Produkty
Legrand

LEGRAND

Francuski koncern Legrand to międzynarodowy lider w dziedzinie produkcji osprzętu elektroinstalacyjnego oraz okablowania, który działa aktywnie na światowych rynkach – m.in. we Francji, Włoszech i w Polsce.

Rozgałęziacze i trójniki

Rozgałęziacze i trójniki od Legrand łączą w sobie estetykę z najwyższą funkcjonalnością. Mnogość najróżniejszych modeli pozwoli Ci wybrać produkt, który idealnie wpasuje się w dostępne miejsce. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu odstępu pomiędzy meblami a ścianą, sięgnij po płaskie rozgałęziacze — nie będziesz musiał odsuwać mebli, aby wyjąć wtyczkę z gniazdka. W miejscach wymagających wyższej szczelności mogą się z kolei przydać modele z ochroną IP44 (zapewniającą odporność na rozbryzgi wody padające z dowolnej strony), które zadbają o Twoje bezpieczeństwo podczas korzystania z nich.

Przeglądaj produkty

Przedłużacze mieszkaniowe

Oferta Legrand obejmuje szeroką gamę przedłużaczy mieszkaniowych o zróżnicowanej liczbie gniazd – od 3 do 6 – którą łatwo dopasujesz do liczby urządzeń wymagających podłączenia do zasilania. Producent proponuje Ci modele wyposażone w dłuższe lub krótsze przewody, a także przenośne elementy pozbawione przewodów. Możesz też wybierać spośród przedłużaczy o obrotowym korpusie mającym za zadanie zmniejszyć naprężenie podłączonych przewodów. W asortymencie Legrand znajdziesz też akcesoria, dzięki którym przykręcisz przedłużacze do podłoża tak, aby się nie przesuwały.

Przeglądaj produkty

Gniazda siłowe

Gniazda siłowe Legrand spełniają najwyższe normy pod względem jakości wykonania i bezpieczeństwa oferowanego użytkownikowi. Producent dostarcza całą gamą gniazd siłowych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i szczelności. W jego asortymencie znajdziesz także modele z obrotowym przegubem, który zapobiega jego przełamaniu podczas użytkowania, a także takie, które posiadają mechanizm dźwigni ułatwiający ich odłączenie. Gniazda Legrand cechuje również niewielka głębokość, dzięki której możesz nimi operować bez konieczności odsuwania mebli.

Przeglądaj produkty

Wtyczki, gniazda i adaptory

Wtyczki, gniazda i adaptory Legrand idealnie spełniają wymagania stawiane przez współczesnych użytkowników. W ten sposób powstają rozwiązania stworzone na miarę ich codziennych potrzeb. Producent sięga po najnowsze technologie, które wpłyną na Twój codzienny komfort. Na uwagę zasługują przede wszystkim wtyczki wyposażone w zintegrowany wyłącznik, umożliwiający Ci odcięcie zasilania bez konieczności wyjmowania jej z gniazdka. Producent kieruje się też Twoim bezpieczeństwem – stąd też obrotowe przeguby, które zapobiegają przełamaniu przewodu podczas pracy.

Przeglądaj produkty

Szyny prądowe

Szyny prądowe są gwarancją nowoczesnej, maksymalnie zorientowanej na bezpieczeństwo instalacji elektrycznej w domu. Szynoprzewody sprawią, że Twoja instalacja zyska elastyczność i będziesz ją mógł rekonfigurować w dowolnym momencie. Wśród propozycji Legrand znajdziemy rozwiązania przeznaczone do dystrybucji zarówno małej, jak i średniej oraz dużej mocy – od 25 do 5000 A. Bez trudu dobierzesz więc model odpowiadający Twoim potrzebom. Wszystkie akcesoria cechują się stopniem ochrony IP40 lub IP55, które gwarantują ochronę przed strugą wody laną na obudowę oraz przed dostępem do części niebezpiecznych drutem.

Przeglądaj produkty

Wyłączniki nadprądowe

Wyłącznik nadprądowy to jeden z elementów modułowej aparatury zabezpieczającej, która skutecznie ochroni Twoją instalację elektryczną przed negatywnymi skutkami zwarć, przeciążeń i przepięć. Legrand dostarcza innowacyjne produkty, ukierunkowane na Twój komfort podczas montażu tego akcesorium – służą do tego dolny zaczep o przemyślanej konstrukcji oraz przesłona zacisków. Wyłącznik nadprądowy możesz również doposażyć w inne urządzenia pomocnicze, takie jaki styki sygnalizacyjne, wyzwalacze ponadnapięciowe czy też napędy zdalne.

