Produkty

Produkty z serii Reclaimed Concrete

Gres Reclaimed Concrete – beton w nowym wydaniu

Choć beton był materiałem, którego jeszcze kilka lat temu skutecznie unikano w aranżacjach, to dziś wraca on do łask. Z użyciem gresu możesz uzyskać podłogę doskonale imitującą betonową wylewkę, a jednocześnie pozbawioną jej wad. Płytki ceramiczne są zwykle trwałe, przyjemne w dotyku i łatwiejsze w sprzątaniu. Co więcej, możesz samodzielnie dopasować ich kolor albo wielkość do miejsca, które chcesz wykończyć. Takie rozwiązanie może być o wiele bardziej higieniczne i atrakcyjne wizualnie.

Seria Reclaimed Concrete gresu to płytki wyprodukowane z wysokiej jakości ceramiki, która dodatkowo została poddana procesowi szkliwienia. Wszystkie mają naniesiony wzór imitujący beton. Płytki są dostępne w kilku rozmiarach oraz jasnych kolorach. Matowe wykończenie jest antypoślizgowe, co zwiększa funkcjonalność tej serii. Wysoka klasa ścieralności umożliwia też zastosowanie kolekcji w większej liczbie miejsc. Płytki cechuje niska nasiąkliwość oraz duża odporność na zniszczenia wynikające z codziennego użytkowania.

Zalety gresu, który imituje beton

Beton wyróżnia się kilkoma cechami, które wydają się niezastąpione, na przykład trwałością i surowym wyglądem. Seria Reclaimed Concrete do aranżacji podłóg nie ustępuje mu jednak w wielu kwestiach. Przede wszystkim została przygotowana z dobrej jakości ceramiki, co przekłada się na trwałość. Warstwa szkliwa zmniejsza nasiąkliwość, przez co chroni podłogę przed powstawaniem trwałych plam. Płytki są łatwe w czyszczeniu z użyciem standardowej chemii gospodarczej. Matowe wykończenie gwarantuje antypoślizgowość.

Gres z tej serii zdecydowanie wyróżnia się swoim wyglądem. Jest doskonałą imitacją betonu dostępną w kilku kolorach, co pozwoli Ci dopasować podłogę do reszty aranżacji wnętrza. Gres szczególnie dobrze będzie prezentował się w surowych stylizacjach, na przykład industrialnych. Kolekcja ta może być jednak używana również na zewnątrz budynków, więc będzie interesującą opcją do wykorzystania w nowoczesnych ogrodach, a także na tarasie czy schodach.

Gdzie wykorzystać gres Reclaimed Concrete?

Praktycznie wszędzie. Zaletą gresu z tej serii jest wysoka klasa ścieralności. Niektóre produkty możesz zastosować w większości domowych pomieszczeń, podczas gdy inne sprawdzą się również w biurze czy przy wejściu do budynku. Część płytek nadaje się także do zaaranżowania podłogi na tarasie lub schodach zewnętrznych, co przy ich antypoślizgowości może być dobrym i bezpiecznym wyborem. Oczywiście są mrozoodporne, dlatego nie zaszkodzą im niskie temperatury, tak powszechne w polskim klimacie.

Do wyłożenia powierzchni schodów wybierz węższe płytki, których zazwyczaj nie trzeba docinać. W innych miejscach, zwłaszcza w większych pokojach albo w biurach, sprawdzą się największe płytki – ich montaż zajmie najmniej czasu. Nie musisz ich impregnować ani przygotowywać w inny sposób przed użytkowaniem. To znacznie skraca czas potrzebny na remont i wykończenie wnętrza. Gres Reclaimed Concrete pozwoli Ci stworzyć spójne aranżacje w domu lub biurze.