Produkty

Świąteczne akcesoria w stylu industrialnym

Świąteczne akcesoria w stylu industrialnym

Nazywany różnie nowoczesny styl industrialny, który już na dobre zagościł do naszych wnętrz, trudno jest wkomponować w tło dawnym, znanych od lat dekoracji świątecznych. Aby stworzyć prawdziwie świąteczny klimat, trzeba dołożyć nieco więcej starań, a co ważne dobrze zrozumieć na jakie materiały najlepiej się zdecydować.

Przejdź do następnych akapitów:

Charakter wnętrz industrialnych wyznacza przede wszystkim biel, szarość i naturalna faktura drewna. Przy tego typu kompozycjach, trzeba zwracać szczególną uwagę na zakres akcesoriów i dekoracji. Łatwo jest przesadzić, psując obecną harmonię w kompozycji.

W dzisiejszym artykule wskażemy niezbędny pakiet akcesoriów, które warto, a nawet trzeba zawrzeć w odniesieniu do świątecznych inspiracji wnętrzarskich. Jesteśmy gotowi na tworzenie wspaniałych dekoracji na Boże Narodzenie? Zatem do dzieła.

Białe świece

Nic tak nie przywołuje atmosfery świąt, jak blask otrzymany z płomyka świecy. Białe, są bardzo bezpiecznym wariantem do wykorzystania. Pasują do powszechnie dobieranej kolorystyki, ładnie odbijają od surowych powierzchni wykonanych z metalu oraz drewna. Stworzą także przyjemny duet z zielonym igliwiem.

Gwiazdy – dominujący kształt

Gwiazdy to nieodłączny element symboliki świątecznej. Często umieszczamy je podczas dekorowania choinki lub mocujemy na girlandzie świetlnej. Gwiazdy mogą również stanowić element oświetlenia – dekorację klosza lub podstawy.

Zawieszka diament druciana miedziana

W skandynawskich wnętrzach gwiazda rzadko ma kolor złoty. Tę standardową kolorystykę zastępuje srebro, czy też postarzana miedź. A co, gdyby tak zamocować gwiazdę czarną lub przeźroczystą we wnęce okiennej? Wówczas otrzymamy równie ciekawą, a także ekskluzywną inspirację na wyeksponowanie tej części domu.

Drewno – podkładki i donice, czyli surowa dekoracja stołu

O dekorację stołu staramy się tym bardziej, im większe chęci przyświecają przygotowaniu wieczerzy wigilijnej. Na blacie stołu nie brakuje zatem pięknej zastawy, ale w industrialnym tonie będą także serwetniki przewiązane srebrną wstążką lub drewniane krążki, na których postawimy filiżanki lub szklanki z barszczem.

Do tej świątecznej zastawy dobierzmy także zbiory przyniesione z lasu. Z pewnością przypadną nam do gustu szyszki oraz gałązki iglaków.

Miedź i patyna – idealne tło dla białych ścian

Bez dekoracji wykonanej w takiej kolorystyce, trudno byłoby wspomnieć o udanej aranżacji industrialowej. Miedź oraz patyna powinny być jednym z głównych wyznaczników przy tworzeniu wiszących wieńców, aranżacji okiennych oraz podczas ustrajania stołu. Możemy wybrać miedziane donice lub metaliczne ozdobniki, które na tle zielonych gałązek stworzą wrażenie bardzo luksusowego dodatku.

Dekoracja LED gwiazdka pod kopułą

Świąteczna geometria

Jak do świątecznego wnętrza przemycić odrobinę eleganckiej geometrii? Dobrym przykładem będą wspominane już wcześniej gwiazdy jako nietypowy klosz lampy czy też zwisająca dekoracja okienna. Na stole możemy postawić choinkę wykonaną z metalowej formy a na parapecie świeczniki wykonane z metalowych foremek – będą się sprawdzały przy okazji użytkowania podgrzewaczy.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pomysły na aranżację wigilijnego stołu

Pomysły na aranżację wigilijnego stołu
Przy wigilijnym stole spędzamy znaczną cześć świąt Bożego Narodzenia. Biesiadowanie spaja rodzinę i pozwala celebrować święta. Chętnie kultywujemy tra...
Czytaj więcej

Pomysły na zimowe dekoracje

Pomysły na zimowe dekoracje
Zimą spędzamy w domu wiele czasu, przede wszystkim dlatego, że pogoda za oknem niespecjalnie zachęca do wychodzenia. Ważne staje się zatem dla nas nie...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Świąteczne akcesoria w stylu industrialnym