Przeglądaj produkty

Wyłączniki różnicowoprądowe

Wyłącznik różnicowoprądowy posłuży Ci jako zabezpieczenie przeciwporażeniowe i przeciwpożarowe. Wszystkie akcesoria marki posiadają przycisk „test”, służący do sprawdzania poprawności ich działania. Asortyment producenta odznacza się nieskomplikowaną, a przy tym wysoce skuteczną konstrukcją, która bazuje na innowacyjnym dolnym zaczepie i nowoczesnych przesłonach zacisków – dlatego też ich montaż nie należy do trudnych. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo z marką Legrand.

Przeglądaj produkty

Rozdzielnice natynkowe

Funkcjonalne i estetyczne rozdzielnice natynkowe świetnie sprawdzą się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Producent oferuje rozwiązania pasujące do niemalże wszystkich instalacji elektrycznych – o dowolnej ilości rzędów i modułów. Ich uchylna konstrukcja wsporcza umożliwia przeprowadzenie przewodów zarówno w miejscu instalacji, jak i poza nim, co daje Ci większą swobodę podczas montażu. W akcesoriach Legrand bezpieczeństwo użytkowania idzie w parze z estetycznym wyglądem, co z pewnością docenią nowocześni użytkownicy.

Przeglądaj produkty

Rozdzielnice podtynkowe

Rozdzielnice podtynkowe Legrand to rozwiązanie równie funkcjonalne, co estetyczne. W asortymencie producenta znajdziesz akcesoria pasujące do niemalże każdej instalacji elektrycznej – posiadają one od 6 do 144 modułów, umieszczonych w jednym lub kilku rzędach. Marka daje Ci również dużą swobodę w montażu rozdzielnic – oferuje ona modele z szeregiem dogodnych wejść kablowych, ułatwiających poprowadzenie przewodów, jak również z odwracalną pokrywą czołową, która umożliwia zarówno prawo-, jak i lewostronne otwieranie.

Przeglądaj produkty

Łączniki podtynkowe

Legrand proponuje bogatą ofertę łączników przeznaczonych do montażu podtynkowego. Ich szeroki wybór znajdziesz przede wszystkim w kolekcjach Cariva, Valena Life i Niloe. Akcesoria marki spełniają wysokie normy jakościowe i cechują się ochroną IP20 lub IP66 – są zatem zabezpieczone przed dostępem do niebezpiecznych części palcem lub przed strugą wody laną na obudowę. Produkty Legrand są pokryte specjalną powłoką o właściwościach antybakteryjnych, która ułatwia utrzymanie ich w czystości. W ofercie marki znajdziesz łączniki w przeróżnych kolorach, które będą pasować do aranżacji utrzymanych w zarówno klasycznej, jak i skłaniającej się ku nowoczesności stylistyce.

Przeglądaj produkty

Gniazda podtynkowe

Gniazda podtynkowe stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych, montowanych natynkowo modeli. Asortyment Legrand obejmuje szeroki wybór takich akcesoriów, utrzymanych w zróżnicowanej stylistyce – znajdziesz je m.in. w kolekcjach Cariva, Valena Life czy też Niloe. Producent proponuje bogatą ofertę najróżniejszych gniazd – zarówno klasycznych modeli zasilających, jak i tych o bardziej specjalistycznym zastosowaniu, czyli np. telewizyjnych lub komputerowych. Możesz też samodzielnie zdecydować, czy potrzebujesz gniazda z uziemieniem czy bez niego – Legrand oferuje Ci obie możliwości.

Przeglądaj produkty

Ramki podtynkowe

Ramka podtynkowa to element przeznaczony do estetycznego wykończenia łącznika podtynkowego. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu klasycznej aranżacji, sięgnij po osprzęt elektroizolacyjny z kolekcji Valena Life lub Forix. Bardziej nietuzinkowe i ekstrawaganckie modele znajdziesz z kolei w seriach Axolute Bticino czy też Celiane. Legrand to bogata oferta ramek wykonanych z różnych materiałów – tworzywa sztucznego, metalu, plastiku, a nawet drewna i szkła. Ich dopełnieniem jest również powłoka antybakteryjna, która ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Przeglądaj produkty

Łączniki natynkowe

Oferta łączników natynkowych marki Legrand jest pogrupowana w kilkanaście kolekcji, spośród których z pewnością wybierzesz produkt o stylistyce pasującej do wystroju Twojego wnętrza. Serie Forix i Valena to na wskroś eleganckie i klasyczne propozycje. Kolekcje Nolea oraz Axolute Bticino są z kolei ukierunkowane na nowoczesne wzornictwo i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Możesz również wybierać pomiędzy modelami przeznaczonymi do stosowania we wnętrzach oraz takimi, które sprawdzą się na zewnątrz i w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci.

