Produkty

Produkty z serii Structured concrete

Jaki jest gres Structured Concrete?

Coraz więcej osób decyduje się na surowe rozwiązania w aranżacji wnętrz. Zamiast jednak przygotowywać podłogę z betonowej wylewki, wybierz odpowiednią kolekcję gresu. W ten sposób ułatwisz sobie codzienną pielęgnację tej powierzchni. Ograniczysz też do minimum konieczność jej konserwacji. Co więcej, rozwiązanie to jest wygodne, bo pozwala Ci dowolnie wybrać kolor, jaki będzie pasował do Twoich aranżacji wnętrz oraz przestrzeni wokół domu. Taki wybór może sprawić, że Twoje pokoje będą eleganckie i zarazem dopasowane do interesującego Cię stylu.

Seria Structured Concrete gresu to produkty imitujące beton. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych i dwóch rozmiarach, co jest pomocne przy wykończeniu konkretnych pomieszczeń lub elementów zabudowy. Płytek, zależnie od wersji, można używać tylko wewnątrz budynków lub zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Wszystkie elementy z tej kolekcji pokryte są warstwą szkliwa, co znacznie zmniejsza nasiąkliwość ceramiki. Z kolei matowe wykończenie pozytywnie wpływa na antypoślizgowość podłogi.

Poznaj zalety tej kolekcji gresu

Ta kolekcja gresu pozytywnie Cię zaskoczy, jeśli myślisz o stworzenia posadzki inspirowanej surowymi materiałami, na przykład przypominającej beton. Wszystkie płytki odwzorowują jego powierzchnię i strukturę, dzięki czemu przede wszystkim pasują do loftów albo aranżacji inspirowanych stylem industrialnym. Możesz wybrać jeden spośród kilku dostępnych kolorów zarówno w ciepłych, jak i chłodnych odcieniach. Płytki dostępne są w dwóch rozmiarach – wybierz ten, który będzie lepiej pasował do konkretnego miejsca montażu. 

Gres Structured Concrete został wyprodukowany z wytrzymałej ceramiki, przez co prezentuje się atrakcyjnie nawet przy regularnym użytkowaniu. Różne klasy ścieralności pozwolą Ci wybrać odpowiedni rodzaj płytek. Szkliwiona powierzchnia elementów zwiększa odporność na wodę oraz ułatwia czyszczenie posadzki z użyciem popularnych detergentów. Na matowej powierzchni nie widać zabrudzeń, a ona sama wykazuje właściwości antypoślizgowe.

Gres Structured Concrete – do domu, biura i na zewnątrz

Jeśli chcesz ułożyć gres na podłodze we wnętrzu mieszkalnym, z powodzeniem możesz użyć płytek o niższej klasie ścieralności. Dobrze radzą sobie w kontakcie z miękkim obuwiem i sprawdzą się nawet w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. W przypadku budynków biurowych albo użyteczności publicznej – a także wszystkich instalacji zewnętrznych – wybierz płytki o wyższej klasie ścieralności. Zagwarantuje Ci ona zwiększoną trwałość nawet w miejscach o wzmożonym ruchu.

Seria Structured Concrete do stworzenia podłogi imitującej gres może być używana we wnętrzach o wyższej wilgotności powietrza. Zaliczają się do nich choćby łazienki i kuchnie. Szkliwiona powierzchnia gresu jest praktycznie nienasiąkliwa, co oznacza, że nie pochłania zarówno wilgoci, jak i przypadkowo rozlanego płynu. Jednocześnie na powierzchni posadzki nie powstają trwałe plamy, a ona sama jest łatwa w utrzymaniu w czystości, co stanowi szczególną zaletę w pomieszczeniach, w których łatwo o wylanie czegoś.