Produkty

Stonowana sypialnia

Stonowana sypialnia

Podczas aranżowania pomieszczeń sypialnianych stajemy przed poważnym znakiem zapytania. Czy korzystać z całej palety dostępnych barw, czy też ograniczyć się wyłącznie do stonowanej kolorystyki. Odpowiedź wydaje się dosyć prosta. Mało kto decyduje się na kontrastowe zestawienia kolorystyczne w pomieszczeniu do wypoczynku. Na pierwszym miejscu zwykle pojawiają się szarości, brązy, biel oraz pastele.

sypialniaCzy stonowana sypialnia musi być postrzegana jako synonim nudnego wnętrza? Niekoniecznie. Stonowana kolorystyka może tak samo, jak inne barwy tworzyć nieco refleksyjny, odrobinę magiczny nastrój, który w dodatku będzie także odzwierciedleniem poskromionej elegancji.

Sypialnia w brązach

W brązach bardzo dobrze czuje się styl Art déco. W brązowym miksie znajdziemy tutaj ujęty bardzo elegancki motyw kwadratu, prostokąta czy koła. Sprawdzą się tutaj ponadto materiały bardzo precyzyjnie dopracowane, a zwyczajna forma ustępuje miejsca tej wykwintnej i nieco udziwnionej. Na łóżku znajdziemy tu ciężką, ale jednocześnie bardzo przyjemną w dotyku narzutę, a na podłodze miękki dywanik. Uwagę zwróci tu również niezwykły w formie materiał obiciowy wezgłowia. Ściana znajdująca się tuż za naszą głową uchodzi za tę najbardziej dystyngowaną, a więc warto ją podkreślić.

Uwaga: z brązowymi kolorami ścian bardzo dobrze skomponują się meble drewniane, wykonane w naturalnych kolorach. Materiały sztuczne lub wykonane w jaskrawych odcieniach odbiorą wnętrzu elegancji.

Postawmy tutaj również na ciepłą barwę światła, wpadającą w żółć. Wówczas padając na ścianę, strumień światła będzie dawać ciekawe wrażenia kolorystyczne.

Sypialnia w beżach

Do beżowych ścian najłatwiej będzie nam dobrać pozostałe wyposażenie. Podstawowy zestaw mebli mogą stanowić drewniane szafy, ale również gotowe zestawy wykonane z płyty MDF czy tworzywa.

W beżowej sypialni możemy zarezerwować nieco miejsca dla kwiatów czy innych, wyraźniejszych wzorów. Będą się pięknie układały na gładkich, delikatnych ścianach. Jeśli chodzi o wykończenie, bardzo dobrze sprawdzi się tu zarówno drewniana, jak i metalowa rama łóżka – zwłaszcza ta bogato przyozdobiona.

Aby wydobyć z beżowego wnętrza nieco klasyki stylu glamour, warto przemalować jedną ze ścian farbą metaliczną, utrzymaną w złotej poświacie. Wówczas wydobędziemy z wnętrza odrobinę oryginalności, a jednocześnie stworzymy bardzo nietypowy efekt dekoracyjny.

poduszka FousSypialnia w pastelach

Ciekawe są również zestawienia dwóch i więcej kolorów. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie, dwukolorowe rozwiązanie, postarajmy się odnaleźć równowagę między dwoma akcentami barw. Przewaga zbyt jasnych pasteli może się wydać dość monotonna. Z kolei zbyt ciemne barwy, sprawią, że wnętrze ulegnie niepotrzebnemu, optycznemu pomniejszeniu.

Pastele tworzą bardzo pogodne zestawienia kolorystyczne. Będą idealnie komponować się we wnętrzach, gdzie zależy nam na uzyskaniu wiosennych stylizacji.

Tak naturalne zestawienia kolorystyczne, jak beże, brązy czy pastele to idealna okazja do wykorzystania drewna. W tym przypadku nie ograniczajmy się wyłącznie do mebli. Równie ciekawie, drewniane deski będą się prezentowały jako okładzina ścienna, a sypialnia będzie wyjątkowo oryginalna jeśli listwy umieścimy bezpośrednio za ścianie za łóżkiem.

Na wykończenie podłogi, wybierzmy jakiś kolor pośredni np. szarobeżowy. Wówczas uzyskamy subtelny kompromis pomiędzy podłogą zbyt ciemną, a zupełnie jasną.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Komentarze

CASTORAMA POLSKA sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, informuje, iż wprowadzona do obrotu półmaska z zaworem DS. DTC3C-F, FFP3 NR, kod EAN 3663602903048, nie spełnia zasadniczych wymagań załącznika II rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz. Urz. UE L2016.81.51), w zakresie oporu wdechu dla badanej klasy ochrony (FFP3 NR), co stwarza zagrożenie ograniczonego dopływu tlenu w trakcie użytkowania wyrobu, co może powodować konieczność ściągnięcia wyrobu z twarzy, a zatem przedostania się do płuc, zanieczyszczonego powietrza i stwierdzonych niezgodności formalnych, z uwagi na brak certyfikatu oceny typu UE i dokumentów potwierdzających przeprowadzenie procedury oceny zgodności wyrobu oraz brak wskazania w instrukcji użytkowania wyrobu nazwy i adresu producenta. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ocena i komentarz dla:

Stonowana sypialnia