Produkty

Produkty z serii Unica

Płytki ścienne Unica – elegancja i prostota w jednym

Dobrze przygotowana powierzchnia ściany może nie tylko decydować o efekcie wizualnym, ale też przekładać się na łatwość czyszczenia. Wybór płytek ściennych właśnie z tych dwóch powodów jest coraz częstszy, przede wszystkim do pomieszczeń takich jak łazienki albo kuchnie, gdzie ryzyko zabrudzenia jest bardzo wysokie. W wielu przypadkach dobrze dobrana glazura ścienna jest w stanie zapewnić estetyczny efekt w połączeniu z praktycznością na co dzień.

Seria Unica do wykończenia ścian to estetyczne płytki ceramiczne, które zostały wykonane z myślą o stworzeniu pięknego, a przy tym funkcjonalnego wnętrza. Płytki nie są rektyfikowane i pokryto je warstwą szkliwienia o perłowym wykończeniu. Dostępne są dwa różne wzory: gładkie oraz z lekko falistą fakturą. Wszystkie elementy utrzymano w białym kolorze, przez co dobrze pasują do rozmaitych stylizacji wnętrz.

Płytki z tej kolekcji nadają się przede wszystkim do wykorzystania w pomieszczeniach mieszkalnych o dużej użytkowości, na przykład łazienkach albo kuchniach. Są proste w montażu i estetycznie się prezentują. Ich powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości.

 

Co wyróżnia produkty z tej kolekcji?

Ta kolekcja płytek ściennych to świetny wybór dla wszystkich osób, które cenią sobie estetyczny, czysty wygląd wnętrza. Śnieżnobiały kolor świetnie komponuje się z dowolną barwą mebli i innych elementów w pomieszczeniu, dlatego płytki będą pasowały do każdej aranżacji i pozwolą Ci stworzyć wnętrze o atrakcyjnym wyglądzie.

Specjalne, perłowe wykończenie gwarantuje estetyczny wygląd. Seria Unica płytek ściennych nie błyszczy się nadmiernie, ale jednocześnie w estetyczny sposób odbija światło, optycznie powiększając pomieszczenie. Wykończenie ze szkliwieniem jest świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotne jest regularne, ale przy okazji łatwe do wykonania czyszczenie powierzchni ściany. Tego rodzaju płytki są zwykle odporne na działanie wody czy tłuszczu.

Wszystkie płytki dostępne w kolekcji nie są rektyfikowane. Do ich wykończenia szczególnie polecane są białe fugi, które pomogą utrzymać efekt jasności. W miejscach narażonych na kontakt z wodą warto je dodatkowo zakonserwować, co ułatwi czyszczenie i zapobiegnie zbędnemu nasiąkaniu wodą.

 

Płytki ścienne Unica w Twoim domu

Estetyczne wykończenie ścian w kuchni i łazience jest często zależne od tego, jakie wybierzesz płytki ścienne. Gładkie wzory z tej kolekcji sprawdzą się w takich miejscach jak przestrzeń nad kuchenką albo zlewem. Są łatwiejsze w czyszczeniu dzięki zupełnie gładkiej powierzchni. Z kolei wzory faliste to świetny wybór wszędzie tam, gdzie chcesz stworzyć nietypową strukturę ściany, ale jej zabrudzenie nie będzie tak duże

Płytki ścienne Unica są dobrym wyborem do niewielkich wnętrz. Dzięki jasnemu kolorowi, przy dobrze dobranej fudze będą tworzyć jednolitą strukturę. Pozwoli Ci ona optycznie powiększyć pomieszczenie, zwłaszcza jeśli odpowiednio wykorzystasz moc oświetlenia punktowego w danej przestrzeni.