Produkty

Produkty z serii Textile Concrete

Jaki jest gres Textile Concrete?

Ciekawa aranżacja podłogi czy tarasu wymaga nie tylko wyboru odpowiedniego materiału, ale też przemyślenia koncepcji. Coraz popularniejsze są kolekcje gresu, które swoim wyglądem przypominają inne materiały, szczególnie beton. Płytki są dostępne w zdecydowanie szerszej gamie kolorystycznej, nie wymagają impregnacji, a dodatkowo łatwiej utrzymać je w czystości. To wpływa zarówno na estetykę, jak i na codzienne użytkowanie oraz funkcjonalność wykończenia.

Gres Textile Concrete stworzony został jako wytrzymała imitacja betonu. Płytki oraz dopasowane cokoły są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Te elementy mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. Część płytek wykończona jest w satynie, co pozytywnie wpływa na ich elegancki wygląd. Niektóre elementy z kolei pokrywa wykończona matowo warstwa szkliwa, co zapewnia antypoślizgowość powierzchni i ogranicza nasiąkliwość. Różne klasy ścieralności sprawiają, że elementy możesz stosować we wnętrzach mieszkalnych lub użytkowych.

Wszystkie zalety gresu z tej serii

Gres z tej kolekcji imituje beton i bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach industrialnych oraz w zabudowie balkonów i tarasów. Do Twojej dyspozycji pozostają elementy w kilku jasnych odcieniach, dzięki którym stworzysz atrakcyjne wykończenie podłogi i innych płaskich powierzchni. Wszystkie produkty mają subtelny satynowy połysk, który nadaje wnętrzu elegancji. Jednocześnie do płytek możesz dopasować dobrane kolorystycznie cokoły, dzięki którym zyskasz spójne wykończenie przestrzeni między podłogą a ścianą.

Nie bez znaczenia są cechy fizyczne, jakie cechują serię Textile Concrete gresu. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane z trwałej ceramiki. Pokrycie ich warstwą szkliwa zmniejszyło nasiąkliwość i podniosło odporność na szkodliwe działanie płynów. Płytki są mrozoodporne, dlatego mogą być ułożone również na zewnątrz budynków, bez ryzyka popękania w czasie zimy. Zróżnicowane klasy ścieralności pozwolą Ci dobrać idealnie płytki do wybranego zastosowania i miejsca montażu.

Jak wykorzystać gres Textile Concrete?

Przed wyborem gresu do wykończenia danego pomieszczenia oceń, jak często i intensywnie będzie ono użytkowane. Trzecia klasa ścieralności jest zupełnie wystarczająca do wszystkich wnętrz mieszkalnych, w których domownicy poruszają się w miękkim obuwiu. Z kolei wyższe klasy będą dobrym wyborem do aranżacji na zewnątrz budynków, na przykład w przypadku schodów czy tarasów. Możesz je wykorzystać również do wykończenia podłogi w biurze czy budynku użyteczności publicznej, w których panuje zdecydowanie bardziej natężony ruch.

Seria Textile Concrete do przygotowania tarasów i podłóg we wnętrzach oferuje estetyczny efekt betonu z satynowym połyskiem. Pamiętaj, że w przypadku takich płytek antypoślizgowość nie jest zbyt duża, co może przekładać się na komfort użytkowania. Szkliwiona satynowa powierzchnia jest jednak idealnym wyborem do łazienek czy kuchni, bo nie absorbuje wilgoci i zapobiega powstawaniu plam. Łatwo ją wyczyścisz, co pomoże Ci zachować higieniczne warunki w takich pomieszczeniach.