Przeglądaj produkty

Gniazda natynkowe

Legrand proponuje bogaty wybór najróżniejszych gniazd natynkowych: zasilających, telefonicznych, multimedialnych, telewizyjnych oraz audio/wideo. Producent oferuje modele pojedyncze oraz podwójne, z uziemieniem lub bez. Warte uwagi są gniazda posiadające przesłony styków prądowych oraz blokadę na klucz – świetnie sprawdzą się w budynkach użyteczności publicznej. Uzupełnienie standardowego asortymentu Legrand stanowią gniazda zaprojektowane w zgodzie ze standardami niemieckimi, angielskimi oraz włoskimi.

Przeglądaj produkty

Ramki natynkowe

Ramka natynkowa to niewielki element, który może podnieść łącznik do rangi nietuzinkowej dekoracji pomieszczenia. W ofercie producenta znajdziesz propozycje pasujące do najróżniejszych aranżacji wnętrz – od tych celujących w harmonijną klasykę, po te nieco odważniejsze, zorientowane na nowoczesność i innowacyjność. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu efektu o niebanalnej estetyce, sięgnij po akcesoria z serii Axolute Bticino lub Celiane, do których wykonania zastosowano takie materiały, jak egzotyczne drewno, połyskujący metal czy krystaliczne szkło. Standardowe ramki Legrand wyposażone są w antybakteryjną powłokę, która ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Przeglądaj produkty

Kanały instalacyjne

Kanał instalacyjny to akcesorium niezbędne podczas rozprowadzania po domu siatki zasilania oraz mediów teleinformatycznych. Legrand oferuje modele wyposażone w przegrody separacyjne, które umożliwiają wykorzystanie jednego kanału do poprowadzenia różnych przewodów – taka wielofunkcyjność idealnie wpisuje się w charakter nowoczesnego budownictwa. W ofercie producenta znajdziesz również specjalne narożniki o regulowanych kątach, które pozwolą Ci perfekcyjnie dopasować stworzony kanał do Twojego pomieszczenia.

Przeglądaj produkty

Legrand

Pochodząca z Francji marka Legrand istnieje już od ponad 150 lat. Dziś uchodzi ona za międzynarodowego lidera w dziedzinie profesjonalnych systemów do instalacji elektrycznych i teletechnicznych stosowanych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. Producent przoduje na rynkach w Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Indiach, Korei Południowej, Meksyku, Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i nie tylko. Świadczą o tym niezaprzeczalnie jego 20-procentowe udziały w rynku osprzętu elektroizolacyjnego oraz 14-procentowe udziały w światowej dystrybucji okablowania. Liczący ponad 190 000 produktów asortyment wytwarzany jest w 30 fabrykach rozlokowanych na całym świecie. Wśród akcesoriów producenta znajdziesz szeroki wybór osprzętu elektroizolacyjnego, gniazdek, łączników, jak również domofonów czy przedłużaczy. Wszystkie z nich spełniają rygorystyczne normy jakościowe, a także posiadają atesty i certyfikaty honorowane na całym świecie. Akcesoria Legrand są również pogrupowane w serie tematyczne, pozwalające na stworzenie spójnego wystroju pomieszczeń. Na uwagę zasługują przede wszystkim na wskroś klasyczna, harmonijna linia Celiane oraz kontrastująca z nią kolekcja Sistena, która celuje w bardziej ekscentryczne, nietuzinkowe wykończenie. Producent postawił sobie za cel nieustający rozwój i ciągłe doskonalenie stosowanych technologii produkcyjnych. Zgodnie z tym założeniem, 5% rocznych obrotów jest przeznaczanych na poczet badań nad innowacjami. Owocem tych działań jest ponad 5000 patentów posiadanych przez markę. Marka Legrand konsekwentnie realizuje zasadę zbalansowanego rozwoju – producent rozważnie dysponuje zasobami naturalnymi i działa na rzecz ochrony środowiska. Warto tu choćby wspomnieć o normach ISO9001 i ISO14001 świadczących o korzystaniu z innowacyjnych, ekologicznych procesów produkcyjnych – spełnia je większość należących do niego fabryk. Legrand wyróżnia także wyjątkowa odpowiedzialność społeczna – marka angażuje się w pomoc osobom poszkodowanym przez klęski żywiołowe i mieszkającym w słabo rozwiniętych krajach.