Produkty

Środek do usuwania farby olejnej Diall 0,75 l

Kliknij aby powiększyć

Środek do usuwania farby olejnej Diall 0,75 l

Marka: Diall

Marka: Diall

Kod: 703812

|
 • do renowacji mebli, drzwi, ram okiennych
 • łatwy w zastosowaniu
 • skuteczny
Środek do usuwania farb to zmywacz do preparatów malarskich, który ułatwia usuwanie starych powłok z farb olejnych. Nanosi się go na farbę, która po kilku lub kilkunastu minutach pęcznieje i można ją łatwo zdrapać z podłoża stalową szpachelką. Produkt jest uniwersalny i można go stosować na powierzchniach z metalu, drewna, szkła oraz betonu. Sprawia, że prace restauratorskie przebiegają szybko i sprawnie.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Pojemność

0,75 l

Długość opakowania

10 cm

Wysokość opakowania

13 cm

Szerokość opakowania

10 cm

Waga brutto

0.85 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

brak wytycznych w prawie polskim

Zawartość LZO w produkcie

nie dotyczy

Obszary zastosowania

powierzchnie z metalu, drewna, szkła, betonu, itp.

Metoda aplikacji

nanieść cienką warstwę preparatu, po czym odczekać do momentu oddzielenia się powłoki lakieru od powierzchni

Parametry indywidualne

Rodzaj

do usuwania farb olejnych

Marka

Diall

Nr referencyjny

CPC1007
Środek do usuwania farb to przydatny podczas remontu preparat, który ułatwia pozbywanie się starej powłoki farby olejnej z restaurowanych elementów. Dzięki niemu nie musisz zdzierać obecnej powłoki z odnawianych ścian. Preparatu można używać także na drewnie, metalu, betonie czy szkle, dzięki czemu przydaje się na każdym etapie remontu. Jest bardzo łatwy w użyciu – wystarczy nanieść jedną warstwę na odnawiany fragment i poczekać, aż farba zacznie oddzielać się od podłoża. Następnie możesz ją łatwo zdrapać za pomocą zwykłych narzędzi ręcznych. Na tak przygotowanej powierzchni nowa farba lub lakier będzie lepiej się trzymać. Środek polecany jest w szczególności do usuwania farb, które są popękane, łuszczą się lub mają śliską powierzchnię.
Ocena
8 komentarzy
07.07.2019
Na pewno to działa... Jak działa, to już zależy od rodzaju farby. Używam tego do czyszczenia starego żeliwnego grzejnika i jego rur. Mieszkanie było "remontowane" przez różnych partaczy i grzejnik ma trochę warstw różnej farby. Kilku warstw na raz to nie usunie, ale jedną ładnie rozpuszcza i wystarczy potem szpachelką zebrać. Kilka warstw później jest już inna farba, której tak ladnie ten specyfik nie zmywa, tylko zmiękcza. Fajna sprawa, polecam. Tylko należy pamiętać, że te świństwo jest bardzo toksyczne. Wentylacja, maska i rękawiczki obowiązkowo!
26.05.2019
Prawdziwa wydajność to ok. 1l/2m2...oczywiście na jedną warstwę farby olejnej.przy kilku warstwach szkoda czasu i pieniędzy-lepiej skrobać.Wyrzucone 42pln!!!
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Bardzo nam przykro, jeśli opisywany produkt nie spełnił Pana oczekiwań i nie udało się Panu sprawnie usunąć starej powłoki. Zależy nam, aby nasi Klienci mogli liczyć na nasze wsparcie nie tylko w trakcie, ale również po zakupach, dlatego zapraszamy serdecznie do sklepu, gdzie jeden z naszych fachowców postara się pomóc w odnalezieniu przyczyny tego zdarzenia oraz zaproponuje skuteczne rozwiązanie tej kwestii. Być może sprawdzi się przykrycie warstwy usuwacza folią, aby mógł on lepiej wniknąć w starą powłokę.

10.03.2018
Orientuje się ktoś na ile m2 wystarczy 0,75 l tego produktu? Mam do zdarcia 2 cienkie warstwy farby olejnej na ścianie.
29.03.2016
miałam na starych oknach z 4 warstwy położone i 2 razy nakładałam środek + odczekanie i zeszło, trochę tylko poprawiłam szpachelką. ale ogólnie jestem zadowolona tylko trzeba czekać.
19.02.2016
Pan sprzedawca zapewniał mnie, że nie ma farby której ten środek nie ruszy. "Usuwa do 10 warstw na raz", zachwalał. Chyba farbek szkolnych, i to jeszcze świeżo położonych. 10-letnia farba olejna na futrynie to już problem. Po istnym zasmarowaniu powierzchni i odczekaniu blisko dwóch godzin, schodziło maks 2 warstwy, i to przy solidnym użyciu szpachelki. I tak 3 razy, nim w końcu dojrzałem futrynę "właściwą". Czas, wysiłek i pieniądze wywalone w błoto.

Nie polecam.
27.07.2015
Użyłam do odnawiania starych mebli, które ktoś niszczył pokrywając je farbą olejną. Było kilka warstw, dokładnie nie wiem ile, ale zeszło pięknie. Potem mój chłopak przejechał szlifierką, nałożyliśmy lakierobejcę i mamy śliczne mebelki niewielkim kosztem.
08.07.2015
mi wyszło całkiem nieźle usuwanie farby z mebli, ale miałam mniej warstw - ok. 4. poszło za pierwszym razem wszystko, więc jestem bardzo zadowolona :) tylko żeby to zadziałało trzeba poczekać, az środek zacznie działać, a farba sama będzie odchodziła
28.06.2015
moim celem było usunięcie ok. 6 warstw farby olejnej z drzwi wewnętrznych, których 3/4 powierzchni zajmuje szyba oraz z drewnianych futryn. Nakładałam preparat 2 razy. Za pierwszym razem usunął 2 warstwy (po godzinnnym odczekaniu). Następnie po manualnym usunięciu resztek farby i nałożeniu drugiej warstwy zostały mi na drzwiach 2 najstarsze warstwy farby. Dodam, że im starsza farba, czyli głębiej położona tym gorzej środek ją usuwa. Skuteczność zatem średnia, na pewno nie taka jaką gwarantuje producent.
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Renowacja balustrady zewnętrznej

 • Wykończenie

  Jak usunąć graffiti ze ścian?

 • Wykończenie

  Rodzaje rozcieńczalników

Ocena i komentarz dla:

Środek do usuwania farby olejnej Diall 0,75 l