Produkty

Produkty z serii Worn Wood

Postarzane drewno – gres Worn Wood

Postarzane drewno prezentuje się niezwykle stylowo w rustykalnych wnętrzach. Niestety jest też trudne do utrzymania w dobrym stanie w porównaniu do gresu. Na szczęście właśnie ten materiał świetnie imituje postarzane drewno. To pozwala uzyskać rustykalną lub skandynawską aranżację wnętrza w każdym domu. Dodatkowo płytki ceramiczne są zwykle bardzo trwałe. Nie wymagają też impregnacji oraz stosowania specjalnych i drogich środków do konserwacji.

Jeśli interesuje Cię efekt postarzanego drewna, ale zależy Ci też na łatwym sprzątaniu, to seria Worn Wood gresu powinna być odpowiednim wyborem. Produkt stworzono z ceramiki wysokiej klasy i pokryto warstwą szkliwa. Nadaje się do stosowania jako wykończenie podłóg we wnętrzach oraz jako podłoże na zewnątrz budynków. Wysoka klasa ścieralności gwarantuje trwałość aranżacji. Matowe wykończenie cechuje się antypoślizgowością. Produkt dostępny jest w dwóch kolorach i rozmiarze typowym dla drewnianych desek.

Estetyka drewna i wytrzymałość gresu – zalety kolekcji

Seria Worn Wood do wykończenia podłóg i podłoża wokół domu to produkty, które z powodzeniem zastąpią drewnianą okładzinę podłogową w większości pomieszczeń. Wszystkie dostępne modele wyróżniają się przede wszystkim trwałością. Z uwagi na to, że gres został poddany szkliwieniu, jest nienasiąkliwy – w przeciwieństwie do nawet dobrze zaimpregnowanego drewna. Nie wymaga też specjalistycznych zabiegów podczas czyszczenia czy konserwacji. Nadaje się zarówno do aranżacji na zewnątrz budynków, jak również tych w pomieszczeniach. Wysoka klasa ścieralności przekłada się na zachowanie świetnego wyglądu podłogi nawet przy jej intensywnym użytkowaniu.

Ta kolekcja gresu doceniana jest przede wszystkim za wygląd. Kolekcja udostępnia kilka wersji płytek, które różnią się długością. Wymiarami przypominają one drewniane panele lub klepki. Wszystkie modele mają kolory zbliżone do odcieni bieli i szarości, przez co możesz je dowolnie połączyć, aby stworzyć nietypową aranżację podłogi w swoim domu. Matowa powierzchnia sprawia, że zabrudzenia nie rzucają się w oczy. Jeszcze bardziej upodabnia ona płytki ceramiczne do drewna.

Wybierz gres Worn Wood do domu i firmy

Efekt postarzanego drewna, który oferuje gres z tej kolekcji, sprawdzi się przede wszystkim w aranżacjach rustykalnych. Świetnie jednak prezentuje się również w mieszkaniach i domach letniskowych, przygotowanych w angielskim czy marynistycznym stylu. Gres może być używany na tarasach, zwłaszcza jeśli wokół dominuje zieleń, a sam dom wykończony jest również w drewnie. Jaśniejsze elementy będą świetnie komponowały się ze stylem skandynawskim.

Gres Worn Wood jest szkliwiony, dlatego możesz położyć go na podłodze kuchni i łazienki – nie będzie nasiąkał wodą, a rozlane płyny nie zostawią trwałych plam. Płytki są też antypoślizgowe i mrozoodporne. Dzięki temu sprawdzą się na zewnątrz, na przykład przy wejściu do budynku, na schodach, balkonach czy tarasach. Z uwagi na wysoką klasę ścieralności możesz zastosować je w domu, budynku firmowym albo miejscu użyteczności publicznej, w którym natężenie ruchu jest odpowiednio większe.