Produkty

Tablica korkowa? A może farba magnetyczna?

Tablica korkowa? A może farba magnetyczna?

Decydując się na wystrój wnętrza, zazwyczaj musimy pójść na kilka kompromisów. Rzadko kiedy wszystkie prace idą według planu – zawsze znajdzie się jakaś nieprzewidziana ‘atrakcja’, która sprawi, że to, co powinno pójść jak z płatka, okazuje się być problemem trudnym do przeskoczenia. Z drugiej jednak strony czasami trafiamy na rozwiązania, które mile nas zaskakuj,ą czego przykładem jest farba magnetyczna

Magnes na ścianiefarba tablicowa castorama

Jedną z najwygodniejszych metod organizacji podczas pracy jest wykorzystanie tablicy korkowej. Pozwala ona na wielokrotne przyczepianie i ściąganie z niej najważniejszych informacji, pomysłów, inspiracji oraz wszystkiego, co jest nam niezbędne do pracy. Ma ona ogromną liczbę zalet, ale też jedną wadę, która w oczach wielu jest absolutnie niemożliwa do pominięcia: tablica ta nie ma korzystnego wpływu na aranżację wnętrza.

Dlatego też coraz częściej w podobnym celu wykorzystuje się farbę magnetyczną. Pozwala ona na zawieszenie na ścianie – za pomocą magnesu rzecz jasna – najistotniejszych informacji, zupełnie jak w przypadku tablicy korkowej. Jednak farba magnetyczna odpowiednio dopasowana do wnętrza pozostaje jego niewątpliwą ozdobą.

Kontrolowany chaos

Przypomnijmy sobie tablice korkowe, które do tej pory mieliśmy okazje oglądać i te, z których korzystaliśmy. Prędzej czy później stawały się one miejscem, które z powodzeniem można określić sformułowaniem: wszystko i nic. Dostać się do konkretnej notatki było trudno, inspirujące cytaty, przykryte setką innych karteczek, przestały być widoczne a na wszystkim zaczął gromadzić się kurz. Pamiętajmy, że o porządek zadbać trudno, podczas gdy nieporządek robi się sam.

farba magnetyczna novodomo castoramaJedna z potencjalnych wad farby magnetycznej może zatem stać się jej zaletą – siła magnetyczna ściany nie jest specjalnie duża, stąd też – żeby zawiesić na niej informację – należy wykorzystać mocny magnes. Możemy jednak zapomnieć o sytuacji, kiedy na tablicy wisieć będzie setka karteczek, kiedy trudno będzie się odnaleźć, bo całość prędzej spadnie na ziemię, niż przykryje się grubą warstwą kurzu.

Farba magnetyczna – cechy charakterystyczne

Farba magnetyczna swoją unikalną cechę zawdzięcza drobinkom żelaza obecnym w jej składzie. Przypomina ona tradycyjną wodorozpuszczalną farbę o bardzo gęstej konsystencji – stąd jej równe rozprowadzenie może okazać się sporym wyzwaniem. Warto pamiętać o tym, by nałożyć kilka warstw farby – dzięki temu wzmocnimy jej właściwości magnetyczne.

Co ciekawe, na farbę magnetyczną rozprowadzoną po ścianie nałożyć możemy również inny, jaśniejszy kolor. Wtedy otrzymamy doskonale zamaskowaną płaszczyznę, na której zawiesić będziemy mogli najważniejsze informacje – czysto, schludnie i sterylnie. A także bez wpływu na ogólny wystrój wnętrza.

Data publikacji: 21.01.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!

Stare meble w nowych aranżacjach - zmieniamy wystrój z farbami Viva Home!
Planując zmianę wystroju domu często myślimy o nowych meblach. Jednak nie zawsze mamy możliwość wymiany starych szafek na nowe, a sentyment powstrzymu...
Czytaj więcej

Wady i zalety farby tablicowej

Wady i zalety farby tablicowej
Używając farby tablicowej, możemy uzyskać spersonalizowaną dekorację wnętrza. Zastosowanie takiej emalii pozwoli nam na zostawianie na ścianie notatek...
Czytaj więcej

Wiosenny remont łazienki – jak szybko zmienić aranżację?

Wiosenny remont łazienki – jak szybko zmienić aranżację?
Wiosna to doskonały czas na remont łazienki, bez względu na to, jak szeroki będzie zakres wykonywanych prac. Nie musimy przeprowadzać generalnego remo...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Tablica korkowa? A może farba magnetyczna?