Produkty

Produkty z serii Valena Life

Gniazda i łączniki Valena Life – charakterystyka

Schemat instalacji elektrycznej planuje się jeszcze na etapie projektowania domu. Wtedy też powinieneś rozplanować ułożenie gniazd i łączników, które chcesz umieścić w pomieszczeniach. Niekiedy w starszym budownictwie również pojawia się konieczność wymiany części albo nawet całości instalacji. Jeśli jednak jest sprawna, zazwyczaj wystarczy założenie tylko nowych elementów zewnętrznych.

Podtynkowe gniazda i łączniki Valena Life to produkty przygotowane z myślą o tworzeniu albo wymianie zewnętrznych elementów instalacji elektrycznej. W skład tej serii wchodzą gniazda specjalistyczne: głośnikowe, komputerowe czy do TV. Prócz tego dostępne są również tradycyjne gniazda elektryczne z uziemieniem. Do obsługi innych instalacji służą łączniki pojedyncze i podwójne. Wszystkie te elementy można umieścić w estetycznych, specjalnie przygotowanych ramkach.

Wybierz gniazda i łączniki Valena Life

W przypadku instalacji elektrycznej istotne są dwie cechy: bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Właściwy montaż umożliwia spełnienie tych dwóch założeń, ale nie do końca. Gniazda i łączniki są istotnym wykończeniem z uwagi na estetykę, ale również możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień w sposób bezpieczny i nieskomplikowany. Wszystkie produkty z tej serii wykonano z trwałych materiałów, przede wszystkim z tworzyw sztucznych. Nie przewodzą one prądu i są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Rozmaitość modeli gniazd oraz wersji kolorystycznych wszystkich produktów sprawiają, że seria Valena Life do instalacji elektrycznych pasuje do każdego wnętrza – zarówno mieszkalnego, jak i użytkowego. Różne kolory ramek i łączników świetnie dopasują się do aranżacji nowoczesnych, ale dobrze będą wyglądać także w bardziej klasycznych pomieszczeniach.

Zastosowanie gniazd i łączników w Twoim domu i biurze

W nowszych instalacjach elektrycznych zazwyczaj stosuje się puszki, dzięki którym wymiana podtynkowych gniazd i łączników nie sprawia najmniejszych problemów. W przypadku starszych budynków zazwyczaj niezbędne jest kucie ściany, dlatego zastanów się, czy nie jest to dobra okazja do wymiany całości instalacji. 

Jeśli tworzysz nietypową aranżację pomieszczenia, to seria Valena Life gniazd i łączników będzie świetnym wyborem. Znajdziesz w niej także elementy bez gotowej ramki. Pozwolą one na montaż części technicznej, która jest odpowiedzialna za połączenie z instalacją elektryczną. Po skończonym remoncie wystarczy, że dobierzesz ramkę w odpowiednim, pasującym do aranżacji kolorze. Wszystkie ramki dostępne są w uniwersalnym rozmiarze, a ich nietypowa konstrukcja pozwoli Ci uzyskać estetyczny i ciekawy efekt wizualny.

Wszystkie rodzaje gniazd i łączników możesz wykorzystać we wnętrzu mieszkalnym, na przykład pokoju nastolatka albo salonie. To dobry wybór także do biura czy gabinetu. Gniazda komputerowe zamontuj w okolicach biurka, a te do TV – niedaleko centrum multimedialnego i odbiornika. Dzięki łącznikom schodowym oświetlisz klatkę schodową w domu lub firmie. Wszystkie produkty łączyć będzie nowoczesny design i estetyczny wygląd.