Base image W nocy z 23 na 24 maja (z poniedziałku na wtorek) planujemy przeprowadzenie prac serwisowych. Prace rozpoczną się od godziny 21:00 do godziny 6:00. W trakcie ich trwania mogą wystąpić problemy z zakupem naszych produktów, logowaniem do serwisu, dodawaniem komentarzy do produktów, weryfikacją dostępności i cen produktów.
Produkty

Stojaki na papier – przydatne akcesorium czy zwykły gadżet?

Stojaki na papier – przydatne akcesorium czy zwykły gadżet?

Gdzie przechowywać rolkę papieru toaletowego, jeśli obok muszli nie ma na niego uchwytu? Możemy wyposażyć łazienkę w stojak na papier – to świetna alternatywa, jeśli nie chcemy wywiercać w ścianach otworów na wieszane uchwyty.

akcesoria do łazienekPrzydatne akcesorium w łazience

Stojak na papier toaletowy jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć wygodne trzymadło na rolkę w pobliżu muszli, a zależy nam, aby glazura ścienna wokół toalety pozostała nienaruszona. Stojak to również sprytna alternatywa dla uchwytów w wynajmowanych mieszkaniach, w których właściciele nie zgadzają się na wiercenie otworów w ścianach. Trzymanie na nim papieru jest bardziej higienicznym rozwiązaniem niż odkładanie rolki na półkę lub dolnopłuk.

Porada eksperta

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stojaka? Na materiał wykonania – powinien być wytrzymały na wilgoć panującą w pomieszczeniu. Musi być też stabilny, aby nie przewrócił się pod ciężarem rolki.

Rodzaje stojących uchwytów na papierstojak na papier

Zdecydowana większość stojaków na papier toaletowy jest wykonana z nierdzewnego metalu. Dzięki temu łatwo je wyczyścić i utrzymać w higienie. Zabezpieczona przed korozją stal dłużej zachowa estetyczny wygląd. Taki stojak łatwiej dopasować do innych akcesoriów łazienkowych, takich jak szczotki do WC czy haczyki do ręczników z chromowanego metalu. Dostępne są również uchwyty z drewna – zanim zdecydujemy się na taki model, upewnijmy się, że jest od odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią.

Niektóre produkty mają szczotkę do czyszczenia toalety w zestawie – taki komplet jest idealny do pomieszczenia, w którym liczy się każdy centymetr kwadratowy. Na rynku dostępne są również uchwyty ze zintegrowanym stojakiem na dodatkowe rolki.

Gdzie przechowywać dodatkowe rolki?

Zwykle to problem, zwłaszcza w niewielkich łazienkach – gdzie przechowywać zapasowe rolki papieru? Możemy zgromadzić je w szafce, ale wtedy pozbywamy się cennego miejsca na kosmetyki czy środki czystości. Dobrym pomysłem jest przechowywanie rolek w koszyczkach, które dodatkowo ozdobią naszą łazienkę. Koszyk możemy ustawić na otwartej półce lub pralce. Możemy też wybrać stojak na kilka rolek papieru, podobny do tego, jakiego używamy w kuchni na papierowy ręcznik. Przechowywane pionowo rolki pozwolą zaoszczędzić miejsce i wyglądają estetycznie, a zapas papieru będziemy mieć zawsze pod ręką.

stojaki do papieru toaletowegoEstetyka stojaków łazienkowych

Uchwyty i drobne akcesoria, współtworzą styl łazienki. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na ich wygląd i na to, czy będą pasowały do elementów łazienkowej armatury. Proste uchwyty dobierajmy do minimalistycznych łazienek. Te bardziej zaokrąglone będą bardziej pasować do tradycyjnych wnętrz. Zwróćmy też uwagę na jednakowe wykończenie powierzchni metalowych akcesoriów do toalety, które może być satynowe, z połyskiem lub matowe – wtedy zyskamy łazienkę o spójnym, estetycznym wyglądzie.

Drewniane stojaki będą pasować do łazienek, w których dominują materiały o naturalnym wyglądzie kamieni czy drewna. Będą też dopełniającym dodatkiem wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym – wszystko zależy od kształtu, wykończenia i koloru drewna.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Nowoczesna łazienka – przegląd szczotek do WC

Nowoczesna łazienka – przegląd szczotek do WC
Łazienka to pomieszczenie, w którym dokonujemy codziennej higieny, ważne jest więc aby sama również była utrzymywana w najwyższej czysto...
Czytaj więcej

W co warto wyposażyć łazienkę?

W co warto wyposażyć łazienkę?
Urządzając łazienkę, nie możemy zapominać o tym, że jej wyposażenie nie ogranicza się jedynie do montażu lustra i urządzeń sanitarnych. Nasza łazienka...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Stojaki na papier – przydatne akcesorium czy zwykły gadżet?