Produkty

Produkty z serii Quartzite

Gres Quartizite – charakterystyka

Jeśli na myśl o gresie przed Twoimi oczami stają przede wszystkim kwadratowe płytki w nudnej kolorystyce, powinieneś poznać również bardziej nietypowe rozwiązania. Niektóre modele płytek gresowych dostępne są zarówno w jednolitej barwie, jak również wersji mozaikowe. Ta druga wersja jest równie wytrzymała i łatwo utrzymać ją w czystości.

Takim zróżnicowaniem cechuje się seria Quartzite gresu. Wszystkie jej elementy możesz wykorzystać do wykończenia podłóg we wnętrzach. To również dobry wybór przy remontowaniu powierzchni wokół domu, na przykład schodów czy tarasu. Płytki zostały wykonane z ceramiki wysokiej jakości i poddane rektyfikacji. Kolekcja jest utrzymana w szarym kolorze. Elementy występują w różnych rozmiarach, są mrozoodporne i nie wymagają impregnacji. Część z nich pokryta jest dodatkową warstwą szkliwa. Wszystkie mają matowe wykończenie, które gwarantuje antypoślizgowość.

Zalety kolekcji gresu

Wszystkie gresy dostępne w tej serii mają stonowane, naturalne kolory, idealnie komponujące się z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz, jak również zielenią w otoczeniu domu. Różnorodność kształtów oraz form płytek sprawia, że możesz dowolnie dopasować ich wygląd do planowanej aranżacji, uzyskując w ten sposób zupełnie unikalny styl wnętrza. Część produktów jest rektyfikowana, co oznacza, że możesz ułożyć je bez użycia fug. W ten sposób zyskasz jeszcze bardziej nietypowe wykończenie podłogi, zwłaszcza w większych pomieszczeniach. 

Seria Quartzite do wykończenia podłóg, schodów i tarasów została przygotowana z myślą o zastosowaniu zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Płytki są mrozoodporne, przez co dobrze znoszą warunki klimatyczne panujące w Polsce i nie niszczeją z czasem. Przygotowane podłoże nie będzie wymagało impregnacji. Gładka, matowa powierzchnia gresu gwarantuje łatwość sprzątania, a jednocześnie jest antypoślizgowa. Wersje szkliwione są mało nasiąkliwe i odporne na powstawanie plam.

Gres Quartzite w Twoim domu i ogrodzie

Jeśli chcesz wykorzystać gres z tej kolekcji w łazience czy kuchni, powinieneś wybrać wersję szkliwioną. Jest ona bardzo wytrzymała, a przy tym dobrze znosi kontakt z wodą, kosmetykami czy chemią gospodarczą. Łatwo zadbasz o jej czystość, co jest kluczowe w tych pomieszczeniach.

Jeśli zależy Ci na efektownym wykończeniu podłoża, lepszym wyborem będą płytki rektyfikowane, które możesz ułożyć bez użycia fug. Pamiętaj jednak, że w przypadku ogrzewania podłogowego takie rozwiązanie jest odradzane z uwagi na warunki techniczne.

Gres Quartzite możesz wykorzystać na schodach zewnętrznych, przy wejściu do budynku czy na tarasie od strony ogrodu. Nawet wersje nieszkliwione nie wymagają impregnacji i nie są wymagające pod względem konserwacji oraz czyszczenia. W takim zastosowaniu lepiej sprawdzi się wersja płytki pełnej – z uwagi na łatwość sprzątania. Część produktów możesz jednak wykorzystać też na ścianach albo obszarach osłoniętych od wiatru, który nanosiłby nasiona, igły czy opadające liście.