgotność może prowadzić do nieestetycznych pęknięć i łuszczenia się drewnianej powierzchni. Suchy materiał przyjmuje zbyt dużą ilość produktu. Z kolei nadmiar wilgoci prowadzi do wybrzuszeń i zmian wielkości materiału , dając mu niewłaściwą ochronę. W krótkim czasie może też skutkować powstawaniem grzybów i pleśni. Jeśli wszystkie zabiegi wykonasz zgodnie z zaleceniami producenta, możesz mieć pewność, że drewno posłuży Ci przez długie lata, zachowując swe naturalne piękno.